בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יממה לאחר השחרור ממעצר: פולק תועד בהתפרעות אלימה

ביום חמישי האחרון שוחרר האנרכיסט יונתן פולק ממעצר, וכבר ביום שישי הוא תועד על רקע התפרעויות בכפר קדום | צפו בתיעוד

  • יח"צ
  • כ"ט שבט תש"פ - 07:53 24/02/2020
גודל: א א א
(עד כאן)
(עד כאן)

האנרכיסט יונתן פולק שב להשתתף בהפגנה אלימה נגד חיילי צה"ל בכפר קדום בשישי האחרון, יום אחד בלבד לאחר ששוחרר ממעצר של חודשיים. מתיעוד ההפגנה, שבוצע בידי תחקירני 'עד כאן' נראו פולק ואנרכיסטים נוספים יחד עם מתפרעים רעולי פנים שיידו אבנים לעבר חיילי צה"ל, הבעירו צמיגים ועוד. 

בנוסף, ברשתות החברתיות נראה כי מארגני המתפרעים בירכו את פולק לרגל שחרורו לפני תחילת ההתפרעות. בהמשך יידו המתפרעים אבנים לעבר חיילים שהיו בצד השני של הרחוב, והצבא אף נאלץ להשתמש בטרקטור לפיזור ההפגנה האלימה.

ביום ראשון הגיש ארגון 'עד כאן' תלונה נגד פולק והאנרכיסטים הנוספים שהיו עימו, הרצל שוברט וקובי סניץ', בגין התפרעות ותקיפת שוטרים. 

עו"ד צור פלק היועץ המשפטי של ארגון 'עד כאן' אמר, כי "כמה מפתיע שהאנרכיסט יונתן פולק לא המתין יותר מ-24 שעות מרגע שיחררו ועד להגעתו להתפרעות אלימה בה הותקפו חיילי צה"ל בידוי אבנים מסיבי".

"מאחר ובשל החלטת המשנה ליועמ"ש שוחרר האנרכיסט פולק ממעצרו ביום חמישי בשל הטענה כי מקרים מסוג אלה הינם "בעלי אופי ציבורי מובהק וכי דרך המלך היא כי האכיפה תיעשה באמצעות התביעה הכללית", אנו מצפים כי הפרקליטות והמשטרה יפעלו בהקדם האפשרי למעצרם של פולק וחבריו, הרחקתם מאזורי ההתפרעות וסיכול כוונתם לפגוע בחיילי צה"ל".

בשבוע שעבר החליט היועמ"ש לעכב את ההליכים נגד האנרכיסטים יונתן פולק, קובי סניץ ואילן שליף אשר הואשמו בקובלנה פלילית בידי ארגון 'עד כאן' יחד עם חיילים שנפגעו בהתפרעויות,  בהשתתפות ובהובלה של הפגנות אלימות ברחבי איו"ש בהם נפגעו חיילי צה"ל. בעקבות זאת שוחרר פולק ממעצר ממושך, בו בילה היות וסירב להכיר במערכת המשפט בישראל.

במקביל הורה היועמ"ש לפתוח בחקירה נגד יונתן פולק בחשד להסתה לטרור, בעקבות תלונה קודמת שהגיש ארגון 'עד כאן' לאחר שפולק קרא במאמר שפורסם בעיתון 'הארץ' להצטרף לזורקי בקבוקי התבערה על חיילי צה"ל. 

בנוסף, מהחלטת היועמ"ש עולה גם כי צפויה להיפתח חקירה כנגד פולק גם בגין פעילותו בהפרות הסדר האלימות באיו"ש. כאמור, השבוע הגיש ארגון 'עד כאן' תלונה נוספת נגד השתתפות פולק בהפגנה האלימה שהתקיימה בכפר קדום בשישי האחרון.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד