בע"ה ב' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ירושלים: ערבי תקף יהודייה ברכבת הקלה

צעירה יהודייה הותקפה והוכתה בידי ערבי בשעה שהייתה ברכבת הקלה. הערבי טרם נעצר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו דורש מהמשטרה לעצור את התוקף

  • יח"צ
  • י"ג ניסן תשפ"ב - 10:40 14/04/2022
גודל: א א א

תקיפה אנטישמית ברכבת הקלה. צעירה יהודייה תושבת ירושלים הותקפה והוכתה במהלך נסיעה על ידי ערבי תושב העיר. הצעירה הגישה תלונה בתחנת המשטרה, ומקבלת סיוע מעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שפנה אף הוא למשטרת ישראל בדרישה לזרז ולאתר במיידי את התוקף ולהגיש נגדו כתב אישום על תקיפה על רקע לאומני.

במכתב ששיגר עו"ד בלייכר לתחנת המשטרה בירושלים, תוארו האירועים "בתאריך 10.04.22, הותקפה מרשתי בידי בן מיעוטים בקרון הרכבת הקלה בירושלים. מרשתי, נערה צעירה כבת 16, עמדה ושוחחה עם אחותה, כאשר באותה עת שהו בקרון קבוצת נערים בני מיעוטים. כאשר לפתע, וללא כל סיבה, אחד מבני המיעוטים הגיע והנחית מכה חזקה על זרועה של מרשתי. הלה המשיך בדרכו תוך שהוא וחבריו מגחכים", תיאר עו"ד בלייכר.

"מרשתי אשר חשה בכאבים עזים פנתה אל התוקף במחאה על המעשה, אך הלה התייחס אליה בזלזול. מרשתי ואחותה ירדו בתחנת "העירייה" ודיווחו לשוטרים על המעשה. ובהמשך, הגישה מרשתי תלונה בתחנת שער בנימין. מדובר בתקיפה אנטישמית, משפילה ומקוממת – ומכוערת שבעתיים כאשר המדובר בגבר ערבי שסוטר לאשה ולעיני רבים, ויש לטפל בה בצורה נחושה ולא להקל בה ראש".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"מחבל אשר החל בתקיפה שכזו, ולא מטופל כראוי, צפוי "לקבל תיאבון" ולהמשיך להסלים למעשים קשים וחמורים יותר חלילה. נזכיר כי אירוע דומה מאוד – בו סטר בן מיעוטים לבחור יהודי ברכבת הקלה – התפרסם ופתח במידה רבה את פרעות תשפ"א אשתקד", נכתב במכתב ששיגר עו"ד של הצעירה.

בסיום מכתבו, דרש עו"ד בלייכר למהר ולגבות את תצלומי הרכבת הקלה על מנת לשים יד על התוקף "אבקש לגבות את מצלמות הרכבת באופן בהול ומיידי בטרם יימחקו, הן מהקרון פנימה לשם תיעוד התקיפה, והן מהתחנות בחוץ לשם מעקב אחר התחנה בה ירד המחבל ואיתור מקום מגוריו. אבקש להפעיל גורמי מודיעין, לאתר את התוקף, לעצור אותו ולהעמידו לדין".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיב על אירוע התקיפה "מדובר באירוע עם עזות מצח והשפלה מכוונת ע״י טרוריסטים ערבים. המשטרה חייבת להגיע לאותם טרוריסטים שכל מטרתם היא לפגוע ביהודים ולהשפיל אותם. מכיוון שטרוריסט שעשה כזה דבר לא יעצור כאן. צריך להגיע אליהם במהרה, לעצור אותם, ולמצות איתם את הדין עד תום".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 27 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד