בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ישוב בגליל תחת מצור לילי ארבעה ימים

כל ערב יוצאים ערביי הסביבה לכביש הגישה ומתפרעים, שורפים צמיגים ומיידים אבנים. פעילות המשטרה מתמקדת בסגירת ציר הגישה לישוב מהשעה 17 ועד 6 למחרת. "תושבי היישוב עומדים שעות מסביב ליישוב ולא יכולים להיכנס, מחפשים איפה לישון"

  • משה הס
  • ג' סיון תשפ"א - 13:25 14/05/2021
גודל: א א א
סמוך למורשת
סמוך למורשת

תושבי היישוב מורשת שבגליל נצורים בבתיהם כבר ארבעה ימים מהשעה 17, כי המשטרה חוסמת את דרכי הגישה לישוב בגלל התפרעויות הערבים. "אנחנו בקשר טוב עם הערבים בסביבה, קונים מהם כל הזמן, מפרנסים אותם", אומרת תושבת ותיקה מהישוב בשיחה לקול היהודי, "והם עכשיו יורקים לבאר שממנה הם שותים, אסור יותר לקנות מהם."

הישוב מורשת מוקף בארבעה כפרים מכל הכיוונים – כאוכב, כפר מנדא, שפרעם ואעבלין, ודרך הגישה לישוב עוברת ליד הכפר אעבלין. "ילדים רוצים לבוא לבקר אותנו, אבל אי אפשר לעבור בכביש הגישה שעובר ליד אעבלין, אז הילדים לא יכולים להגיע" אומרת התושבת.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

בארבעת הימים האחרונים כל ערב יוצאים ערביי הכפר להתפרע על כביש הגישה ליישוב, שורפים צמיגים ומיידים אבנים. והמשטרה, במקום לטפל בפורעים, הציבה מחסומים כדי למנוע מתושבים יהודים לחזור לביתם בסוף יום עבודה. תושב אחר כתב בפייסבוק: "המשטרה מיהרה להציב מחסומים ולבדוק את המכוניות, נוסעים ערבים הורשו לעבור ואילו נוסעים יהודים נחסמו ונאלצו להעביר את הלילה במכוניתם, או לבקש לינה מחברים בישובים אחרים."

תושב נוסף פרסם הודעה: "אנחנו כבר ארבעה ימים במצור לילי, מקבלים הנחיות להגיע הביתה עד השעה 17 כדי שלא נתקל במתפרעים הערבים. ראש המועצה אומר שזו המדיניות של המשטרה ואין מה לעשות. כל החוגים והפעילויות בוטלו בגלל הפרעות. אנשים לא יכולים לצאת לאירוע ואפילו המרפאה סגרה את שירותיה אחר הצהריים בגלל החשש מהמתפרעים. תושבי הישוב עומדים 3 שעות מסביב ליישוב ולא נותנים להם להיכנס, מחפשים איפה לישון אצל חברים או משפחה בקריות." 

התגובות לפוסט היו נזעמות "הממשלה שמה עלינו את המצור כי אנחנו אנשים שקטים וקשובים במקום לשים את המצור על הברברים והרוצחים... לאיזה שפלות הגענו? "להיות עם חופשי בארצנו"?! בימים אחרונים התחושה רחוקה להיות כזו... נותנים את החופש כאן לעם אחר לעשות ככל שחפץ." מגיב אחר כתב: "מה הפלא שיש הרמת ראש חסרת מעצורים אצל אויבינו הפלסטינים? מבחינתם הם בעלי הבית כאן, ואם לא נעמיד אותם על טעותם ברגעים אלה, זה יקרה בסופו של דבר, ובחסות המשטרה המתבטלת ומתפתלת לרגליהם..."

רגע לפני שאתם עוזבים...
זה המקום היחיד בו תוכלו לקרוא את כל החדשות שאחרים מנסים להסתיר מכם. האיסוף, אימות המידע, הפרסום והעבודה מסביב דורשת משאבים רבים. זו ההזדמנות שלכם להצטרף ולקחת חלק במאבק שהופקר בידי הרשויות.

הצטרפו עכשיו לבניית כלי תקשורת עצמאי יהודי וערכי >> 
יחד נשמיע את הקול היהודי >> 

להצטרפות לעדכונים מהקול היהודי:
בווצאפ >>
בטלגרם >>

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד