בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ישראל מסייעת לרשות – זו מפיצה עלילות דם

המסתננים מצפצפים על הוראות משרד הבריאות אך יקבלו טיפול רפואי, השב"חים משתחררים מחשש לבריאותם, והרשות מפיצה עלילות דם למרות הסיוע הנרחב מישראל

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' ניסן תש"פ - 18:11 29/03/2020
גודל: א א א
הפגנה לאחר פיגוע בקריאה לחסל את אבו מאזן (אברהם שפירא)
הפגנה לאחר פיגוע בקריאה לחסל את אבו מאזן (אברהם שפירא)

משבר הקורונה מביא את מדינת ישראל להתמודדות עם בעיות רבות שהולכות ומחריפות מעבר ליום יום. כך היחס לערבים והשב"חים, היחס לרצועת עזה וכמובן לרבבות המסתננים האפריקאים והעובדים הזרים הלא חוקיים.

לאחר שבשבוע שעבר התגאו ב"מתאם פעולות הממשלה בשטחים" ובצה"ל ​על כך שהכניסו מירדן למעלה מ- 3,000 ערכות בדיקה לזיהוי נגיף הקורונה יחד עם 50,000 מסכות מיגון שנתרמו בידי ארגון הבריאות העולמי לשימוש צוותים רפואיים הפועלים בשטחי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, תשובת הרשות מגיעה בדמות עלילות דם נגד ישראל ותלונות לעולם על "פשעים" והפצה מכוונת של הקורונה בידי ישראל.

כתב 'מקור ראשון' אסף גבור פרסם כי ראש ממשלת הרשות מחמוד א-שתיה אמר בנאום כי "בזמן שאנחנו מתמודדים עם וירוס הקורונה הכיבוש המתועב ממשיך במעשי העוינות נגד עמנו... הכבוש לא מגלה אנושיות והעולם חייב לרסן אותו, נחשפנו לעדויות שחלק מהחיילים מנסים להפיץ את הוירוס באמצעות יריקה על ידיות המכוניות. זוהי גזענות ושנאה של אנשים שמייחלים למותו של האחר ואנחנו נתעד זאת ברשימת הפשעים", אמר א-שתיה.

   | "זו השעה להחזיר את המסתננים לארצות מוצאם"

גם בנוגע לטיפול במסתננים שרבים מהם מרוכזים בדרום תל אביב נראה שהרשויות מיישרות קו עם האיחוד האירופי וארגוני הקרן לישראל חדשה.

יונתן יעקובוביץ, מנהל ומייסד המרכז למדיניות הגירה ישראלית פרסם היום כי משרד רוה"מ כינס שולחן עגול בנושא אך הנוכחות בו היתה חד צדדית.

"מי הוזמן?", כתב יעקובוביץ, "נציגי האיחוד האירופי בישראל: רל"א, קו לעובד, המוקד לפליטים ומהגרים וא.ס.ף. גם אסמעית מהרציון ומיכאל טספהנס מאריתריאה השתתפו. מי לא? מי שיזם את החוק או נציגי דרום ת"א. ממשלה לאומית עלק".

פעילים מדרום תל אביב דיווחו על כך שהמסתננים כלל לא מקשיבים להוראות משרד הבריאות וממשיכים את חייהם כרגיל תוך התקהלויות, קטטות, והפניית נאצות וגידופים נגד התושבים היהודים, ברובם אוכלוסיה מבוגרת הנמצאת בקבוצת הסיכון מוירוס הקורונה.

החשש של התושבים הוא שבמקרה התפרצות נרחב, אותם מסתננים בלתי חוקיים, שב"חים, ויתכן שאף ערבים מרצועת עזה ויהודה ושומרון, יקבלו טיפול על חשבון אזרחי ישראל.

"אוכלוסיית המסתננים כדרכה, מפירה את החוק ואת ההסגר ועושה ככל העולה על רוחה תוך הפיכתה לקבוצת אוכלוסייה מסוכנת ומדבקת", אמרה היום חברת הכנסת מאי גולן (הליכוד). "לפיכך צפוי לכאורה, כי רבים מחברי קהילה זו יהיו אלו שיזדקקו לטיפול רפואי ויצרו עומס רב על המערכת הרפואית.

זו לא השעה לבטל את חוק הפיקדון, אלא השעה להחזיר את המסתננים לארצות מוצאם - שכן השעה היא שעת חירום ומדינת ישראל לא צריכה לכלכל מסתננים בלתי חוקיים בזמן משבר כלכלי חמור שכזה והיא בטח שלא צריכה לקחת סיכונים בריאותיים נוספים", אמרה.

   | השב"חים משתחררים

ובנתיים גם השב"חים הערבים מרוויחים מהמצב, ובתי המשפט מורים לשחרר שב"חים בשל חשש שידבקו בקורונה במעצר, זאת למרות סרטונים שהופצו ברשתות הערביות בהם נראים המוני שב"חים חודרים לישראל בשבוע שעבר למרות הסגר. 

כך למשל השופטת טל תדמור זמיר מבית משפט השלום בחיפה הורתה על שחרורו וגירושו ליהודה ושומרון של שב"ח אשר המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו.

"בשים לב לתקנות שעת חירום שבהן נקבע כי בבואו לצוות על מעצרו של אדם, ישקול השופט גם את חיוניות המעצר, בהתחשב בסיכון להידבקות העצור בנגיף הקורונה בעת שהותו במעצר... אני סבורה כי בעת הזו אין להורות על הארכת מעצרו של החשוד", כתבה השופטת.

השופטת התבססה בהחלטתה על החלטת שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע יואל עדן ששחרר שב"ח בעל עבר פלילי ומאסר על תנאי שנכנס ללא אישורים בפעם הרביעית ואף התחזה לאחר.

מדובר בשב"ח מהכפר חרסה בהר חברון שנתפס באזור מעבר מיתר. בית משפט השלום הורה על מעצרו עד להחלטה אחרת לאחר שהתביעה המשטרתית הגישה נגדו כתב אישום.

שופט המחוזי קבע לאור תקנות שעת החירום והחשש לבריאותו במעצר בשל הקורונה יש לשחררו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד