בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כוס קפה וטלוויזיה - כך גוייסו מחבלי חמאס

השב"כ מתיר לפרסום כי נחשפה שיטת פעולה של מחבלי חמאס מעזה לגיוס מחבלים ביהודה ושומרון - סימנים מוסכמים בשידורי טלוויזיה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אדר תשע"ט - 14:56 13/02/2019
גודל: א א א
השידורים המוסכמים מעזה
השידורים המוסכמים מעזה

הותר לפרסום כי נחשפו  ניסיונות של יחידה של חמאס ברצועת עזה לגייס מספר ערבים מיהודה ושומרון וערבי תושב מזרח ירושלים, לפעילות חבלנית תוך כדי שימוש בשידורי ערוץ הלווין "אלאקצא" להעברת מסרים חשאים למחבלים.

הדבר בא לאחר שבשנים האחרונות נעצרו עשרות ערבים שהופעלו על ידי חמאס עזה. בחודשים האחרונים נעצרו מספר ערבים אשר בחקירתם חשפו כיצד גוייסו והופעלו.

המחבל קותיבה אלנואגעה, בן 21, תושב העיירה יאטה, נעצר לחקירת שב"כ, במסגרתה עלה כי לפני כשנה החל לשוחח בפייסבוק עם מחבל חמאס מרצועת עזה בשם מחמד ערביד. קותיבה סבר בתחילה שמחמד ערביד הינו עיתונאי, כיוון שבהתפרעויות על גבול רצועת עזה, הצטלם ערביד בעת שלבש חולצה עליה היה הכיתוב "PRESS".

כחודש לפני מעצרו חיבר מחמד ערביד בין קותיבה לפעיל חמאס שהציג עצמו כפעיל הזרוע הצבאית של חמאס והציע לקותיבה לבצע פיגועי טרור בשם חמאס.

על מנת להוכיח לקותיבה שאכן הוא משוחח עם חבר בזרוע הצבאית של חמאס, נאמר לו לבחור פסוק מהקוראן ולצפות למחרת בשידורי ערוץ הלוין "אלאקצא" בו תשודר תוכנית טלוויזיה במהלכה ידבר השדרן על הפסוק אותו בחר.

ביום שלמחרת, אכן נוכח קותיבה כי שוחח עם פעיל חמאס, זאת לאחר שבערוץ אלאקצא דובר על אותו פסוק אותו בחר.

קותיבה התבקש על ידי פעילי החמאס ברצועה לבצע פיגוע התאבדות באמצעות חגורת נפץ באוטובוס בעיר לוד והיה אמור לקבל לידיו את חגורת הנפץ מספר ימים לאחר המועד בו נעצר.

מחבל נוסף שנעצר הוא בהאא שגאעיה , בן 21, תושב הכפר דיר גריר בבנימין, סטודנט ללימודי דת באונ' אבו-דיס, שימש גם כראש תא סטודנטים חשאי של חמאס באוניברסיטה בה למד.

בהאא השתחרר ממאסר של שנתיים באביב האחרון, לאחר שהורשע בפעילות במסגרת חוליית טרור שגוייסה ע"י חמאס בעזה במטרה לבצע פיגועי התאבדות וירי כנגד ישראלים.

בהאא, נעצר לחקירת שב"כ בלפני חודשיים. בחקירתו עלה כי מספר חודשים לאחר שחרורו ממאסר, יצר עמו פעיל חמאס מרצועת עזה קשר בפייסבוק, הציע לו לקחת חלק בפעילות צבאית וציין בפניו כי אנשים מתחנת 'אלאקצא' מציעים לו לפעול בחמאס.

המחבל העזתי עימו שוחח הוא מוסא עליאן, פעיל חמאס בן 24, מג'בליה, אשר מזדהה ברשתות חברתיות כעיתונאי.

אחמד אבו עישה , בן 23, תושב העיר שכם, נעצר לחקירת שב"כ גם הוא במהלך החודשיים האחרונים.

בחקירתו עלה כי קיבל פניה מגורמי חמאס ברצועת עזה במטרה לקדם פעילות צבאית והועברו מסרים תוך שימוש בערוץ "אלאקצא" באופן דומה.

עוד עלה בחקירתו כי בהמשך לפניה שקיבל מרצ"ע, גייס אחמד את סעיד עיסא, פעיל חמאס בן 24 משכם לטובת מימוש פיגוע דקירה בישוב יהודי כדוגמת הפיגוע בו נרצחו בני משפחת פוגל.

עלאא' שראונה, בן 26, תושב מזרח ירושלים בעל תעודת זהות כחולה מסלואן. עלאא' נעצר לחקירת שב"כ לפני חודש וחצי. בחקירתו עלה כי גויס ע"י פעילי הזרוע הצבאית ברצועה לטובת הקמת חוליה צבאית.

בחקירתו של עלאא עלה עוד כי פעילי הזרוע הצבאית - מחמד ערביד, מחמד אבו כויכ ומחמד עקל, שלחו אותו לבצע משימות כגון צילום מרכזי עניין בירושלים. שימוש בערוץ אלאקצא להעברת מסרים לפעילי טרור

בשב"כ אומרים היום כי "השימוש בשדרנים וכתבים בערוץ הפועלים, כחלק מהזרוע הצבאית של חמאס, להעברת מסרים סמויים במסגרת שידורי הערוץ, אשר מטרתם הינה אימות כי הפעילות אליה גוייסו תושבי איו"ש, מבוצעת בהכוונת פעילי חמאס מרצועת עזה".

בסרטון שפורסם אף נראית דוגמא לשימוש במסרים סמויים על מנת להוכיח למחבל מגוייס מיהודה ושומרון שאכן הוא משוחח עם פעיל חמאס מרצועת עזה, נאמר לו מבעוד מועד לצפות בשידורי ערוץ הלווין "אלאקצא" במועד ספציפי, בו השדרן בטלוויזיה אמור להניח כוס שתיה בתחילת השידור ולומר משפט משיר. מצפייה בשידור קיבל למעשה הפעיל אישור לדברים שאמר לו הפעיל מרצועת עזה.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד