בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כך בדואים גנבו נשק ותחמושת ומכרו לערבים בחברון

הסדר טיעון שנחתם בשבוע שעבר חושף כיצד בדואים מהנגב גנבו תחמושת משטחי אימונים של צה"ל ומכרו אותם לערבים בחברון, באמצעות השימוש בפרצת שב"חים סמוך למעבר מיתר

  • יהודה פרל
  • ט"ו סיון תש"פ - 09:30 07/06/2020
גודל: א א א
(משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הטיל חודשי מאסר ספורים על בדואים שהיו מעורבים בגניבת תחמושת משטחי אימונים של צה"ל בנגב וסחר בתחמושת וכלי נשק.

גזר הדין ניתן בשבוע שעבר כנגד שניים מתוך ארבעת הנאשמים.

מחמוד פרגיאת מלקייה הורשע, במסגרת עסקת טיעון, בעבירות של סיוע להחזקת תחמושת, סיוע להובלת תחמושת, סיוע לסחר בחלקי נשק וסיוע להובלת חלקי נק. נאשם נוסף, זהאר אבו עמאר, גם הוא מלקייה, הורשע בעבירה של סיוע לסחר בתחמושת.

על השניים נגזרו 16 ו-11 חודשי מאסר בפועל, בהתאמה, וכן מאסר וקנס כספי.

מעובדות כתב האישום המתוקן, לאחר גיבוש הסדר הטיעון בין הנאשמים לפרקליטות המדינה, עולה כי מדובר בגניבת תחמושת משטחי אימונים של צה"ל בנגב וכן מכירת תחמושת וכלי נשק לערבים בחברון שהתרחשה לפני כשנה.

על פי כתב האישום, נעמאן אבו פרחאן, בדואי מרהט, היה נוהג להגיע, במשך תקופה של מספר חודשים, לשטחי אימונים של צה"ל באזור הנגב ומשם גנב תחמושת וכדורים מסוג 5.56 מ"מ. לאחר שצבר אלפי כדורים, יצר קשר עם זאהר אבו עמאר שביקש ממנו להשיג את הכדורים, והודיעו לו כי התחמושת מוכנה למסירה.

לאחר שזאהר אבו עמאר רכש את התחמושת בעלות של 6,000 ₪, חבר זאהר לפריד אבו עאמר ומחמוד פריגאת במטרה להעביר את התחמושת לערבי ממשפחת אבו עיישה בחברון.

פריגאת ופריד נסעו ברכב ובו התחמושת לכיוון מחסום מיתר שבין הנגב להר חברון כשלפניהם נוסע ברכב אחר זאהר. כשהגיעו למחסום, זאהר הצליח לעבור ואילו במהלך הבידוק החליטו פריד ופריגאת לפרוץ את המחסום.

השניים נסעו במהירות וצמיגי רכביהם נקרעו כשעלו על דוקרנים במחסום. באותו הרגע, השניים יצאו מהרכב והחלו להימלט רגלית.

איך עושים תקשורת יהודית ועצמאית? הצטרפו להדרכה בזום >>

כתב האישום מגולל מספר מקרים נוספים בהם אותם בדואים היו מעורבים בגניבת תחמושת והעברתה לחברון. במקרים אלו הצליחו הבדואים לבצע את זממם.

באחד המקרים, לדוגמא, מחמוד פרגיאת עבר לחברון באמצעות פריצת שב"חים בגדר כשהוא נושא עימו כ-1,500 כדרים, אותם מכר בכ-4,000 ₪ לערבי ממשפחת אבו עיישה המוכרת בחברון.

במקרים אחרים סחרו חלק מהנאשמים בחלקי נשק שונים, אותם מכרו לאחרים שזהותם אינה ידועה.

תגובות (16) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד