בע"ה כ"א אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כמעט שנה אחרי: במשטרה מודים – לא תאונה, פיגוע

בארגון חוננו התעקשו כי לא מדובר בתאונה דרכים אלא בפיגוע לאומני. המשטרה הכחישה שוב ושוב ושחררה את המחבלים תוך זמן קצר. היום במשטרה מודים - מדובר בפיגוע לאומני.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' טבת תש"פ - 16:51 05/01/2020
גודל: א א א
זירת פיגוע הדריסה בשער יפו  (צילום: מרדכי יורובצקי TPS)
זירת פיגוע הדריסה בשער יפו (צילום: מרדכי יורובצקי TPS)

בתאריך כ' אדר ב' תשע"ט (27/03/2019) דרס ערבי שני הולכי רגל יהודים סמוך לשער יפו בעיר העתיקה בירושלים. בארגון חוננו התעקשו אז שמדובר בפיגוע לאומני אך במשטרה מיהרו לשחרר את החשודים תוך שעות ספורות.

שני בחורי ישיבה עמדו על המדרכה וחיכו שהרמזור האדום יתחלף, כאשר לפתע הגיח רכב ובו שני ערבים, עלה על המדרכה ופגע בהם. לפי עדות אחד הפצועים, נסע הנהג לאחור וניסע לדרוס אותם שנית. משלא הצליח יצאו שני המחבלים מהרכב, היכו את הפצועים, בעטו בהם ולאחר מכן נמלטו מהמקום.

אחד הפצועים, אברהם ארנד בן 28 מהעיר העתיקה, תיאר את האירועים "ירדנו בשער יפו אתמול בלילה, אני וחבר שלי. ירדנו בירידה, הגענו ליד הרמזור של שער יפו, ואז הגיע רכב.. נכנס בנו, נפלנו על הרצפה".

ארנד הוסיף כיצד חזר הרכב לפגוע בהם שנית, ומשלא הצליח יצאו המחבלים מהרכב והיכו בהם "אחר כך עשה רוורס לנסות עוד פעם. אחר כך יצאו מהרכב (המחבלים), כשהיינו על הרצפה, התחילו לתת לנו מכות ובעיטות, ונכנסו לרכב וברחו. ואז הגיע מד"א ופינו אותנו לבית חולים. בבית חולים ראו שיש שבר בברך וצריך לעבור ניתוח".

מיד לאחר הפיגוע, עלה במשטרה חשד כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני אך דחו את זה תוך זמן קצר. כאמור, תוך שעות ספורות, החשודים בביצוע הפיגוע שוחררו לביתם.

דובר המשטרה התעקש שוב ושוב בפני הקול היהודי, כי אין מדובר בפיגוע לאומני. "מדובר בקטין שלקח רכב ונהג בו ללא רישיון, פגע במספר כלי רכב ובשני הבחורים. הוא נחקר ושוחרר. מדובר באירוע תנועתי בלבד. ועם כל הכבוד לעמותה כזו או אחרת, פייק ניוז והשערות הם לא חקירה".

היום, כעשרה חודשים אחרי, מודה המשטרה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני.

בתחילת החקירה נבדק חשד לאירוע חבלני בשיתוף גורמי בטחון ובהמשך עברה החקירה ליחידת הבוחנים של אגף התנועה של משטרת מחוז ירושלים. לצד זה נבדקו כיוונים נוספים

דובר המשטרה פרסם היום לכלי התקשורת, כי "בעקבות מידע שהתקבל בשרות הביטחון הכללי והעלה את החשד נגד 2 החשודים (19, 26, מזרח י-ם), בביצוע עבירות פח"ע, החלה חקירה משותפת והחשודים נעצרו בחודש שעבר בשנית לחקירה שבמהלכה התחזק החשד כי אירוע הדריסה בו היו מעורבים, בוצע במתווה של פיגוע משולב דריסה ודקירה".

מעצרם של שני החשודים בפיגוע הוארך, כאשר החקירה מתנהלת תחת צו איסור פרסום. היום הגישה הפרקליטות הצהרת תובע לבית המשפט ומעצרם של השניים הוארך במספר ימים לצורך הכתב אישום כנגדם.

עו"ד חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו אשר ייצג את הנפגעים מסר: "אנו שמחים ומברכים שבסופו של דבר נתפסו המחבלים. עם זאת, צריך לזכור כי מדובר במחדל ענק, כאשר שני מחבלים, שוחררו לחופשי מיד לאחר הפיגוע, וזאת למרות הפצרות חוזרות ונשות שלנו לרבות הצגת עדים וראיות שלא משתמעים לשני פנים. גם לאחר הצגת העדים והראיות המשטרה חקרה עדה אחת בלבד בחקירה מאולצת שלא היה בה ניסיון להביא לחקר האמת".

"לצערנו כיום ישנם תיקים רבים במצב דומה, אנו קוראים לשר הביטחון ולשר לביטחון פנים להפיק את הלקח ממקרה זה, ולא לאפשר יותר למחבלים להסתובב חופשי, לחמוק מן הדין, ולהמשיך ולסכן את חייהם של אזרחי ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 60 מהשבוע האחרון