בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כמעט 2,000 אירועי טרור ב-4 חודשים בלבד

16 אירועי טרור התרחשו מידי יום בממוצע, בחודשים ינואר-אפריל השנה. כך עולה מנתונים שהעביר צה"ל לקול היהודי. מדובר על אירועי זריקות אבנים, בקבוקי תבערה ומטענים לעבר אזרחים בכבישים ולעבר כוחות צה"ל בפעילות מבצעית

  • יהודה פרל
  • כ"ה סיון תש"פ - 09:46 17/06/2020
גודל: א א א
(עוצמה יהודית)
(עוצמה יהודית)

בארבעת החודשים הראשונים מאז תחילתה של השנה הלועזית 2020, התרחשו למעלה מ-1,960 אירועי "טרור עממי" ביהודה ושומרון, כך עולה מנתונים שמסר צה"ל לקול היהודי.

הנתונים שהעביר צה"ל לקול היהודי, כוללים בתוכם הן את אירועי טרור האבנים בכבישים כלפי אזרחים, והן את האירועים שנרשמו כנגד כוחות צה"ל במהלך פעילות מבצעית בכפריים ערביים. עם זאת, האירועים הללו לא כוללים מקרים של ניסיונות דקירה ו/או דריסה וירי וכן לא כוללים את האירועים המתרחשים בירושלים.

בדרך כלל, בצה"ל לא חשפו את הנתונים המצביעים על היקף האירועים בהם כוחו צה"ל מותקפים בידי ערבים במהלך פעילות מבצעית, אך לאור מותו של החייל עמית בן יגאל הי"ד, מאבן שיידו ערבים בכפר יעבד שבצפון השומרון, נעתרו בצה"ל לבקשת הקול היהודי והציגו את הנתונים.

יש לציין, כי הנתונים המתפרסמים ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי, לא מכילים את האירועים בהם כוחות צה"ל מותקפים במהלך פעילות מבצעית. על פי נתוני היומן, בחודשי הסגר שבא בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, נרשמה ירידה חדה באירועי הטרור בכבישים.

תיעוד: כוחות צה"ל נרגמים באבנים בשכם. ארכיון:

על פי הנתונים שהעביר צה"ל לקול היהודי, בחודש ינואר 2020 נרשמו סך הכל 528 אירועים המוגדר כ"טרור עממי", מתוכם 385 זריקות אבנים, 118 בקבוקי תבערה וב-25 מקרים השליכו ערבים מטענים או רימונים לעבר כוחות צה"ל.

בחודש פברואר נרשמו 666 אירועי "טרור עממי" בהם 540 זריקות אבנים, 100 השלכות בקבוקי תבערה ו-26 מקרים של השלכת מטענים או רימונים לעבר וכחות צה"ל ביהודה ושומרון. בחודש מרץ נרשמו 501 אירועי טרור עממי, בהם 450 אירועים של זריקות אבנים, 43 מקרים של בקבוקי תבערה ו-8 רימונים או מטעינם שהושלכו לעבר כוחות צה"ל.

בחודש אפריל, נרשמו סך הכל 270 אירועי טרור,  מה שנראה כירידה חדה, ייתכן מאוד על רקע התגברות ההגבלות למניעת התפשטות נגיף הקורונה. אירועים אלו ברובם (234) היו זריקות אבנים, 24 מתוכם בקבוקי תבערה ו-12 מטענים או רימונים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד