בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כפר קאסם: מהומות ענק, הצתות והרוג

צפו: במהלך הלילה תקפו מאות ערבים את נקודת המשטרה בעיר, והציתו ניידות ומבנה משטרתית. מאבטח שחש בסכנת חיים ירה והרג את אחד הפורעים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב סיון תשע"ז - 07:33 06/06/2017
גודל: א א א
אחת הניידות שהוצתו הלילה בכפר קאסם צילום: אהרון קראהן/TPS
אחת הניידות שהוצתו הלילה בכפר קאסם צילום: אהרון קראהן/TPS

מהומות ענק בכפר קאסם. מאות ערבים התפרעו הלילה ברחבי הכפר, כשמוקד ההתקפה היה נקודת המשטרה בעיר, שם הציתו הפורעים שלוש ניידות ואת אחד המבנים. מאבטח שחש בסכנת חיים ירה והרג את אחד הפורעים. בעקבות האירועים הודיעה וועדת המעקב של הערבים אזרחי ישראל על שביתה כללית במגזר הערבי.

מדיווח המשטרה עולה כי אמש (ב') , סמוך לשעה 23:30 עיכב כוח משטרה בכניסה לעיר תושב כפר קאסם לבדיקת רישיונות. בבדיקת האיש עלה כי מדובר באדם הדרוש לחקירה במשטרת ישראל והכוח ביקש לעצור אותו. האיש התנגד למעצר, תקף את השוטרים כאשר מצטרפים אליו עוד כחמישים איש שהצליחו לחלץ אותו רגעית מידי השוטרים. הכוח המשטרתי הצליח להשתלט על החשוד תוך שהחל לספוג מטחי אבנים לעברו ולעבר ניידת המשטרה. השוטרים עצרו מתפרע נוסף ויצאו מהעיר עם שני החשודים.

 בעקבות פעולת האכיפה החלו להתאסף מאות מתפרעים בכניסה לעיר וסביב נקודת המשטרה בבניין העירייה. מאות מתפרעים החלו ליידות אבנים לעבר נקודת המשטרה בה שהו באותה עת שוטר ומאבטחים. במהלך ההתפרעות הוצתו שלוש ניידת משטרה.

לפי המשטרה, מממצאים ראשוניים עולה כי המאבטח האזרחי בנקודת המשטרה שחש בסכנת חיים פתח באש לעבר המתפרעים. תושב העיר בן 21 פונה לבית החולים בילינסון כשהוא פצוע באורח אנוש ומאוחר יותר נקבע מותו. נפתחה חקירה לבירור נסיבות מותו של הצעיר.

במשך דקות ארוכות התפרעו מאות צעירים, חלקם רעולי פנים ופגעו במבנה נקודת המשטרה. ביתן שמירה הוצת ונזק נגרם למבנה נקודת המשטרה. כוח משטרה בפיקוד מפקד המרחב נכנס לעיר, הגיע לנקודת המשטרה ופיזר את המתפרעים. 

 

במשטרה מדגישים כי לאורך כל האירוע שמר פיקוד המשטרה על רצף הידברות עם המנהיגות המקומית להרגעת הרוחות.

במהלך הלילה קיים מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך הערכת מצב עם פיקוד מחוז מרכז, לאחר מכן קיים פגישה עם חברי כנסת ערביים וראש עיריית כפר קאסם, במסגרת מאמצי ההידברות עם הנהגת הציבור הערבי.  

יש לציין כי בימים האחרונים ישנו גל מעשי רצח בכפר קאסם בפרט ובמגזר הערבי בכלל, ונראה כי אירועי הלילה הם שיאה של אנרכיה המשתוללת ברחובות, וזאת בחסות כמויות הנשק העצומות הנמצאות בידי הערבים אזרחי ישראל.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד