בע"ה י"ד תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כשמערכת אכיפת החוק ממליצה לשלם פרוטקשיין

​צפו: חיתוך גדרות, יידוי אבנים וניפוץ שמשות – ההתנכלות הערבית לחקלאי ציפורי הגיעה לשיא השבוע, אך המשטרה מחפשת שקט

  • אלחנן גרונר
  • י"ח אלול תשע"ז - 21:16 09/09/2017
גודל: א א א
מתנדבי השומר החדש מתקנים גדרות בציפורי השבוע צילום: השומר החדש
מתנדבי השומר החדש מתקנים גדרות בציפורי השבוע צילום: השומר החדש

ארגון 'השומר החדש' דיווח בשבוע האחרון כי ההתנכלות הערבית למשפחת זילברמן, חקלאים ממושב ציפורי שבגליל, הגיעה לשיאים חדשים.

יואל זילברמן הוא מי שעמד מאחורי הקמת ארגון "השומר החדש" המסייע לחקלאים ברחבי הארץ בעבודה, שמירה ושיקום נזקי הטרור החקלאי. הפעם שוב הגיעה ההתנכלות לאביו אורן ולשטחי המרעה שלו.

ביום שלישי האחרון דיווח זילברמן כי אחרי רצף אירועים ואיומים בשבועיים האחרונים, הושחתו 1.5 ק״מ גדר בקר בשטח המרעה של אביו בציפורי. "אין חוקר, קב״ט מועצה או מפקד גזרה שלא יודעים במי מדובר", כתב יואל והוסיף כי "מעניין מאוד מתי יחליטו להתמודד עם אותם עבריינים. דרוש אומץ".

זילברמן מתכוון למשפחת באשיר, מהכפר ערב אל הייב, שמתנכלת לחקלאי האזור כבר שנים ללא מורא מפני רשויות החוק, אשר מצדן גוררות רגליים במקרה הטוב.

כבר באותו הלילה הגיעו עשרות מתנדבים מ"השומר החדש" לסייע בתיקון הנזקים ולמחרת עבדו חברי תכנית המנהיגות של הארגון בתיקון וחידוש הגדרות שנחתכו.

אולם ביום רביעי בלילה נחצה קו אדום כאשר ערבים מבני אותה משפחה פלשו עם עדרים באופן לא חוקי לתוך שטחי המרעה בצפורי, ויידו אבנים לעבר רכבי מתנדבי 'השומר החדש' שהגיע למקום. שמשות של שני ג'יפים נופצו, ואחת הערביות אף ניסתה לפי החשד לדרוס את אחד המתנדבים.

רק בעקבות הגעת מתנדבים רבים למקום ולחץ כבד על השוטרים שהגיעו לשטח, הסכימו הללו לעכב את הערבים החשודים בידויי האבנים והפלישה.

צפו: ידוי אבנים על רכב מתנדבים של השומר החדש השבוע:

ב"שומר החדש" הביעו ביקורת חריפה על התנהלות הרשויות. "כנראה שבמדינה שלנו ממתינים שמישהו יהרג ורק אז יתחילו לטפל בטרור החקלאי", אמרו בארגון.

"שני דברים מטרידים ברמה הלאומית מהימים האחרונים", כתב יואל זילברמן בסיכומו של השבוע הסוער. "אחד הוא שיותר מידי ממליצים ממערכת האכיפה וכו׳ להגיע ״להבנות״ עם הצד השני - כלומר לשלם פרוטקשן או לוותר על חלק מהשטח.  דבר שני שללא התעקשות מצידנו, שבסוף הצליחה, השוטרים בשטח לא הסכימו לעכב את מי שלפני דקות בודדות ניפצו שמשות וניסו לדרוס מתנדב כשהכל מגובה בצילומי וידאו".

מנגד הוסיף זילברמן וציין את החיזוק שמקבלים החקלאים מהמתנדבים הרבים. "ידיעה אחת ברורה שמעניקה תחושת בטחון ושמחה שאין כוח חזק וגדול ממנה היא שכמות בלתי נתפסת של מתנדבים ותומכים מנהלים איתנו את המערכה הזו כבר 10 שנים, והם כאן כדי לייצר שינוי בסדרי העדיפויות הלאומי - בערכים, בנורמות, בבטחון האישי. תודה לכם!".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד