בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום הוגש לרוצח הלוחמים והתינוק

כתב אישום הוגש נגד המחבל שרצח את יובל מור יוסף ויוסי כהן הי"ד ואת התינוק עמיעד ישראל איש רן - חבריהם יכנסו לשישה וחצי חודשי מאסר

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' אדר ב תשע"ט - 15:33 11/03/2019
גודל: א א א
זירת הפיגוע. ארכיון (דוד מיכאל כהן TPS)
זירת הפיגוע. ארכיון (דוד מיכאל כהן TPS)

היום (ב'), הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתב אישום נגד המחבל עאצם ברגותי בתוכו בין השאר שלוש עבירות של גרימת מוות בכוונה, המקבילה לעבירת רצח, וכן מספר עבירות של נסיון רצח.
 
מכתב האישום עולה, בין היתר, כי המחבל ביצע יחד עם אחיו, את פיגוע הירי בכניסה לישוב עפרה, בו נרצח התינוק עמיעד ישראל איש-רן ז"ל ונפצעו אמו ואביו ויהודים נוספים.

ארבעה ימים לאחר מכן, ביצע המחבל את פיגוע הירי בצומת גבעת-אסף, בו נהרגו לוחמי צה"ל יובל מור יוסף ויוסף כהן ה' יקום דמם, ונפצעו לוחם ואזרחית נוספים. 

בית המשפט הורה על מעצרו עד תום ההליכים.

בתוך כך, אמש אישר בית המשפט את הסדר הטיעון עם חברי הלוחמים שנהרגו וגזר עליהם עונש של שישה וחצי חודשי מאסר בפועל. כזכור הלוחמים נעצרו לאחר שהיכו את סייעניו של הרוצח בעת מעצרם.

בתוך כך, מוקדם יותר היום פרסם דובר שב"ס כי ערבי מקלקיליה, הגיע אתמול לדיון בבית המשפט הצבאי ׳סאלם׳. 

במהלך הדיון הוציא דגל של תנועת חמא״ס והחל להתפרע. בהתאם להנחיית השופט הוצא מהאולם על ידי לוחמי המעברים של המשטרה הצבאית וסוהרי שב״ס, נעצר, הועבר לכוח מג״ב והובא לבית הסוהר מגידו שם נערך עליו חיפוש. 

במהלך בדיקת מגנומטר עלה חשד כי בגופו מכשיר טלפון סלולרי.  בהמשך נמצא כי בגופו הוסלק טלפון סלולרי זעיר אותו ניסה להבריח לתוך בית הסוהר וזו הסיבה בגינה התפרע וביקש להיעצר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד