בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום יוגש כנגד עזרא נאווי

פעיל תעאיוש יואשם בעקבות מסירת מידע לרשות הפלסטינית על ערבים שמכרו קרקעות ליהודים. התיק נגד חבריו נסגר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' סיון תשע"ח - 16:14 24/05/2018
גודל: א א א
עזרא נאווי באחת מהארכות מעצרו (הלל מאיר TSP)
עזרא נאווי באחת מהארכות מעצרו (הלל מאיר TSP)

הפרקליטות הודיעה כי כתב אישום יוגש נגד פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי מארגון תעאיוש. נאווי יואשם בעבירה לפי סעיף 7א(ב) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), כך שבמספר הזדמנויות מסר לידי כוחות הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית, מידע אודות ערבים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון.

הודעת הפרקליטות נמסרה בעדכון לבג"ץ במסגרת עתירה שהגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו על כך שלא מוגש כתב אישום כנגד נאווי.

בארגון עד כאן הגיבו להודעת הפרקליטות ואמרו כי  "שנתיים וחצי לאחר שארגון 'עד כאן' הוכיח שפעילים רדיקאלים בארגונים כמו תעיוש, בצלם ורבנים לזכויות אדם המכנים עצמם ארגוני זכויות אדם, שלחו פלסטינאים אל מותם במספר מקרים, וזאת אך ורק בגלל שחשבו למכור אדמה ליהודים, ולאחר מאבק משפטי ממושך שכלל ביקורת על הפרקליטות מצד הנציב דוד רוזן, תכתובות ארוכות ועתירה לבג"צ מטעם ארגון עד כאן, הודיעה בשעה האחרונה פרקליטות המדינה כי יוגש כתב אישום כנגד עזרא נאווי.

אנו מקווים שימוצה הדין כנגד הנאשמים בתיק, ולא נראה גרירת רגלים ואפלייה כפי שנהגו עד כה בפרשייה זו. לפי פרסומים שונים, נטען כי הסעיפים בגינם נחקרו נאווי ושותפיו - מגע עם סוכן זר וסיוע להריגה, אינם צפויים להכלל בכתב האישום, אלא אשמות קלות כמו הפרת הסכמי הבניים וכד'.

המנעות פרקליטות המדינה מהעמדת נאווי לדין באשמת שותפות וסיוע להריגה ובאשמת מגע עם סוכן זר, כמוה כהסכמת מדינת ישראל שמוסלמים המוכרים קרקעות ליהודים, דינם מוות. אנו קוראים לנבחרי הציבור ולאחראים על מערכות החוק במדינת ישראל לפעול לאלתר למען עשיית הצדק ולמיצוי הדין עם העבריין עזרא נאווי וחביריו."

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שהגיש את העתירה לבג"צ מסר בתגובה: "מצער מאוד שאנו נדרשים להגיע עד לבית המשפט העליון כדי לקבל מענה מהפרקליטות המדינה. הביקורת שהושמעה על ידי הנציב רוזן רק מחזקת את הקושי בהתנהלות זו.

לגופו של עניין ועל אף שהתקבלה החלטה להגיש כתב אישום נגד נאווי. טרם הוצגו לנו העבירות שהוחלט להאשימו. אם נכונות השמועות כי המדובר בעבירות קלות הרי שאנו נחזור ונעמוד על מיצוי הדין ובמידת הצורך נחזור לבית המשפט העליון בנושא ועל כן רק לאחר שנקבל את הנתונים הללו נוכל לבחון את החלטת המדינה".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד