בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום כנגד זיאד טאהא מקורבו של כאמל ח’טיב

שירות הביטחון הכללי והמשטרה הודיעו היום כי יוגש כתב אישום כנגד זיאד טאהא, מקורבו של כאמל ח’טיב, סגן ראש הפלג הצפוני לשעבר של התנועה האיסלמית, המוכרזת כארגון טרור על פי חוק. ח'טיב נעצר אתמול עד תום ההליכים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט סיון תשפ"א - 11:42 09/06/2021
גודל: א א א

בתום חקירה משותפת של המשטרה ושירות הביטחון הכללי היום יוגש כתב אישום כנגד זיאד טאהא מקורבו של כאמל ח’טיב סגן ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית המוכרזת כארגון טרור על פי חוק שנעצר עד תום ההליכים. 

בעקבות פעילות הסתה והתססה בקרב ערביי ישראל של השיח כאמל ח’טיב, אשר הובילו לפרעות ברחבי הארץ, נפתחה חקירה מקיפה על ידי שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל גם נגד החשוד מקורבו של ח'טיב, בחשד לעבירות חמורות של ירי והחזקת נשק בלתי חוקי. במהלך החקירה החשוד הסגיר נשק מסוג תת מקלע פורט סעיד אותו החזיק שלא כדין ובו בוצע הירי. 

בסיום החקירה הוגש כנגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים. 

"משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי יגיעו לכל מי שהיה מעורב בפעילות אלימה ובלתי חוקית בדגש על אזרחי המדינה, אשר עסקו בפעילות טרור כנגד כוחות הביטחון, מוסדות המדינה ואזרחיה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

כאמור, אתמול הורה נשיא בית משפט השלום בנצרת, השופט דורון פורת, על הארכת מעצרו של השייח' כמאל ח'טיב עד לתום ההליכים כנגדו.

כתב האישום המייחס לח'טיב עבירות של הסתה לאלימות, פרסום דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה או הזדהות עם ארגון טרור.  

בית המשפט עמד על מעמדו של חט'יב בקרב המגזר הערבי, ועל השפעתו הרבה על ציבור זה. כמו כן, עמד על כך שהפרסומים המסיתים פורסמו באמצעות דף הפייסבוק שלו, בתפוצה נרחבת, בזמן ההתפרעויות האלימות שאירעו ברחבי הארץ. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד