בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום למחבל מעפולה: נכנס עם אישור

כפי שנחשף בקול היהודי, המחבל שדקר את שובה מלכה בעפולה נכנס מג'נין עם אישור. הוא נותר באזור הצפון עד למועד הפיגוע

  • אלחנן גרונר
  • ט"ו תמוז תשע"ח - 11:58 28/06/2018
גודל: א א א
זירת תפיסת המחבל בעפולה (דוברות המשטרה)
זירת תפיסת המחבל בעפולה (דוברות המשטרה)

כתב האישום שהוגש בבית המשפט המחוזי בנצרת נגד המחבל שדקר את שובה מלכה מאשר את חשיפת הקול היהודי לפיה המחבל נכנס מג'נין עם אישור של צה"ל.

המחבל, נור אלדין שנאוי  בן 20 מג'נין בגין ניסיון לרצח בנסיבות מעשה טרור של הצעירה בת 18 שובה מלכה בתחנת האוטובוס בעפולה.

לאחר הדקירה החלו כוחות משטרה בסריקות. מסוק משטרתי מהמערך האוירי הוזנק למקום במהלך סריקות הכוחות בשטח. כחצי שעה ממועד הארוע במוקד 100 של משטרת ישראל מתקבלת הודעה ע"י אזרח כי הוא הבחין בצעיר שצועד רגלית בצורה מחשידה סמוך לתחנת הדלק ביציאה מעפולה והוא כרגע עולה על מונית שנוסעת לכוון עפולה.

כוחות המשטרה במקביל לשיחה עם האזרח שהחל לעקוב אחר הנסיעה של המונית מוזנקים למקום ומבחינים בחשוד שיורד מהמונית ומתחיל לרוץ לכוון הבתים סמוך לרחוב ירושלים.

השוטרים קוראים לחשוד לעצור אך הוא מסתובב לעברם כשבידו סכין יפנית, השוטרים ירו לעבר רגלו של המחבל והוא נעצר.

מחקירת השב"כ והמשטרה עלה כי המחבל נכנס לשטח מדינת ישראל בחודש הלועזי פברואר 2018 במסגרת טיול ונשאר בישראל ללא אישורים כחוק כשהוא עובד בעבודות טייח באזור נצרת עלית ואיכסאל. מהמתפ"ש נמסר לקול היהודי כי האישור ניתן בחודש הלועזי מרץ כאישור יומי.

לפי השב"כ והמשטרה, בליבו של הצעיר הערבי גמלה החלטה לבצע פיגוע כנגד חיל או אדם דתי ולצורך כך אף הצטייד בשתי סכינים. 

עוד עלה מהחקירה כי במועד הארוע היה בדרכו לביתו בג'נין ואז הבחין במלכה שנראתה לו בעלת חזות יהודית דתית (לדבריו : "מתנחלת") בתחנת האוטובוס והחליט כי זוהי ההזדמנות לבצע את הפיגוע אותו תיכנן עוד קודם לכן. 

הוא המתין לשעת הכושר שהקורבן תהיה לבדה ניגש איליה מאחור ודקר אותה 9 דקירות בפלג גופה העליון ולאחר שסבר כי גרם למותה של הנערה נמלט מהמקום. 

כשהבחין כי שוטרים דולקים אחריו, תכנן לרצוח את אחד השוטרים באמצעות הסכין השניה אך עוד לפני שעלה בידו לבצע את זממו הוא נורה ברגלו ע"י השוטרים ונעצר.

במשטרה הציגו בהודעת הדוברות שלה את דברי המחבל שטען בחקירתו כי "הרקע למעשה הוא בידוק ביטחוני שעברה אימו של הנאשם ע"י שוטרים חובשי כיפה בכניסה לאזור הר הבית בחג הרמדאן בשנת 2017 ומאז שנאתו כלפי יהודים דתיים גברה".

היום הוגש כנגד הנאשם כתב אישום חמור בגין עבירות של: ניסיון לרצח בנסיבות מעשה טרור, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בנסיבות מעשה טרור, הכנה למעשה טרור, כניסה לישראל שלא כחוק  והחזקת סכין למטרה בלתי כשרה ובמקביל הוגשה נגד הנאשם גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד