בע"ה ט"ז כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום נגד הקצין מנצח יהודה

כתב אישום הוגש נגד הקצין שחייליו היכו את סייעני המחבל. הקצין מואשם בכך שלא מנע מחייליו את הכאת הערבים ו"לא גילה התנהלות פיקודית מתאימה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אדר תשע"ט - 13:51 17/02/2019
גודל: א א א
זוג הנרצחים
זוג הנרצחים

כתב אישום הוגש היום נגד הקצין מנצח יהודה שנעצר לאחרי שחייליו היכו את סייעניו של הרוצח עסאם ברגותי שרצח שנים מלוחמי נצח יהודה.

הקצין מואשם בכך שלא מנע מחייליו לפגוע בסייענים ובכך "שלא גילה הנהגה פיקודית הולמת".

לפני כשבועיים הוגש ​כתב אישום לבית הדין הצבאי נגד חמישה לוחמי נצח יהודה בגין פגיעה בשני העצורים הערבים, סייעני המחבל שביצע את פיגוע הירי בצומת גבעת אסף, רצח את יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד, שניים מלוחמי גדוד נצח יהודה, פצע נוסף קשה וכן אזרחית תושבת בית אל.

מכתב האישום עולה כי הלוחמים, אותם מאשימה התביעה הצבאית בעבירות של "התעללות בנסיבות מחמירות וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות", היכו את סייעני המחבל, בסטירות, במכות אגרוף ובאמצעות חפצים קהים, בעודם אזוקים ומכוסי עיניים, וגרמו להם לחבלות. אחד החיילים תיעד את המתרחש.

עוד עולה מכתב האישום כי האירוע שהתרחש ברכב מסוג זאב בו הובלו העצורים, החל כאשר הרכב הצבאי עבר בזירת הפיגוע בצומת גבעת אסף. כתוצאה מהמכות נגרמו לסייעני המחבל שברים בצלעות ובאף וחבלות נוספות.

התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם של הלוחמים עד תום ההליכים בעניינם. 

שניים מהלוחמים מואשמים בנוסף בעבירה של שיבוש הליכי משפט, לאחר שתיאמו את הגרסה אותה ימסרו לגבי אירוע זה. מפקדם של הלוחמים, קצין בדרגת סגן, מצוי במעצר פתוח ובצה"ל אומרים כי החלטה בעניינו תתקבל בנפרד. המפקד חשוד ששמע את המתרחש בחלק האחורי של הג'יפ.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד