בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כ-3 שנות מאסר לבדואים שגנבו עדר כבשים הרות

לפני כשנתיים גנבו מספר בדואים עדר עם 150 כבשים הרות מכפר סיטרין. שניים מהנאשמים, להם עבר פלילי, הורשעו במסגרת הסדר טיעון והוטל עליהם עונש מאסר, קנס כספי ופיצויים

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ט' אדר תש"פ - 09:38 05/03/2020
גודל: א א א
הכבשים שנגנבו מכפר סיטרין (משטרת ישראל)
הכבשים שנגנבו מכפר סיטרין (משטרת ישראל)

בית משפט השלום בחיפה גזר השבוע עונש של 42 ו-30 חודשי מאסר, קנס ופיצוי כספי על אברהים אבו עדרה וג'באר עואדרה, שני בדואים שהורשעו בגניבת כבשים ממכלאה של יהודי באזור הצפון.

מעובדות כתב האישום בו הורשעו על פי הודאתם, עולה כי בתאריך ח' טבת תשע"ט (16/12/2018) הגיעו חמישה בדואים, ביניהם קטין אחד, לבית העלמין הסמוך למושב מגדים שבחוף הכרמל, במטרה לגנוב כבשים ממכלאה בכפר סיטרין הסמוך.

אבו עדרה ועואדרה, הגיעו רגלית מבית העלמין למכלאה בכפר סיטרין וגנבו את עדר של 150 כבשים הרות מאחת המכלאות במקום והובילו אותו לבית העלמין הסמוך, שם המתינו להם שלושת חבריהם. יחד, העמיסו הנאשמים את 71 כבשים על משאית "באופן שנדחקו עד אפס מקום בתוך תא המשא של המשאית, ובאופן שתא המשא נותר סגור ואטום כמעט לחלוטין זולת פתח צר שאפשר כניסת אוויר מועט", נכתב בכתב האישום בו הורשעו.

המשאית החלה בנסיעה לכיוון כפר קרע, שם תכננו לפרוק את הכבשים הגנובות, כאשר אחד הנאשמים נוסע ברכב סמוך למשאית בכדי לסייע לה להתחמק משוטרים במידת הצורך ושאר  הנאשמים ממתינים בבית העלמים עם יתר הכבשים.

בשלב מסוים שינו הנאשמים את מסלולם ולבסוף פרקו את הכבשים בדיר באום אל פאחם. משם, חזרו לבית העלמין והעמיסו את 79 הכבשים הנותרות. בשלב הזה התפצלו הנאשמים, חלקם נסעו ברכב לכיוון ביתם בדרום וחלקם נסעו במשאית לצורך פריקת הכבשים בדיר באום אל פאחם.

במהלך הנסיעה הבחינו הנאשמים כי שוטרים נמצאים בעקבותיהם, עצרו בצד הרכב והחלו להימלט רגלית. נהג המשאית נתפס בידי השוטרים, אבו עדרה נמלט מהשוטרים אך נתפס מאוחר יותר, ובמקביל עצרה המשטרה את הרכב שהיה בדרכו לדרום וממנו נמלטו  הנאשמים, בהם עואדרה ושני נאשמים נוספים. אחד מהם לא נתפס וזהותו אינה ידועה למשטרה או לפרקליטות עד היום.

השוטרים, שהבחינו כי בעלי החיים כלואים בצפיפות רבה במשאית, ביצעו חתכים במעטפת הברזנט של תא המשאית על מנת לאפשר נתיבי אוויר לכבשים. בתחנת המשטרה בזכרון יעקב הכבשים הורדו מהמשאית בעדינות, שם התברר כי 3 כבשים מתו, שתי כבשים סבלו משברים קשים ברגליהם ובהמשך מתו 3 כבשים נוספות וכן הומלטו 14 וולדי טלאים מתים.

שווי גניבת העדר נאמד בכ-450,000 ₪ והערך הכספי של נזק שנגרם בסופו של דבר לבעל המכלאה בכפר סיטרין נאמד בכ-29,300 ₪.

כאמור, השופט שלמה בנג'ו הטיל על הנאשמים 42 ו-30 חודשי מאסר, כאשר לכל אחד מהנאשמים הופעלו מאסרים על תנאי שניתנו להם במסגרת תיקים אחרים שהתנהלו כנגדם. כמו כן, הוטל על כל אחד מנאשמים קנס בגובה של 5,000 ₪ ופיצוי כספי לבעל העדר בגובה של 20,000 ₪ כל אחד.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד