בע"ה י"ט חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כ-9 שנים אחרי: כתב אישום נגד רוצח בן יוסף לבנת הי"ד

לאחר שהסתתר בחסות הרשות הפלסטינית, הוגש השבוע כתב אישום נגד שוטר פלסטיני שהיה מעורב ברצח בקבר יוסף לפני קרוב לעשור. אמו:: "הנכדים שואלים - איפה המחבלים? רוצה שיהיו לי תשובות, שיהיה צדק".

  • יח"צ
  • ט' סיון תש"פ - 08:13 01/06/2020
גודל: א א א

תביעה הצבאית הגישה ביום ראשון כתב אישום כנגד צלאח מוחמד צאלח חאמד, שוטר ערבי ב"משטרה הפלסטינית" אשר נטל חלק בירי לעבר רכבו של בן יוסף לבנת הי"ד לפני למעלה מ-9 שנים בקבר יוסף.

רבקה לבנת, אמו של בן יוסף דרשה לאחר הגשת כתב האישום כי הדין ימוצה עם המחבלים אשר רצחו את בנה. "יש לי ארבעה נכדים שהתייתמו לפני 9 שנים. הגדול היה בן ארבע הקטנה בת חצי שנה, הם שואלים אותי, איפה המחבלים? מה עושים איתם? אין לי מה לענות להם, אני רוצה שתהיה לי תשובה, שיהיה צדק. שהילד יבין שעושים צדק ויש דין עם מי שרצח את האבא שלו".

כתב האישום, שהוגש לבית המשפט הצבאי בשומרון, מייחס לצלאח מוחמד גרימת מוות בכוונה בצוותא חדא עם אחרים, ניסיון לגרימת מוות בצוותא חדא יחד עם אחרים ושיבוש הליכי משפט בצוותא חדא עם אחרים.

צלאח נעצר לפני כשלושה שבועות לאחר שעד לאחרונה היה במעצר הגנתי ברשות הפלסטינית, דבר אשר מנע את מעצרו. בשלב זה יש עוד מספר שוטרים פלסטינים אשר היו שותפים בפיגוע, אך הם חוסים בהגנה ברשות הפלסטינית דבר אשר מונע את מעצרם.

בדיון כעת ביקשה התביעה הצבאית להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים, בשלב זה בימ"ש האריך את מעצרו במספר שבועות, וזאת לצורך לימוד החומר על ידי סנגוריו.

נציין כי ערבי נוסף, גם הוא שוטר פלסטיני, אשר היה חבר בחוליית המחבלים, הורשע בירי לעבר אדם ובשיבוש הליכי חקירה ומשפט, אך זוכה מעבירת רצח. על הזיכוי הגישה התביעה הצבאית ערעור בו דרשה כי המחבל יורשע ברצח. דיון בערעור התקיים כבר לפני כשנתיים, אך השופטים טרם נתנו החלטה בעניין.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר מלווה את המשפחה ואשר נכח בדיון כעת, מסר כי "היום הוגש כתב אישום חשוב בגין רצח של בן יוסף לבנת על ידי חוליה של שוטרים פלסטינים שהגיעו לקבר יוסף, ראו שם מתפללים והחלו לרסס את הרכבים שלהם ללא סיבה רק בגלל שהם יהודים".

"אנו מחזקים את ידי התביעה הצבאית, בלעשות דין צדק, וסוף סוף להביא את המרצחים לכלא לכל חייהם, אנו מקווים שגם המחבל הנוסף שנשפט, ועכשיו אנו נמצאים בהליכים הערעור שלו, יעשה צדק והוא יכנס לכלא לכל חייו. ככה גם שאר חברי החוליה אשר נמצאים במעצר הגנתי ברשות הפלסטינית".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד