בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאור היום - תקפו חייל ושדדו את נשקו באיומי אקדח

ההפקרות בנגב: כתב אישום הוגש נגד שלושה בדואים מלקייה המואשמים בשוד הנשק מחייל צה"ל בצומת בית קמה בנגב

  • דוד אור שחר
  • כ"ג סיון תשע"ח - 12:37 06/06/2018
גודל: א א א
הנשק שנגנב מהחייל (דוברות המשטרה)
הנשק שנגנב מהחייל (דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שלושת הבדואים שחטפו את נשקו של חייל צה"ל לפני כשבועיים בצומת בית קמה בנגב.

הבדואים, סארי אבו עיאש, סלימאן אבו עאיש ונאשם נוסף שהינו קטין, הינם תושבי הכפר הבדואי לקיה. כתב האישום מייחס לחוליית הגנבים עבירות שוד בנסיבות מחמירות, עבירות נשק, שינוי זהות של רכב ושיבוש מהלכי משפט.

מעובדות כתב האישום עולה כי קודם ליום האירוע, גמלה בליבו של סארי ההחלטה לחטוף נשק מחייל צה"ל על מנת למכור אותו תמורת סכום של כ-20,000 ₪.

ביום האירוע שיתף סארי בתוכניתו את הנאשם השני, סלימאן, אשר הסכים לקשור עימו קשר להוצאת התוכנית אל הפועל תמורת תשלום של 1000 ₪ בעבור חלקו בתוכנית.

על מנת לבצע את השוד הצטייד סארי ברכב השייך לאחיו, ובאקדח חרוזים הנראה כאקדח אמיתי. עוד הצטייד סארי בשלוש מטפחות ראש של אחיותיו לכיסוי הפנים, וכן בכפפות. לאחר שכל הציוד הוכן נסעו השניים לאיזור תחנת הדלק ליד מחלף בית קמה, שם בחנו את האיזור וחיפשו אחר מקום מתאים לשדוד נשק מחייל צה"ל.

עוד עולה מכתב האישום כי לאחר מכן נסעו סארי וסלימאן מהמקום לכיוון דאהריה, שם במוסך נטלו לוחיות רישוי של רכב ישראלי. לאחר ששבו אספו את אחיו הקטין של סארי מצומת שוקת ולאחר מכן נסעו ליער להב ושם החליף סארי את לוחיות הרישוי ללוחיות הרישוי שהביאו מדאהריה, כך שזיהוי הרכב יוקשה. בשלב זה הצטיידו השודדים במטפחות ובכפפות.

סארי הציע לאחיו הקטין להצטרף אליו ולסלימאן לתוכנית ולקחת חלק בשוד הנשק מהחייל, וכן הציע לתת לו סכום של 1000 ₪ לאחר מכירת הנשק, והקטין הסכים.

לאחר מכן נסעו שלושת הנאשמים לבית קמה. וכשהתקרבו למחלף בית קמה סמוך לפני השעה 18:30 כיסו את פניהם במטפחות. הנאשמים הסתובבו בשתי הככרות ליד מחלף בית קמה, והבחינו בחיילים בתחנת הדלק הסמוכה. הנאשמים חששו לפנות אליהם כי היו חיילים רבים ומצלמות באיזור. לאור זאת הנאשמים המשיכו בנסיעה לכיוון סניף מקדונלדס, והבחינו בחייל בשרות סדיר לבוש מדים שהלך במקום ונשא על גופו נשק מסוג וכן מחסנית עם כדורים.

בשלב זה הנאשמים התקרבו בנסיעה ברכב לעבר החייל אשר הלך בשולי הכביש, עד שעצרו סמוך אליו.

כשעצר הרכב  יצאו סלימאן והקטין מהרכב, כשהם רעולי פנים ולובשים כפפות, רצו לעבר החייל, אשר הבחין בהם והספיק להכניס מחסנית לנשק, והחלו להאבק בו. סארי יצא מהרכב, כיוון את האקדח בו הצטיידו לעבר החייל, והכה בראשו באקדח.

הנאשמים ניסו להוריד את הרצועה עליה נתלה הנשק על גופו של החייל, ואחד מהם איים עליו ודרש ממנו להביא לו את הנשק.

לאחר מכן הפילו הנאשמים את החייל על הקרקע, ולאחר מאבק לקחו מהחייל את הנשק ורצו לעבר הרכב, כשאחד מהם אוחז בנשק. החייל קם, והחל לרוץ לעבר הנאשמים ברכב, אחז בדלת הרכב האחורית משמאל, משך בדלת, ואף הצליח לפתוח אותה, אך הנאשמים החלו בנסיעה, וברחו מהמקום כשהם נוסעים במהירות על כביש עפר ליד קיבוץ בית קמה.

סמוך לאחר מכן התהפך הרכב, ואז הנאשמים ברחו מהרכב עם הנשק. סארי הסתיר את הנשק במקום אחר, עם האקדח וחלק מהציוד, והנאשמים הסתתרו למשך מספר שעות, ואז חזרו לבתיהם.

עוד באותו היום השמיד סארי את כרטיס הזיכרון של הטלפון שלו, ולמחרת היום, הורה סארי לאחיו הקטין להפטר מהטלפון הנייד שלו, משום שהם נמצאים במעקב, והקטין מסר לסארי את הטלפון הנייד שלו.

יחד עם כתב האישוב הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה לעצור את השודדים הבדואים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד