בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר דילול הכוחות: מטחי טילים על ערי הדרום

אחרי שצה"ל הכריז כי הוא מדלל את כוחותיו ברצועת עזה ואחרי שחטיבת גולני יצאה מאל בורייג', חמאס שיגר עשרות טילים לעבר הדרום

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ו' שבט תשפ"ד - 12:53 16/01/2024
גודל: א א א
בית שנפגע מרקטה בנתיבות, היום (דוברות המשטרה)
בית שנפגע מרקטה בנתיבות, היום (דוברות המשטרה)

 אתמול (שני) עזבה אוגדה 36 את מחנות הפליטים במרכז רצועת עזה לאחר יותר משמונים יום של לחימה ברצועה. לכבוד המאורע דובר צה"ל פרסם סרטוני לחימה של כוחות החטיבה ומסדר שעשתה חטיבת גולני לאחר היציאה זכה לפופולאריות ברשתות החברתיות, אך נראה שההשלכות של היציאה אינן חיוביות.  

יציאת הכוחות מהרצועה נתפסת כניצחון על צה"ל. בסרטונים ברשתות החברתיות נראים ערבים חוגגים את התבוסה של צה"ל ואת "הבריחה" של חטיבת גולני המפורסמת מאזורי הלחימה.  

גם העובדה שחמאס התחיל להחזיר את השליטה האזרחית שלו באזורים אותם עזב צה"ל מוסיפה לתחושת הניצחון של הערבים. 

הטילים ממשיכים

בנוסף לכך הבוקר נורה מטח טילים מהאזורים אותם עזבו חיילי אוגדה 36 לעבר נתיבות. כחמישים טילים נורו לעבר העיר וזוהו מספר פגיעות בבניינים.  

דבר זה מגיע לאחר שצה"ל כבר מספר שבועות מנסה לשכנע את תושבי ישובי הדרום לחזור לבתיהם ולשגרה, ומפרסם כי יש לו תוכנית סדורה להחזרת התושבים. זאת אף על פי שצה"ל מודה שסכנת הפשיטות עדיין קיימת במידה מסוימת ושהטילים של חמאס לא צפויים להפסיק בשנים הקרובות. 

דילול הכוחות במרכז ובצפון הרצועה מסמן את המעבר למה שמכונה "שלב ג" של הלחימה. על פי צה"ל, שלב ג' יאופיין בפשיטות ממוקדות של כוחות קטנים יותר, מתוך כוונה שלא להישאר בשטח באופן רציף. צה"ל מודה שהוא לא מסוגל באופן הזה לעצור את חמאס מלשגר טילים, אך טוען שהוא נערך לכך. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד