בע"ה י"א כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר הפרסום: השייח' המסית נחקר במשטרה

לאחר שפורסם בקול היהודי כי השייח' עמירה אמר בדרשה במסגד שבהר הבית כי המוסלמי שערף ראש של "כופר" בצרפת הביא "כבוד לאיסלאם", נחקר השייח' במשטרה

  • כ"ב חשון תשפ"א - 13:00 09/11/2020
גודל: א א א

השיח' עיסאם עמירה, משכונת צור באהר שבירושלים נחקר במשטרה בעקבות התבטאות בשיעור שבועי שהעביר במסגד אלאקצא שבהר הבית בשבוע שעבר.

בין היתר, אמר עמירה בסרטון שפורסם לאחר מכן, כי "זהו כבוד גדול למוסלמים שצעיר מוסלמי ערף את ראשו של כופר והגן על שמו של הנביא מוחמד".

הסרטון פורסם באתר הקול היהודי, ובהמשך ארגון 'אם תרצו' הגישו תלונה במשטרה נגד השיח', וכעת כאמור הוא זומן לחקירת משטרה.

לפני מספר חודשים הוצא כנגד השייח' עמירה צו הרחקה מאזור הר הבית ומסגד אל אקצא לחצי שנה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עמירה, המשוייך לתנועת "חיזב אלתחריר" אמר לפני כשלוש שנים, בדברים שפורסמו באתר התנועה כי "הוי צבאות המוסלמים! ירושלים בירת הח'ליפות האמיתית קוראת לכם".

ב-2014 יזם השיח' במסגרת פעילות חיזב אלתחריר צעדה בעיר חברון תחת הכותרת: מסגד אלאקצא קורא לעזרת האומה (המוסלמית) וצבאותיה להקמת הח'ליפות ושחרורה של הארץ המבורכת".

בדברים שנשא בסיום העצרת צוטט השיח' את פסוק הקוראן: "הילחמו ביהודים על מנת שתשלטו בהם" לצד פירוש הפסוק בדבר חזון אחרית הימים המתואר במסורת המוסלמית לפיה באחרית הימים תעיד כל אבן בפני המוסלמים "תחתיי מסתתר יהודי" והמוסלמי יבוא "ויהרוג את היהודי".

עוד הוסיף לאחר מכן באומרו "על כן, היו אתם מן הפועלים למען הח'ליפות, על מנת שייפול בחלקכם הכבוד של שחרור מסגד אלאקצא, ובכך תזכו ותרוויחו שכר כפול.

בדברים שנשא בעצרת אמר כי שחרור אלאקצא יגיע יחד עם שחרור הארץ כולו, ולאחריה שחרור כל ארצות האסלאם, וזאת באמצעות הג'האד.

עמירה קרא לנוכחים: "זו היא החרב הדומה לחרב שעומר (הח'ליף השני) שלף כאשר שחרר באמצעותה את ירושלים בפעם הראשונה, וכמוהו, צלאח אלדין אשר שלף אותה לשחרור אלאקצא בפעם השניה. אך מזה מאה שנה שאיש לא שולף אותה בפני הכופרים! היום ננקה ממנו את האפר ונקרא לכל המסולמים, "מי יאחז את כנגדם (הכופרים) את החרב הזו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד