בע"ה י"ח אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר חודש בבריחה: נתפס המחבל מגבעת אסף

עאסם ברגותי שביצע את הפיגוע בגבעת אסף והיה שותף לפיגוע בצומת עפרה נתפס הלילה. הפיגועים בוצעו עשרה חודשים לאחר שחרורו מהכלא

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' שבט תשע"ט - 08:28 08/01/2019
גודל: א א א
זירת הפיגוע בגבעת אסף (דוד מיכאל כהן TPS)
זירת הפיגוע בגבעת אסף (דוד מיכאל כהן TPS)

הותר לפרסום כי במהלך הלילה נעצר עאסם ברגותי, המחבל אשר ביצע את פיגוע הירי בטרמפיאדה בגבעת אסף בו נרצחו החיילים יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד. בפיגוע נפצעו גם החייל נתנאל פלבר שעדיין ישנה סכנה לחייו וכן אזרחית נוספת. ברגותי היה שותף עוד גם לביצוע הפיגוע בצומת עפרה מספר ימים קודם לכן יחד עם אחיו שחוסל, סאלח ברגותי.

לאחר הפיגוע בגבעת אסף נמלט ברגותי למשך כחודש ימים זאת לאחר שאף גנת את נשקו של אחד הלוחמים בהם פגע. הנשק נתפס מספר ימים לאחר מכן. 

את הפיגוע ביצע ברגותי כעשרה חודשים לאחר ששוחרר מתקופה של 11 שנות מאסר בגין עבירות טרור. אביו של ברגותי הינו מחבל בכיר אשר ישב שנים רבות בבתי הסוהר והביע תמיכה מלאה בבניו הרוצחים.

ביתם של המשפחה, בכפר המרצחים כובר עדיין עומד על תילו.

עאסם, שנעצר הלילה נתפס בבית אחד מסייעניו בכפר אבו שח׳ידם שבנימין, ועל פי השב"כ היה עסוק בימים האחרונים בהכנות לביצוע פיגועים נוספים. במהלך מעצרו נתפס רובה מסוג קלאצניקוב, תחמושת רבה וכן אמצעים לראיית לילה.

פעיל הימין צבי סוכו שלאורך תקופת הפיגועים האחרונה עוקב אחר התנהלות הצב ומערכת הביטחון אל מול הטרור כתב הבוקר בדף הפייסבוק שלו: אעסם ברגותי נעצר הלילה. ישב 11 שנה בכלא הישראלי, שוחרר לפני 10 חודשים. אביו ממנהיגי חמאס, ואחיו ביצע יחד איתו את הפיגוע בעפרה.

אעסם הפך לסמל לאומי. אחרי שרצח תינוק ופצע קשה כמה בעפרה, הצליח לחמוק, לרצוח 2 חיילים בגבעת אסף, לפצוע את השלישי קשה + נוסעת בטרמפיאדה, לגנוב להם את הנשק ולברוח עד עכשיו. הלילה כשנעצר נמצא אצלו עוד אמל"ח איתו תכנן לרצוח עוד יהודים. אז עזבו את זה שהבית שלו עומד למרות שעברו 48 שעות. ושאבא שלו ימשיך להסית חופשי לרצח יהודים.

מצב בו הוא מגיע לדיונים בבתי המשפט, צוחק בפנים למשפחות השכולות, וברחוב הערבי הוא סמל לאומי, יוביל ב100% לפיגועי חיקוי.

זה בדיוק המקרה להורות לתביעה הצבאית לדרוש עונש מוות! בלי תירוצים", כתב סוכות.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון