בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא נתנו כסף לבני שהידים? יצאנו לבדוק

רביב דרוקר ניסה להלבין את מעשי עמותת 48, אך העובדות מדברות בעד עצמם. בכירי רע"מ קראו לתרום לבני "השהידים האמיצים" ולהעמיד לדין בינלאומי את החיילים והפוליטיקאים על "טרור מאורגן של ישראל"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ז' כסלו תשפ"ב - 14:23 11/11/2021
גודל: א א א
מחבלים ברצועת עזה (מג'די פתחי, tps)
מחבלים ברצועת עזה (מג'די פתחי, tps)

הנסיונות להלבין את פעילות רע"מ, הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית והעמותות השונות המזוהות איתה נמשכות.

רביב דרוקר פרסם אתמול בחדשות 13 ראיון עם ראזי עיסא, מנכ"ל עמותת "סיוע 48" שעמדה במרכז תחקיר עד כאן שפורסם בידי איילה חסון, ובו הכחיש לטענת דרוקר ראזי עיסא כי העמותה תמכה בדווקא בבני שהידים.

"הוא לא מודה שנותן כסף לבני שהידים הוא אומר אנחנו לא מעדיפים בן אחד לאחד ולא בודקים, כשאני שואל אותו אם כסף מגיע גם לבני שהידים הוא אומר שמי בגדה או בעזה הוא לא איזה שהיד או משהו כזה אבל הם מכחישים בכל תוקף שהם נותנים כסף דווקא לבני שהידים", אמר דרוקר.

אלא שבזמן מבצע צוק איתן התרימו בכירי רע"מ והתנועה האסלאמית כספים דווקא לבני השהידים תוך שימוש בפרסומים ברטוריקה חריפה  נגד ישראל תוך כינוי פעולות ישראל בעזה כ"טרור מאורגן של ישראל" וקריאה להעמיד לדין בין לאומי את "פושעי המלחמה הישראלים, פוליטיקאים וחיילים על פשעיהם נגד האנושות".

התנועה קראה בפרסום "לתת חסות לכל בני השהידים האמיצים של עזה" וכותרת הקריאה היא להצטרף למסע הסיוע "גאווה לעזה" שהינו קמפיין למתן חסות לבני השהידים של עזה. קמפיין ההתרמה בוצע באמצעות עמותת "סיוע 48".

מי שהוביל את הקמפיין הוא אברהים חיג'אזי, ראש הלשכה המדינית של התנועה האסלאמית ואחד היועצים הקרובים ביותר של מנסור עבאס יו"ר רע"מ. דרוקר עצמו הגדיר בתכנית "המקור" את חיג'אזי כ"איש החזק ברע"מ".

חיג'אזי לא חוסך בביקורת על ישראל ובהלל לשהידים ולעזה. הוא כותב כי יש לקחת חסות על בני השהידים ומתפלל לניצחון של עזה. 

בפרסום נוסף על הקמפיין מציין חיג'אזי כי משאית סיוע מטמרה יוצאת למרכז של עמותת סיוע 48 בכפר קאסם.

גם ראזי עיסה עצמו הצהיר לאחר מבצע צוק איתן כי עזה "ניצחה את הכיבוש והמצור". ב29 ביולי, יממה בה ירו ארגוני המחבלים מעזה כ-80 רקטות על ישראל פרסם עיסא פוסט בו כתב "תחי עזה, סמל לגאווה".

יש לציין כי מסרים דומים הועברו בידי התנועה האסלאמית ובכירי רע"מ גם סביב "צעדות השיבה" שהובילו ארגוני הטרור ברצועת עזה לעבר גדר הגבול עם ישראל בשנים האחרונות.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 66 מהשבוע האחרון