בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא נתפס: מג"ב הגיעו לטרקטור הגנוב אך השאירו אותו בכפר

חקלאית מבקעת הירדן, אם שכולה ומוכת טרור חקלאי, חשבה סוף-סוף שאחד מהטרקטורים שנגנב לה יוחזר אליה. אולם היא הופתעה לרעה. "בלי טרקטורים אין לי רגליים לעבודה, זה טרור לאומני"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט' אדר תשפ"א - 20:36 21/02/2021
גודל: א א א
הטרקטור שנגנב מהחקלאית בבקעה, אך הושאר בכפר הערבי (דוברות המשטרה)
הטרקטור שנגנב מהחקלאית בבקעה, אך הושאר בכפר הערבי (דוברות המשטרה)

ליאורה חסון, חקלאית ממושב נעמה, חשבה שבאופן נדיר הגיעו הבשורות הטובות, ולפחות אחד מהטרקטורים שנגנבו לה, ב-כ"ט תשרי (17/10/20), יוחזרו. אולם גם 35 שנות טרור חקלאי לא הכינו אותה למחדל המוזר הבא.

באחד הבקרים לפני קרוב לחודשיים, כחודשיים לאחר שגנבים בדואים גנבו לה שני טרקטורים באישון לילה, קיבלה ליאורה מחברים הודעה של דוברות מג"ב ובה נכתב שאותרו והוחרמו שני טרקטורים גנובים בכפר מזרעה א-שרקייה.

"אני מסתכלת בתמונות ורואה שאחד הטרקטורים הוא בבירור הטרקטור שלי", סיפרה חסון לקול היהודי. "היו לנו סימנים מובהקים וחד משמעיים. 10,000 אחוז שלי".

שמחה וטובת לב פנתה ליאורה למשטרה אלא שאז גילתה שהשמחה היתה מוקדמת.

צפו בגניבת הטרקטור ממושב נעמה:

"אני פונה לחברים במשטרה ואמרו לי 'אל תשמחי כי לא הוציאו את הטרקטור'. מישהו טען שערבים זרקו על הכוחות אבנים ולכן הם יצאו בלי להוציא אותו. אחר כך במשטרה אמרו לי שבודקים ואז אמרו שבאמת לא הוציאו וינסו לקבל אישור להיכנס שוב. אחרי שבוע קיבלתי הודעה שנכנסו שוב אבל הטרקטור כבר לא היה שם. הגנבים לא חיכו להם. הקטע שאף אחד לא פני אלי באופן רשמי על כל הסיפור הזה. הכל רק מחברים ששמעו והעבירו לי את התמונה".

חסון, המגדלת תמרים וענבים, שכלה במלחמת לבנון השניה את בנה גיא ז"ל, שהיה חקלאי בעצמו בחממות המשפחה במושב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

"אני 35 שנה פה, מוכת טרור חקלאי. שמע, רוקנו אותנו, אני בנזק של 200,000 ₪. אין לי ביטוח אני גידרתי את עצמי ומיגנתי את עצמי לדעת וחשבתי שזה יספיק. על הגדר שמתי כמו 5 שנים של ביטוח טרקטורים. 80,000 ₪, גדר כמו של ישוב, וכל זה במתחם בתוך הגדר של המושב.

בלי הטרקטורים אין לי רגליים לעבודה, אין לי איך לעבוד, זה לשרוף לי את המשק חד משמעית".

לה ברור שמדובר בטרור חקלאי לאומני לכל דבר ועניין.

"זה טרור לאומני. אני יודעת איפה הטרקטור ואומרים לי שאסור לי להיכנס לאזור הזה, הצבא לא מראה ריבונות בשטח הזה והם עושים מה שהם רוצים,  הרי אם זה היה בתוך רמת גן הייתי נכנסת לרמת גן ומוציאה את הטרקטור שלי. זה איזורים שאוסרים עלי להיכנס ובאחריות מדינת ישראל לדאוג שהרכוש שלי ישאר פה ואני יוכל להגיע אליו, או שמדינת ישראל תשלם, אם אנחנו חלמאים אז עד הסוף חלמאים".

"גונבים לנו כל הזמן את ברמדי המים. אני החלטתי שאני לא מוותרת. נגנבו 15 ברמדים וכולם התייאשו, אני פניתי למס רכוש ונידחתי ופניתי לוועדת עררים, חיכיתי שבעה חודשים ובסוף הגעתי לוועדה ויום לפני הוועדה העבירו לי את התשלום. זה טרור חקלאי לכל דבר ועניין מה שקורה כאן".

עוד מתברר כי הגנבים עובדים עם חוליות מקצועיות הכוללות תצפיות, ומתברר כי לפחות בחלק מהמקרים הסחורה "נמכרת" עוד בטרם נגנבה. "מתברר ששמו עלינו עין. לילה אחד אחרי הגניבה שמנו משטחים ולילה שלם לא ישנו ועשינו מארב. קיבלנו אחר כך מידע שהמשטחים כברו הוצעו למכירה על ידי גנבים מהאזור ככה שהיו תצפיות עלינו".

במשטרה אישרו לקול היהודי כי הטרקטור של חסון אכן לא הוצא לבסוף מהכפר, אך טענו כי שני טרקטורים אחרים אכן הוצאו, וכי התמונה של הטרקטור של חסון השתרבבה להודעת הדוברות אך הטרקטור אכן נשאר בכפר.

החשוד אגב שוחרר אך במשטרה אומרים כי צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום. לפי חסון נאמר לה כי כך גם אירע עם חשודים נוספים בגניבה שנעצרו מוקדם יותר. "אמרו לי שהם מאזור יריחו ובגלל שאין ראיות הם שוחררו".

ממשטרת ישראל נמסר: "לאחר פעילות של בלשי משמר הגבול נעצר חשוד והוחרמו 2 טרקטורים חקלאיים החשודים כגנובים. לאחר החקירה החשוד שוחרר בתנאים מקבילים והחקירה עודנה בעיצומה כאשר בסיומה צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום. במשמר הגבול ימשיכו להפעיל את כלל האמצעים בכדי למצות את הדין בחקירה".

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


9 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד