בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לוד ורמלה ממשיכות לבעור: ירי לאור יום בשכונת מגורים

ביום שישי ביצעו ערבים ירי מרכב בצהרי היום בשכונת רמת אשכול. בשבוע שעבר ריססו ערבים ברמלה כתובות תמיכה בארגוני טרור

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ז תשרי תשפ"ב - 13:44 03/10/2021
גודל: א א א
כתובות ברמלה בשבוע שעבר
כתובות ברמלה בשבוע שעבר

ערביי לוד ורמלה ממשיכים כרגיל ואירועי ירי, הצתה ואלימות על רקע פלילי ולאומני נמשכים ללא הרף.

לקול היהודי נודע כי ביום שישי ירו ערבים מרכב חולף בשכונת רמת אשכול בלוד. מבדיקת הקול היהודי עולה כי מדובר בירי שבוצע במסגרת ריב משפחות. מוקדם יותר ביום שישי דקר על פי החשד צעיר ערבי ממשפחת דרה, צעיר ממשפחת אל סוח. בתגובה, כך על פי חשד המשטרה, נסעו האחים עלאא ומוחמד אל סוח ברכב מסוג טויוטה וירו לעבר משפחת דרה. לקול היהודי נודע כי עדי ראיה הבחינו ברכב נוסף ממנו בוצע ירי, כל זאת לצהריי היום ובלב שכונת המגורים.

בעקבות הביקורת הציבורית הרבה, ונחישות תושבים יהודים הערים למתרחש בשכונה, המשטרה שהוזעקה למקום פעלה בצורה יעילה מהרגיל ולאחר סריקות עצרה את הרכב עם שני החשודים ובתוכו נמצאה גם מחסנית. את האקדח השוטרים לא איתרו. מעצרם של השניים הוארך ביום שישי בבית משפט השלום בפתח תקווה עד היום והבוקר (א') הוארך המעצר עד ליום ד'. הם חשודים בנשיאת נשק, ירי וקשירת קשר לביצוע פשע.

מעצרו של צעיר ממשפחת דרה החשוד בדקירה הוארך אמש (מוצ"ש) עד מחר.

במוצאי השבת סמוך לשעה 1:00 בלילה נשמעו כעשר יריות ברחוב סמוך למקום האירוע. טרם ברור האם יש קשר בין המקרים.

בתוך כך, גם ברמלה לא שקט. ביום שישי לפנות בוקר התעוררו תושבי שכונת עמישב לקול צרור יריות. יאיר, תושב העיר שהתקשר למשטרה תיאר את התחושות. "לקום בחרדה ב-05.30 מיריות מטר מהבית שלי, לרוץ מהר לילדים, להתקשר במקביל למשטרה זה מציאות הזויה ולא נורמלית. מתי תעוררו? הפרעות כבר כאן! תכניסו שב"כ קחו מהם נשקים ואמל"ח ותדאגו כבר לשקט ברחובות!!".

בנוסף במהלך השבוע שעבר הוצתה בשכונת רמת דן בעיר סוכה של תושב יהודי. בנוסף גילו תושבים כתובות גרפיטי לאומניות ובהם תמיכה בארגוני טרור.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד