בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לוד ורמלה ממשיכות לבעור: ירי, הצתות, אבנים ותקיפות

ערבים ממשיכים בתקיפות יהודים ופרעות ברמלה ולוד: בית העלמין חולל, גז פלפל על אשה, אבנים על סוכה, בקבוקי זכוכית על נערות, ירי ידויי אבנים והצתת רכבים.

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ג תשרי תשפ"ב - 11:46 19/09/2021
גודל: א א א
רכב שהוצת הלילה בלוד (באדיבות המצלם)
רכב שהוצת הלילה בלוד (באדיבות המצלם)

תושבים מלוד ורמלה מתריעים כי הפרעות של הערבים ביהודים, לצד אירועי פשיעה חמורה פנים ערבית ממשיכים כל העת ובימים האחרונים חלה התגברות.

בין האירועים שדווחו לקול היהודי בימים האחרונים: שלושה אירועי זריקות אבנים בידי ערבים על רכב מגשר גני אביב, לא רחוק מהמקום בו נרצח יגאל יהושע הי"ד בזמן מבצע שומר החומות. בנוסף נערים ערבים שרכבו על אופניים חשמליות ריססו גז פלפל על אשה יהודיה בגני אביב.

בנוסף דווח על זריקת אבנים על סוכה שבנו תושבים יהודים ברמת אשכול, ירי הלילה מרכב חולף ברחוב החשמונאים כאשר לא ברור אם מדובר באירוע פלילי או לאומני, ושריפת רכב של ערבי ברחוב אלשווילי ככל הנראה במסגרת סכסוך פלילי. מה שבטוח אירועים אלו יוצרים בהלה וחשש בקרב התושבים.

עוד דווח בשבוע האחרון על ונדליזם שביצעו ערבים בסוכה בגבעת הזיתים, איומים על מבקרים בסיורי סליחות ברמת אשכול, שבירת מראת רכב חונה ברחוב אקסודוס, וניפוץ שמשת רכב יהודי בנווה זית.

גם ברמלה לא שקט. בקבוצות בעיר מופצות תמונות מערב יום הכיפורים בהן נראה קבר מחולל לאחר שפורעים ניפצו את המצבה ועקרו אות ממקומה, וכן ניפצו את הזכוכיות בבתי הנרות.

בנוסף תושבים דיווחו לקול היהודי כי במהלך השבת בסביבות השעה 18:00 יידו ערבים בקבוק זכוכית לעבר שתי נערות שחזרו מפעולה בתנועת הנוער, ברחוב צפניה בשכונת עמישב ברמלה. הנערות לא נפגעו ברוך ה', והוריהם הזמינו משטרה שהגיעה למקום.

לדברי התושבים, בזמן ששתי שוטרות גבו עדות מהנערות וההורים יידו ערבים פעם נוספת בקבוק זכוכית לעברם והשוטרות הזמינו בתגובה כח יס"מ. מנגד בדוברות המשטרה מסרו כי הדבר אינו נכון וכי לא נזרק חפץ או בקבוק על השוטרות.

ההורים הגיבו ואמרו כי "אפשר לומר שדוברות המשטרה משקרת ואפשר לומר שהם פשוט לא דוברים אמת.. תוך כדי שאנו מדברים והשוטרות לקוחות עדות מהבנות שלנו נזרק בקבוק זכוכית נוסף כ10-15 מטר מאיתנו. דיווח השוטרות בקשר והזמנה המיידית של כוחות יס"מ למקום, מוכיחים תמונה שונה לחלוטין מדוברות המשטרה".

אביה של אחת הנערות שהותקפה אמר כי "אנחנו שבים ומתריעים שהפרעות הבאות כבר כאן. הפעם זה בקבוק, פעם הבאה זה יהיה פצועים חלילה. עצרו עכשיו, כנסו עם כוחות שב"כ אספו נשק ואמל"ח מהבתים ותעמידו לדין את הפורעים, לפני שיהיה מאוחר מדי".

האירוע מצטרף לאירוע נוסף ברמלה ביום שישי, אז ירו ערבים מספר יריות סמוך לבתי מגורים בשכונת עמישב. לדברי תושבים מהשכונה, כוחות משטרה הגיעו למקום ומצאו מרבץ תרמילים.

בעקבות האירועים ודרישות התושבים, נוקתה וחודשה נקודת המשטרה בשכונת עמישב שהיתה מוזנחת. הבוקר (א') הגיע לשם מפקד תחנת רמלה היוצא אופיר בינדר ביחד עם ראש העיר רמלה והשניים הבטיחו לציבור שהחל מהיום שני שוטרים יאיישו באופן קבוע את הנקודה. התושבים נשארו סקפטים ואמרו בתגובה לקול היהודי כי "התוצאות יבחנו במעשים. השטח בוער והפרעות כבר כאן. אנו תקווה שעירוב כוחות שב"כ ואיסוף הנשק וציוד אמל"ח מהבתים יחל באופן מיידי, לצד מעצר הפורעים מהאירועים האחרונים".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון