בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הלוחם שהודח מגיב: "פעיל השמאל פגע בי עם המצלמה"

​צפו: לוחם המילואים אלון שגב מפרסם סרטון לאחר שהודח משירות מילואים. "דובר צה"ל לא הוציא את גרסתי. המערכת הצבאית לא מגבה חיילים"

  • אלחנן גרונר
  • ב' אלול תשע"ח - 10:09 13/08/2018
גודל: א א א
פעיל תעאיוש בפעילות. ארכיון (באדיבות המצלם)
פעיל תעאיוש בפעילות. ארכיון (באדיבות המצלם)

לוחם המילואים סמ"ר אלון שגב מפרסם סרטון ובו פורס את גרסתו ומסקנותיו לאחר שהודח משירות מילואים בשל עימות עם פעיל שמאל באזור עתניאל בשבת.

שגב מאשים את דובר צה"ל בכך שלא הפיץ לתקשורת את גרסתו בתחקיר לפיה פעיל השמאל הקיצוני מתעאיוש פגע בו בעין עם מצלמתו, וזה מה שהוביל להדיפתו בידי שגב.

בנוסף מביע שגב ביקורת על המערכת הצבאית שאינה מגבה את לוחמיה וקורא לקצינים צעירים להתעורר ולגבות את לוחמיהם.

"אני חייל מילואים גאה, מתוכם שש שנים אחרונות בהתנדבות מלאה", אומר שגב בסרטון שהפיץ באמצעות תנועת "ציונות בנחישות" של רן כרמי בוזגלו המסייע לו.

"עד שלשום, בשבת, הייתי חייל מילואים גאה שבא מנטו אידיאולוגיה לשמור על הארץ היפה שלנו. בשבת בבוקר הוזעקנו לאירוע של פעילי שמאל וצולמתי שם כביכול מכה את אחד מפעילי השמאל.

לא עברה שעה וזה פורסם, והמג"ד החדש שלנו קרא לי ואמר לי שלפי מה שרואים בסרטון אין בכלל מה להתווכח ואין מה להסביר ושתקפתי אותו בצורה לא מכובדת. לצערי כל ההסברים שלי לא עזרו, דובר צה"ל פרסם שהחייל שגה והפעיל כח, ולא צוין מה שאמרתי בתחקיר שאיש השמאל הכניס לי את המצלמה לעין ופגע בי בעין ולכן דחפתי אותו", אומר שגב.

"אחרי תחקיר נוסף שהיה אתמול, נקראתי עי המ"פ שלי שאמר שקיבל פקודה מהמגד החדש לשלוח אותי הביתה. צר לי וכואב לי שאחרי 25 שנות מילואים אני נאלץ לצאת בצורה כזו", אומר שגב.

דובר צה"ל של הלוחמים אלו אזרחים טובים

"אני לא רואה שהשמאל כביכול ניצח, אלא שהמערכת הצבאית כיום לא מגבה את החיילים שלה. מטרת הסרטון שכל מג"ד חדש שמגיע ילמד לגבות את החיילים שלו".

שגב מציין כי החיילים לא מרגישים שדובר צה"ל הוא הדובר שלהם.

"לי אין דובר צה"ל", אומר שגב. "דובר צה"ל לדעתי נכשל ושגה ואין מילים לתאר את גודל האכזבה ממה שהוא פרסם.

דובר צה"ל שלנו החיילים, זה אנשים טובים כמו רן כרמי בוזגלו. אני מבקש שתשתפו את הסרטון. אין לי צורך בטיהור שמי, לא עשיתי שום דבר רע חוץ מלדחוף את המצלמה לאחד שדחף לי אותה לעין".

רן כרמי בוזגלו מתנועת ציונות בנחישות מסר בתגובה כי "סוכני השמאל, הנוהגים ללבות את האש, דחפו ללוחם מצלמה לפנים והתגרו בו.

הם, כמובן, תיעדו את הרגע בו הדף את המצלמה והפיצו כהרגלם את התעמולה השקרית.

אלון הושעה מפעילות והיום נשלח הביתה בבושת פנים. כך הסתיים שירות מפואר בצבא.

אני מבקש סליחה מאלון היקר, בשם לוחמי צה"ל לדורותיהם, על דבר הנבלה שעשו לו. איני יודע לאיזה תהומות נוספים יכול להידרדר הצבא היקר לכולנו. בושה".

בקול היהודי פרסמנו אמש כי לאחר האירוע שלחו מפקדי הגדוד הודעה תוך חילול שבת לכלל החיילים, והזהירו אותם שלא יעיזו להתראיין בנושא או להגיב ברשתות החברתיות. מקורב לחיילים מסר לקול היהודי כי מרבית לוחמי הגדוד מגבים את החייל.

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי בתגובה: "צה״ל מוקיר את פעילות הלוחמים בשירות המילואים ואת אלה הבוחרים להתנדב לשירות. מתחקור האירוע עלה כי הלוחם פעל בצורה שאינה הולמת, הן באופן בו התבטא והן בהרמת ידו על האזרח. לאחר קיום התחקיר הוחלט להשעותו מפעילות מבצעית. מסקנות התחקיר חודדו לחיילים בגזרה".

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד