בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לוחמים דרשו להכריע את חמאס ויענשו

צה"ל העניש את החיילים שהשתתפו במחאה כנגד שחרורם מהלחימה בעזה. החיילים תלו על הג'יפים הצבאיים שלטים שדורשים הכרעה סופית של החמאס

  • י"ח שבט תשפ"ד - 14:00 28/01/2024
גודל: א א א

צה"ל השעה לחצי שנה את מפקד השיירה שהיה מעורב בתליית שלטים על הג'יפים. על השלטים נכתב "הם שחררו אותנו בלי להכריע", כאשר האות ל' מעוצבת כמו האות ל' בסמל מפלגת הליכוד. השלטים  

נתלו כמחאה על כך שהחיילים שוחררו לפני הכרעת חמאס, וכאמצעי להפעלת לחץ על הממשלה שלא לסגת מהמטרה העיקרית של הלחימה, הלא היא השמדת החמאס. 

על פי הודעת דו"צ בנושא, מפקד השיירה הושעה לחצי שנה ובסיום תקופה זו יבחן המשך שירותו בצבא. שלושה לוחמים נוספים שהיו מעורבים באירוע יקבלו הערה פיקודית. "הבעת מחאה של משרתי צה"ל תוך שימוש בכלים צבאיים היא בניגוד לפקודות ואין לה מקום בצה"ל, לא בשגרה וןלא במלחמה", נכתב בהודעה. 

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

אכיפה קפדנית זו של כללי הצבא מעלה סימני שאלה לאור המחאה כנגד הרפורמה במערכת המשפט, בה הודיעו טייסים וחיילים כי יסרבו להתייצב ביום פקודה, והצבא סירב לטפל בהם.  

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, סירב בזמן המחאה לגנות את הקריאות לסרבנות והאיום של "אחים לנשק" כי לא יתיצבו ביום פקודה. הגרי הסביר אז כי הוא מסרב לגנות איומים שעוד לא התממשו במציאות, וזאת על אף שימים ספורים לפני כן גינה בחריפות סרטון שהפיק אדם פרטי ושותף ע"י שרים ואישי ציבור, כשהוא מציג, על רקע איומי הסרבנות של הטייסים, תרחיש היפותטי שבו טייס קרב מסרב לסייע ללוחם חי"ר שתומך ברפורמה המשפטית. הסרטון זכה לגינוי חריף מצד דובר צה"ל וזאת על אף שנאמר בו במפורש כי מטרת הסרטון היא לשקף את האבסורד באיומי הטייסים וקרא להוציא את הפוליטיקה מצה"ל.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד