בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ללא אישור: משפחת החמאס ביקרה את בנם המחבל בקפלן

הוריו של מחבל חמאס ששוהה בבית החולים קפלן נכנסו לבקרו בביקור מצולם, וזאת למרות שאין להם אישורי שהייה והאב הוא בכיר חמאס שאחיו מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בחברון

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ד' חשון תשפ"ב - 19:43 10/10/2021
גודל: א א א
אביו של המחבל בבית החולים קפלן (צילום מסך)
אביו של המחבל בבית החולים קפלן (צילום מסך)

הוריו של מחבל חמאס ששוהה בבית החולים קפלן לאחר שפתח בשביתת רעב, נכנסו לשטחי מדינת ישראל ולבית החולים לבקרו בביקור מצולם, וזאת למרות שאין להם אישורי שהייה והאב הוא בכיר חמאס שאחיו מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בחברון.

המחבל הוא מוקדאד קוואסמה שנעצר לאחרונה במעצר מנהלי, עצור כמה חודשים. בעבר ישב במאסרים ומעצרים מנהליים וכאלו שנוהלו לפי ההליך הפלילי. בין השאר היה במספר חקירות שב"כ בחשד לביצעו ותכנון פיגועים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

האב שביקר את בנו בבית החולים ביום רביעי האחרון הוא בכיר חמאס שמוגדר בתקשורת הערבית כ"מנהיג" תנועת החמאס, עומר אל-קוואסמי. הוא הוביל בתקופה האחרונה צעדות הזדהות עם  בנו והמחבלים הכלואים. בצעדה שנערכה בחברון נשמעו קריאות הלל למחבלים שחטפו בגוש עציון את שלושת הנערים.

דודו של המחבל המאושפז הוא מפקד הזרוע הצבאית של חמאס (גדודי עז א-דין אל-קסאם) בחברון עבדאללה קוואסמה שחוסל ב-2003 בידי הימ"מ לאחר שהיה בכיר המבוקשים ביהודה ושומרון ומיוחסים לו עשרות פיגועי ירי והתאבדות בהם נרצחו 44 יהודים ומעל 150 נפצעו. גם דודו שאפק אל -קוואסמה, ובני דודיו חאתם ובאסל ביצעו פיגועים במסגרת חמאס וחוסלו בידי צה"ל.

חמולת קוואסמה נחשבת לחמולת המחבלים הגדולה ביותר ביהודה ושומרון וממנה יצאו גם חוטפי שלושת הנערים בגוש עציון ב-2014.

ממתפ"ש נמסר: "אינם מורשים לשהות בישראל ולא הונפק להם היתר כניסה לישראל".

מבית החולים קפלן נמסר בתגובה: "בית החולים פועל בתיאום מלא עם שירות בתי הסוהר ובהתאם להנחיותיו ולהנחיות בית המשפט. במקרה המדובר, עודכן בית החולים כי בית המשפט החליט להתלות את צו המעצר המנהלי כנגד המטופל, ועל כן הוא נמצא בבית החולים לא תחת צו מעצר מנהלי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד