בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למילואימניקים נמאס: "די להפקרות בצאלים"

לוחמי מילואים פתחו בקמפין להפסקת תופעת הגניבות של בדואים בבסיסי צה"ל ובראשם בצאלים. "מעכשיו לא שותקים יותר"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' טבת תשע"ח - 11:32 07/01/2018
גודל: א א א
בדואים על טרקטורונים בצאלים (רגבים)
בדואים על טרקטורונים בצאלים (רגבים)

תופעת גניבות אמצעי הלחימה והציוד האישי בבסיסי צה"ל, בפרט בדרום, אינה חדשה. אולם נראה כי התופעה הולכת ומתרחבת, ולכמה מלוחמי המילואים פשוט נמאס.

גניבות מטנקים על מובילים, גניבת ציוד אישי ותיקים של לוחמים מתוך אוהלים, גניבת מטרות, אמצעי לחימה, וכניסה לתוך השטח תוך עצירת "תרגיל רטוב", הם רק חלק קטן מהדוגמאות לנעשה בבסיס צאלים ברמה יומיומית.

גם בדואים שנתפסו מטווחים את הרקטות ופצצות המרגמה של ארגוני הטרור במבצע צוק איתן לתוך מבנים בבסיס, לא הביאו את המערכת להפנמה כי יש לעצור את התופעה.

אתמול (מוצ"ש) עלה קמפיין חדש של לוחמי מילואים שהחליטו לשים סוף לתופעה, ויהיה מה. בתוך שעות ספורות צברה מודעה ראשונית שהפיצו מארגני הקמפיין, מאות רבות של שיתופים ברשתות החברתיות, ותומכים רבים.

"עושים סוף לביזיון - בעזרתכם. שתפו!", נכתב בדף הפייסבוק ובחשבון הטוויטר "די להפקרות בצאלים". "בסיס צאלים הפך מזמן לשטח הפקר. גניבות ציוד לחימה וציוד אישי כבר הפכו מתופעה למכה של ממש. אנחנו, חיילי המילואים, נותרנו חסרי אונים. סיפורים מזעזעים על שוד לאור היום רק הולכים ונעשים גרועים יותר. אנחנו עומדים מול גנבים עם נשקים שלופים ואסור לנו לעשות כלום.

אין עם מי לדבר - אין אכיפה, אין שלטון חוק. ולאן בדיוק מגיע כל הנשק הגנוב? מי משתמש בו? מעכשיו לא שותקים יותר. אנחנו נעשה רעש עד שיקומו הגורמים הרלוונטיים במשרד הביטחון ובצה"ל ויעשו מעשה".

מארגני המחאה הודיעו כי בכוונתם לנקוט מספר צעדים ולעדכן את התומכים בהם. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד