בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למרות ההתעללות: העובד הערבי לא יואשם בהתעללות

הפרקליטות החליטה להאשים אך ורק תוקף אחד באירוע ההתעללות בעובד יהודי בעל צרכים מיוחדים בשופרסל גוש עציון. כמו כן, הוא יואשם בעבירה מינורית בלבד, ללא סעיף לאומני

  • יח"צ
  • י' חשון תשפ"א - 10:03 28/10/2020
גודל: א א א

פרקליטות מחוז ירושלים החליטה שלא להגיש כתב אישום לעובד הערבי בשופרסל גוש עציון בגין התעללות בחסרת ישע. כזכור, הנאשם, יחד עם עובדים ערבים נוספים, תקפו ופגעו בעובד יהודי בעל צרכים מיוחדים.

הנאשם, כמאל חמידאן מבית ג'אלה, שהועסק בשופרסל שבגוש עציון, יאושם בעבירה של תקיפה סתם בלבד. כמו כן, נסגר התיק נגד שאר השותפים במעשה ונגד המנהל שידע על המתרחש.

בפרקליטות טענו כי לא מדובר במספר מקרי התעללות, אולם דבר זה עומד בסתירה לכתב האישום שהוגש נגד העובד, כאמור בעבירה מינורית של תקיפה סתם.

הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

 כתב אישום מייחס לו 4 מעשים של סטירות, ביזוי וכריכת הגוף בנייילון נצמד, כאשר לטענת המותקף העובד הערבי קילל אותו ואת העם היהודי. 

המשטרה גם סגרה נגד השותפים הנוספים לאירוע בהם עובד ערבי נוסף, הצלם וגם המנהל שקיבל תלונה מהמוגבל, אך לפי הטענה התעלם ממנה.

עו"ד איתמר בן גביר שייצג את הקרבן בתקיפה אמר, כי "מדובר בביזיון. אם זו לא התעללות בחסר ישע אולי כדאי למחוק עבירה זו מספר החוקים. יסודות עבירת ההתעללות הוכחו במיוחד שמדובר במספא אירועים שבהם ביזו פגעו השפילו המוגבל סטרו לו ואף כרכו את גופו בניילון נצמד - הפרקליטןת הוסיפה חטא על פשע כאשר התעלמה  הקללות נגד העם היהודי וכל השותפים האחרים שידם הייתה במעל וקיים חומר בעניינם- החלטה מבישה".

יחד עם זאת הוסיף עו"ד בן גביר כי "בימים אלה הוא שוקד יחד עם עו"ד יוסף מזר על תביעת ענק נגד העובד ונגד כל יתר המעורבים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד