בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למרות מאמצי המשטרה: המפגינים שוב בכרם שלום

מאות מפגינים פרצו את מחסומי המשטרה והגיעו אל מעבר כרם שלום לאחר שהמשטרה עצרה אוטובוס של מפגינים בדרך.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • כ"ז שבט תשפ"ד - 13:18 06/02/2024
גודל: א א א
Miri Shimonovich/TPS
Miri Shimonovich/TPS

ההפגנות נגד הכנסת הסיוע לאויב ממשיכות. הבוקר אווטובוס של מפגינים שהיה בדרך אל מעבר כרם שלום נעצר על ידי המשטרה באזור ניר יצחק, מחוץ לשטח הצבאי הסגור שהוכרז על ידי אלוף פיקוד הדרום כדי למנוע את ההפגנות. על האוטובוס עלה שוטר שהורה לנהג לציית לו והכווין את האוטובוס אל משטרת אופקים.

למרות הצעד המקומם של המשטרה, מאות מפגינים הצליחו להגיע אל מעבר כרם שלום ואף פרצו את מחסומי המשטרה ונכנסו אל המעבר. גם בעיר אשדוד, ממנה יוצאות המשאיות, מתקיימות הפגנות כנגד מעבר הסיוע לאויב בעזה.

בנוסף לכך, חבר הכנסת שמחה רוטמן כינס היום (שלישי) דיון בועדת החוקה בנושא שוויון מדיניות אכיפת החוק ביחס למחאה החוסמת מעברי גבול. שמחה התכוון לדון בנושא הטלת צו שטח צבאי סגור בתוך ישראל, מטעמים לא בטחוניים, אך לאחר שאף נציג של משרד הבטחון לא הגיע, חבר הכנסת רוטמן נעל את הישיבה ללא דיון.

המחאה, שבתחילתה מנתה כמה עשרות אנשים, צוברת עוד ועוד תמיכה ציבורית ואנשים רבים מכל רחבי הארץ ובכל הגילאים מגיעים אל האיזור על מנת לחסום את האספקה.   

כוחות גדולים של צבא ומשטרה נמצאים במקום כל יום, עוצרים ומפנים את המפגינים, לעיתים באלימות. בעקבות כך התחילו אנשי ארגון "צו 9", שמארגן את החסימות, להגיע אל מעבר ניצנה, שגם דרכו עוברות משאיות, ואל נמל אשדוד שם הן מועמסות. 

מנכ"ל ארגון חוננו, שמואל (זנגי) מידד הגיב למעצר המוחים ואמר: "ראש הממשלה נתניהו בחר הבוקר לחקות את התנהלותו של אריק שרון ערב גירוש היהודים מגוש קטיף. נתניהו החליט לחתוך את המחאה נגד הסיוע ההומניטרי בכרם שלום בדיוק על פי השיטות שהמציא שרון. אחים יקרים, אנשי המחאה הכל כך צודקת, אני פונה אליכם לעצור לרגע את המחאה ולהגיע ביום חמישי להפגנה מול ראש הממשלה. אני סבור כי גם אנשי עוטף עזה שאינם יכולים עדיין לשוב לביתם יצטרפו למחאה צודקת זו, ואז היא תהיה עממית ומגוונת".

הלקוח: אונר"א 

לפני מספר ימים חשפנו כי במסמכים שהיו במשאיות נכתב כי הלקוח של הקמח הוא ארגון אונר"א של האו"ם, ארגון בו ישראל נאבקת ומנסה לסגור. כך בזמן שיראל מנסה לפעול מול מדינות עולם לסגור את התקציבים שזורים אל הארגון, ביד השניה המדינה מתירה לארגון לממן ולארגן את משאיות הסיוע לאויב בזמן מלחמה.  

המפגינים שהעבירו אל הקול היהודי את המסמך, אחד מהם קצין צה"ל במיל' והשני נכה צה"ל, נעצרו בתחנת דלק באזור צומת בית קמה כאשר במשטרה ניסו לייחס להם מעורבות באירוע שהתרחש בצומת אחרת ובו התרחש עימות בין נהגי משאיות למפגינים.

אלא שהשלושה הציגו תיעוד ואליבי המוכיח כי כלל לא שהו במקום בשעת האירוע אלא במעבר ניצנה. במשטרה מיהרו להוציא הודעת דוברות על מעצרם ואף ציינו את מקומות מגוריהם בבנימין ובשומרון ואת העובדה כי יובאו לדיון, וזאת עוד בטרם נחקרו ומסרו גרסה. עו"ד נתי רום, המייצג את השלושה, תמה האם מדובר בנסיון תפירת תיק בעקבות הבכת המערכת שהתרחשה בעקבות הפרסום בקול היהודי של המסמך שצילמו המפגינים.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

טרור במסווה

יש לציין כי רבים מהארגונים שתורמים לאונר"א ולסיוע לרצועת עזה הם ארגוני טרור או התאחדויות אסורות שמסייעות שנים לחמאס והוצאו מחוץ לחוק.  

כך למשל ארגון Muslim Hands הבריטי שהינו התאחדות אסורה מקואליציית הצדקה של חמאס. בדף הפייסבוק של הארגון ישנה התרמה קבועה לעזה ולפני מספר ימים פורסם סרטון של מנהלת מאונר"א מודה לתורמי Muslim Hands שמסייעים לרצועת עזה.  

בנוסף ניתן לראות את ארגון IHH הטורקי, ארגון טרור מוכרז בישראל ובמדינות רבות בעולם. הסיבה להוצאתו מחוץ לחוק במדינות רבות עקב המעורבות שלו בטרור באמצעות סיוע כביכול שהוא מעניק לאזרחים באזורי לחימה בעולם, סיוע במסגרתו מוברחים אמצעי לחימה או כספים לטרור.  

הארגון מוכר לציבור ממשט המרמרה אותו ארגן והפגנות שנאה נגד ישראל שהוא עורך בקביעות בטורקיה. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון