בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאבק בהתיישבות: סללו כבישים עוקפים

משפחות שכולות יחד עם ראשי רשויות, יקימו מאהל בדרישה לתקציבי אבטחה וסלילת כבישים עוקפים

  • יח"צ
  • ד' חשון תשע"ח - 10:59 24/10/2017
גודל: א א א
ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן (הלל מאיר TPS)
ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן (הלל מאיר TPS)

היום (ג') בצהריים יקימו משפחות שכולות מיהודה ושומרון יחד עם ראשי רשויות מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה. המאהל מוקם לדבריהם במחאה על אוזלת היד הממשלתית ומניעת תקציבי האבטחה ליהודה ושומרון על חשבון חיי אדם.

במאהל צפויים להשתתף ראשי רשויות בהם ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר. והם יצטרפו למשפחות השכולות, בהם: הדס מזרחי אלמנתו של ברוך מזרחי שנרצח בפיגוע ירי לפני שלוש וחצי שנים, בערב פסח בדרכו לליל הסדר עם משפחתו, איציק אבוטבול ששכל את אשתו הדס אבוטבול בפיגוע ירי, משה הר מלך ששכל את בנו שולי הר מלך בפיגוע ירי, רותי חסנו ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע דריסה.

לפני כשבוע עלו נציגי משפחות שכולות יחד עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון והודיעו שיש משבר אמון עם ראש הממשלה. וכי אם לא יימצא פתרון לנושא מרכיבי האבטחה בכבישים ובישובים ולנושא הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון בתוך כשבוע הם יפתחו אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה. בתגובה אמר אז יוסי דגן ראש המועצה האיזורית שומרון כי: "אנחנו במשבר אמון מול ראש הממשלה".

לדברי המשפחות השכולות, המאהל מוקם בתגובה לנאום ראש הממשלה אתמול (ב') בכנסת. "אנחנו מאוכזבים מנאום ראש הממשלה. גם לאחר כל הפיגועים הקשים ביו"ש חדירות לישובים ותאונות על הצירים והנושא הבטחוני עדיין ראש הממשלה לא מצא אפילו להתייחס למחדל וחוסר היכולת של הממשלה לעמוד בהבטחותיה לכל הפחות בכל הנוגע לחיי אדם. במקום זאת מצא לנכון להשתעשע בנאום חמוצים שכל ההתייחסות שלו ליו"ש נגעה לכך שהוא לא מפנה ישובים דבר שלצערנו גם הוא לא נכון. העובדה שהממשלה הזו לא מפנה ישובים אינה הוכחה לכך שזו ממשלת ימין. גם יו"ר מחנה השמאל כבר הודיע שלא יפנה ישובים.

בהתיישבות עברו את השלב הזה מזמן. אין ספק שלא מפנים ישובים הנקודה היא שגם צריך להגן בהם על חיי אדם. הנקודה היא שגם צריך לדאוג לתשתיות לבני האדם שגרים שם. הנקוגה היא שצריך למנוע את הפיגוע הבא וזה לא יקרה רק בעזרת דיבורים".

היום בבוקר ביקר השר נפתלי בנט ביישוב הר ברכה שבשומרון וקרא משם לראש הממשלה אשר את הכבישים העוקפים: "זו החובה הבסיסית של מדינה לאזרחיה קורא לראש הממשלה לאשר היום את הכבישים העוקפים, אני מפה קורא לראש הממשלה - יש בחזון הגדול בעיה מקומית שצריך לפתור. מסוכן לנסוע בכבישי יהודה ושומרון. יש פתרון, זה נקרא כבישים עוקפים, זה לא צריך להיות עניין של ימין ושמאל''.

לדברי בנט, סלילת הכבישים היא ''החובה הבסיסית של המדינה כלפי אזרחיה. אני קורא לראש הממשלה לא להמתין דקה, לאשר את הכבישים העוקפים ולאפשר את הביטחון".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוסיף ואמר במקום: "אנחנו יוצאים למאבק שאין צודק ממנו. אין לנו הזכות המוסרית להמשיך לעמוד מהצד ולראות כיצד הבטחות לבטחון תושבים וישובים אינן מתקיימות. כיצד הבטחות לבנייה אינן מתקיימות כיצד הבטחות לכבישים שיש בהם כדי להציל חיים אינן מתקיימות. אני מודה לשר החינוך על התמיכה שלו במאבק וקורא לכל מי שחיי אדם חשובים לו שההתיישבות חשובה לו לבוא להצטרף אלינו היום על המדרכה מול בית ראש הממשלה עד שנראה שבמדינת ישראל הבטחות מקיימים".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד