בע"ה י"ב כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות קצינים וחיילים: "להרחיק פעילי שמאל אלימים"

כ-700 קצינים וחיילים חתמו על עצומה לשר הביטחון ואלוף פיקוד מרכז, ובה דרישה להרחקת אנרכיסטים שמעורבים בהתססת השטח

  • יח"צ
  • י"ג אייר תשע"ח - 22:03 28/04/2018
גודל: א א א
פעיל שמאל קיצוני בפרובוקציה בבקעת הירדן (באדיבות המצלם)
פעיל שמאל קיצוני בפרובוקציה בבקעת הירדן (באדיבות המצלם)

האם פעילי שמאל קיצנוי יורחקו מיהודה ושומרון?

"פעילים קבועים של ארגונים אנרכיסטים ישראלים מגיעים מידי שבוע למוקדי עימות עם כוחות הביטחון באיו"ש, מתסיסים את השטח ושותפים לחסימות צירים והפרות סדר אלימות", נכתב בעצומה של קצינים וחיילים שהועברה לשר הביטחון ואלוף פיקוד המרכז.

את העצומה יזם ארגון "עד כאן", שפעל בקרב ארגוני השמאל במשך זמן רב, חשף ותיעד את התנהגותם העבריינית של הפעילים הקיצונים בשטח, שבין היתר שילמו כסף לזורקי האבנים. 

"ארגון עד כאן פנה באופן רשמי למשרד הביטחון בתאריך 22.6.17 ובתאריך 8.8.17 עם ציון שמותיהם של אותם אנרכיסטים המתסיסים את השטח, ועם תיעוד רב על פעילותם העבריינית של הגורמים המתסיסים בשטח. אולם עד עתה לא זכה לשום מענה.

האירועים האחרונים בנבי סלאח מלמדים כי המדיניות הסלחנית של צה"ל באזורי החיכוך, מתפרשת כחוסר אונים של החיילים מביאה לתקיפתם של החיילים בשטח, לפגיעה בהרתעה של צה"ל ומשרתת את מאמצי הדה לגיטימציה הבינלאומיים כנגד ישראל, תוך הצגת חיילי צה"ל כקלגסים המתעמרים באוכלוסייה אזרחית. וזאת ללא נתינת כלים אפקטיביים מצד רשויות הצבא לחיילים בשטח להתמודד עם הסיטואציות האלימות והמתוקשרות", נכתב בעצומה.

את העצומה סיימו הקצינים בקריאה לשר הביטחון להפעיל את סמכותו ולהרחיק באופן מנהלי את האנרכיסטים מיו"ש, "שאינם תושבי האזור כלל כפי שנעשה בעבר ובהווה ע"י פיקוד מרכז במקרים רבים אחרים. מן הראוי שהמערכת הצבאית אשר שולחת את חיילי צה"ל להתעמת עם פלסטינים שנשלחו ותודרכו ע"י פעילים ישראלים תבוא חשבון עם אותם פעילים בעצמה או לכל הפחות תדאג להרחקתם מהאזור, דבר שלא נעשה עד היום".

בימים אלו פתח הארגון, שחשף בשנים האחרונות עובדות מתוככי ארגוני השמאל הרדיקליים, במבצע מימון המונים באתר"GiveBack"   להמשך פעילותו. "להם יש את הכסף מאירופה – לנו יש אתכם" נאמר בדף ההתרמה.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר: "ארגון עד כאן פנה פעמים רבות לרשויות האכיפה - המשטרה והצבא בבקשה להרחיק את האנרכיסטים שמתסיסים את השטח, משטחי יהודה ושמרון. כלי ההרחקה המנהלית זה כלי שהצבא יודע להשתמש בו פעמים רבות כנגד גורמים מסוימים מהצד הפוליטי של המפה.

אין סיבה שאנשים שמשלמים כסף לפלסטיניים בשביל שיזרקו אבנים שגרמו לפציעות של עד היום ליותר מ-150 חיילים, חלקם פציעות קשות, אנשים כאלה אין שום סיבה שיורחקו משטחי יהודה ושמרון.
אנו מצפים מהשר ליברמן ומאלוף הפיקוד לנהוג באופן שוויוני, ובדיוק את צורת האכיפה שהם מכילים על היהודים המתגוררים ביהודה ושומרון להכיל גם על האנרכיסטים שמנסים להתסיס השטח מידי יום", הוסיף.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד