בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאחורי הקלעים: כך ניסתה המשטרה להשתיק פיגוע

אחרי שהמשטרה הודתה היום כי האירוע בו נדרסו שני יהודים לפני כשנה אינו תאונה אלא פיגוע, חושף הקול היהודי את ניסיון המשטרה לטייח את המניע הלאומני למעשה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' טבת תש"פ - 17:28 05/01/2020
גודל: א א א

בשעות אחר הצהרים פרסמה המשטרה הודעה בה היא מודה כי תאונת הדרכים שהתרחשה לפני כ-10 חודשים, בה נפצעו שני יהודים, היא פיגוע על רקע לאומני. זאת לאחר שהתעקשה שוב ושוב, באותה העת, כי מדובר בתאונת דרכים רגילה.

עיתונאי הקול היהודי אלחנן גרונר חושף בטוויטר את ההתכתבות המלאה עם דובר המשטרה, בה ניסה שוב ושוב הדובר להשתיק את המקרה ואף טען כי היה תקיפה הדתית בין קרבנות הפיגוע למחבלים.

"מטורף!", כתב גרונר בעמוד הטוויטר שלו, "לפני 9 חודשים פרסמנו בקול היהודי טענות "חוננו" על טיוח פיגוע דריסה. החשודים שוחררו והמשטרה התעקשה שזה אירוע תנועה".

"דובר המשטרה נזף בי קשות, טען שהעלנו פייק ניוז, מניפולציה, שהכתבה צריכה לרדת, ו"חבל שיש מי שמנסה לבנות סיפור לאומני". היום הותר לפרסם: זה פיגוע!"

בקול היהודי אנחנו מביאים לפניכם את ההתכתבות המלאה בין כתב הקול היהודי לדובר המשטרה.

בתכנים שאתם קוראים בקול היהודי, הושקעו מאמצים רבים. בואו להצטרף לפעילות. בואו לתרום להשמעת הקול היהודי.

דובר המשטרה: בוקר טוב. לא מושתק ולא כלום. מדובר בקטין שלקח רכב ונהג בו ללא רישיון... פגע בכמה כלי רכב ובשניים...נחקר שוחרר. מדובר בארוע תנועתי בלבד. ועם כל הכבוד לעמותה כזו או אחרת פייק ניוז והשערות הם לא חקירה.

זה המקום הבולט ביותר למניפולציה ...כתבה כזו ראויה שתרד

אלחנן גרונר: ולמה הרביץ להם? ובכל מקרה למה שוחרר??

דובר המשטרה: הם הלכו מכות...2 הצדדים.... שוחרר כי אין כל סיבה להחזיק אותו. שוב.... מדובר בארוע תנועתי בלבד

אלחנן גרונר: שבן אדם דורס ופוצע בלי רישיון אין סיבה להחזיק אותו???

בתכנים שאתם קוראים בקול היהודי, הושקעו מאמצים רבים. בואו להצטרף לפעילות. בואו לתרום להשמעת הקול היהודי.

דובר המשטרה: לא במקרה הזה והוא גם קטין. ולא מהווה סיכון וגם אין חשש לשיבוש.  וחבל שיש מי שמנסה לבנות סיפור לאומני איפה שהוא לא.

משוחרר כיוון שהארכת מעצר נעשית בבית המשפט. הסיבות הם צורכי חקירה מסוכנות ושיבוש. גם היותו של הבחור במעמד קטין. כל הסיבות הללו ובנוסף ממצאי החקירה לא מצדיקים החזקה במעצר. *ממצאי החקירה שוללים בכל מקרה ארוע לאומני *

דובר המשטרה: זה הסיפור ועם כל הכבוד למי שמנסה למקסם את הסיפור ולקחת אותו לפן הלאומני. זה לא המקרה".

למרות ההתעקשות של דובר המשטרה, בארגון חוננו לא הרפו ובקול היהודי פורסמו כתבות בהן הועלו שוב ושוב הטענות כי מדובר בפיגוע לאומני. היום כאמור, במשטרה הודו כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד