בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאסר לשוטר שהכניס ערבים ללא בידוק, לבקשת חברתו הערבייה

מספר חודשי מאסר הוטלו על קצין מג"ב שפעל להעברת ערבים במחסום המנהרות ללא בידוק וללא אישורים, לבקשת חברתו הערבייה, אותה הכיר במחסום

  • יהודה פרל
  • כ"ז חשון תש"פ - 14:58 25/11/2019
גודל: א א א
צילום: יהודה פרל
צילום: יהודה פרל

בית משפט השלום בירושלים גזר שישה חודשי מאסר ו-4 חודשי עבודות שירות על אליצור אטיאס, שוטר מג"ב שהורשע בעבירות של מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות, לאחר שניצל את תפקידו כשוטר בכדי לאפשר לערבים לעבור במחסום, ללא בידוק, בכדי לרצות את חברתו הערבייה.

בכתב האישום בו הורשע אטיאס נכתב, כי בהיותו מפקד פלוגת מג"ב וקצין שטח במחסום המנהרות שבין ירושלים לגוש עציון, היה אחראי על בידוק ערבים המבקשים להיכנס לאזור ירושלים. עוד נכתב, כי אטיאס אפשר למג'דה אלחיחי, שהורשעה אף היא בתיק, להעביר את קרובי משפחתה במחסום ללא כל בידוק, זאת כיוון שהיה מעוניין לרצות לצורך קשרים אישיים את אלחיחי.

הפרשה החלה בחודש ניסן תשע"ו (אפריל 2016) נסעה אלחיחי, ערבייה בעלת אזרחת ישראלית, במחסום יחד עם חברתה, ערבייה ללא "אישור כניסה לישראל". אטיאס לקח מאלחיחי פרטים אישיים וכן את מספר הטלפון שלה "על מנת לקדם עם הנאשמת קשר רומנטי בו היה הנאשם מעוניין" כך נכתב בכתב האישום בו הורשע.

בהמשך, פנה אליה אטיאס בבקשה להיפגש עימו והיא העבירה לו בקשות להעביר את קרובי משפחתה במחסום. בקשות להן נענה אטיאס. בכתב האישום פורטו מספר אירועים שונים בהם הורה אטיאס להעביר במחסום את קרובי משפחתה וחבריה של אלחיחי. באחד המקרים לדוגמא התקשר אטיאס למפקד המחסום והורה לו להעביר רכב ובו מספר ערביות ללא בדיקה. בשיחת הטלפון הוא טען כי הרכב כבר עבד בידוק כנדרש.

בהכרעת הדין קבע השופט כי אטיאס ביצע עבירת הפרת אמונים. כמו כן הוא הורשע בשתי עבירות של קבלת מידע והוא זוכה ממספר עבירות נוספות שיוחסו לו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד