בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדוע נלקח נשקם של לוחמי 'נצח יהודה'?

בביקור נתניהו נלקח נשק הלוחמים, בעוד כאשר ביקר נתניהו בחטיבת הקומנדו הושארו הלוחמים עם נשקים

  • י"ב טבת תשע"ט - 09:54 20/12/2018
גודל: א א א
נתניהו במפגש. מימין נצח יהודה, משמאל בחטיבת הקומנדו  (צילום: עמוס בן גרשום וקובי גדעון לע"מ)
נתניהו במפגש. מימין נצח יהודה, משמאל בחטיבת הקומנדו (צילום: עמוס בן גרשום וקובי גדעון לע"מ)

כתב 'כאן' חדשות רועי שרון פרסם אמש כי חיילים בנצח יהודה התלוננו על כך שבעת ביקור ראש הממשלה נתניהו בבסיסם ביום שלישי האחרון נלקח מהם נשקם האישי.

בתמונות שפורסמו מהביקור אכן נראה מפגש החיילים עם רוה"מ כשהם אינם חמושים. 

אלא שבנוסף ציין שרון כי בביקורו של נתניהו בשבוע שעבר בגבול הצפון נפגש רוה"מ עם לוחמי חטיבת הקומנדו, ובתמונות שפורסמו אז מהביקור נראים הלוחמים חמושים בנשקם. 

הדבר מעלה תמיהה ביחס לסידורי האבטחה של ראש הממשלה אשר היו שונים בהתנהלותם מול הלוחמים בשני הביקורים. 

שרון ביקש את תגובת שב"כ האחראי על היחידה לאבטחת אישים מהם נמסר כי "כלל סידורי האבטחה באירוע, ובהם שיטת הבדיקה לקהל, תואמו באופן מלא עם צה״ל ומתבססים על נוהל שת״פ מוסכם בין הגופים, ובכפוף להערכת מצב".

באירוע נוסף אותו חשפנו בקול היהודי במוצאי השבת האחרונה, אשר גרם לתסיסה משמעותית בקרב לוחמי הגדוד, נחשפה התנהגות אלימה של שוטרי מג"ב כלפי חיילי נצח יהודה בעת הפגנת תושבים בבית אל. על פי הדיווחים השוטרים אף לקחו נשק מהלוחמים.

במהלך מעצר אלים של מפגינים מהישוב בית אל, חיילי נצח יהודה, חבריהם של הלוחמים שנרצחו ונפצעו בפיגועים האחרונים בגזרה, מחו נגד שוטרי מג"ב על האלימות כלפי התושבים.

עדי ראיה סיפרו שבמקום פרץ עימות אלים ושוטרי המג"ב עיכבו את החיילים באלימות ואף לקחו את נשקיהם. לפי עדי ראיה אחד החיילים הצליח לברוח כשהוא לוקח חזרה את נשקו. שוטרי המג"ב ניהלו אחריו מרדף לעבר בסיס נצח יהודה, אך שם הגנו עליו חבריו לגדוד  ועל פי הדיווחים מנעו מהשוטרים להיכנס לבסיס.

מהמידע שהגיע לקול היהודי עולה כי החייל הנוסף הועבר בידי שוטרי המג"ב למפקד גדוד נצח יהודה, וגם החייל השני נקרא למג"ד. על פי הדיווחים, שני הלוחמים חבולים.

מדובר מג"ב נמסר הבוקר בתגובה: "בפעילות הלילה של שוטרי מג"ב בפאתי רמאללה, התקיימה הפגנה בלתי חוקית של כ-50 מתיישבים. במסגרת ההפגנה נעצרו 3 חשודים אשר יידו אבנים לעבר בתים פלסטינים. 
לאחר שנעצרו, הגיעו לעבר כוחות מג"ב 2 חיילים שמשרתים באזור בניסיון לשחרר את העצורים. שוטרי מג"ב העבירו את החיילים להמשך טיפול של מפקדיהם. תחקור משותף של האירועים בשטח נמשך ע״י מפקדי צה״ל ומג״ב".

 

 

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד