בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדינת ישראל: הטרור החקלאי - "נזקי טבע"

חברות הביטוח מסרבות לבטח את החקלאים. משרד החקלאות והאוצר סיכמו על העברת תקציב מיוחד שיועבר לקרן ל"נזקי טבע" עבור החקלאים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד טבת תשע"ח - 16:02 11/01/2018
גודל: א א א
הצתה מכוונת? מתבן שנשרף הלילה במושב יד נתן (דוברות כב"ה לכיש)
הצתה מכוונת? מתבן שנשרף הלילה במושב יד נתן (דוברות כב"ה לכיש)

מדינת ישראל אינה מכירה בטרור החקלאי, והמענה שמבקש שר החקלאות לתת עבור סיוע לחקלאים, הוגדר בשל כך כתקציב לשיקום "נזקי טבע".

משרד החקלאות דיווח כי שר החקלאות ושר האוצר הגיעו להסכמה לפיה יועברו 16.8 מיליון ₪ לקרן לנזקי טבע (קנ"ט) במסגרת תקציב מיוחד שיינתן בכפוף לאישור אגף תקציבים, לתוכנית למתן פיצויים על נזקי הטרור החקלאי בשיתוף גורמי המקצוע הרלוונטיים.

התקציב יאפשר לחקלאים לקבל מענה ביטוחי לגניבות חקלאיות לגניבות צאן ועגלים, ביטוח להצתות בבתי אריזה וביטוח לגניבת תוצרת חקלאית, וזאת מאחר וחברות הביטוח מסרבות לבטח את התחומים הללו בשל הנזקים הכבדים שגורמים ערבים ובדואים ללא מענה הרשויות. 

אורי אריאל שר החקלאות ופיתוח הכפר אמר: ״הרחבת הביטחון של החקלאים הוא יעד, ולמדינת ישראל אכפת מהחקלאים שלה. לאחר מאמצים רבים עם המפקח על הביטוח ונציגי החשב הכללי במשרד האוצר יחד עם קנ״ט ייתן מענה ביטוחי לחקלאים שיבוטחו בפוליסות ייעודיות לגניבות חקלאיות ויקבלו פיצוי הולם תוך מזעור הסיכונים באופן שיאפשר יצירת חקלאות רווחית ויציבה״.

השר אריאל הוסיף: ״במקביל, במטרה למגר את תופעת הגניבות החקלאיות ולהעניק לחקלאי ישראל ביטחון, יחד עם שרת המשפטים ועם השר לביטחון פנים, נשנה לחלוטין את כל ההתייחסות לפשיעה ולטרור החקלאי באמצעות תיקוני חקיקה לתפיסת פולש, קנס מנהלי ללא הוכחת נזק וככל שהעבירה קשה יותר, הקנס יהיה גבוה וכבד יותר״.

יש לציין כי בשבוע שעבר התלוננו חקלאי יסוד המעלה כי חברות הביטוח מסרבות לבטח את המשקים ובתי הקירור של המושבה הותיקה, וזאת בעקבות הצתות שגרמו לנזקים של מליונים.

בתוך כך, הלילה נשרף מתבן גדול במושב יד נתן שבדרום. צוותי כיבוי מתחנות אשקלון, קרית גת,נתיבות,אשדוד פעלו מאמש בשריפה הגדולה, תוך שביצעו הגנה על מתבנים סמוכים וקיבלו סיוע של שופלים במקום.
האירוע נמשך שעות רבות בגלל שהמתבן היה עמוס מאוד ולכן עשן הורגש בכל האזור עד לסיום הפעולות בשטח.

טרם ברור האם מדובר בהצתה מכוונת. לפני מספר ימים נשרף מתבן במושב הודיה בדרום וגם שם טרם ברור האם מדובר בהצתה. בעבר הוצתו מתבנים רבים כחלק מסחיטה ופגיעה בחקלאים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד