בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מהן הקייטנות המועדפות על ילדי עזה?

300,000 ילדים בעזה הלכו בשנים האחרונות לקייטנות של הג'יאהד והחמאס בעזה. הללו למדו לחטוף חיילים, לירות RPG, וכיצד להתגונן מפני גיוס של השב"כ ברשת

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תמוז תשע"ט - 08:44 30/07/2019
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

החינוך לטרור בחברה הערבית אינו דבר חדש אך כעת התפרסמו מספר נתונים מעניינים על מחנות הקיץ של ארגוני הטרור ברצועת עזה.

בקייטנות לומדים החניכים כיצד להגיע מוכנים אל היום בו יצטרפו באופן רשמי לשורותיהם של ארגוני הטרור.

ראשי המחנות והארגונים מצהירים בפה מלא על מטרת האימונים. כך למשל התבטא בכיר הג'יאהד חאלד אל בטש: "הדור הזה יביא את בשורת השחרור הוא יפריח לאוויר בלונים, ישתתף בהטרדות הליליות, יחתוך את הגדר ויבעיר צמיגים".

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

מנתונים שפורסמו בכאן חדשות השבוע עולה כי רוב קייטנות הטרור משוייכות לארגוני הג'יאהד והחמאס. נתון חשוב נוסף הוא זה לפיו בכל שנה משתתפים 100,000 ילדים ובני נוער בקייטנות של אונר"א ברצועה. לעומת זאת, בקייטנות הטרור רק בזו של הג'יאהד המיועדת לבני 15 ומעלה ישנם 3,000 ילדים. אלה מצטרפים לכמה עשרות אלפים נוספים של ילדים מגיל 10 ומעלה.

"הקייטנות האלה 'חלוצי השחרור' נוטעות את היסודות של הדור שיצמח בעזרת אללה ויוביל לשחרור הארץ המבורכת הזו", סיפר אחד המדריכים בקייטנה לרשת תקשורת מסויימת.

"הם מקבלים הכשרה צבאית, הכשרה בטחונית, והכשרה לג'יאהד, כדי שהבוגרים אשר יצטרפו לזרוע הצבאית של הג'יאהד יהיו לוחמים", אמר מדריך אחר.

מעניין לשמוע את הלך הרוח בקרב הנערים שמשתתפים באימונים. חלקם התראיינו לכלי התקשורת: "אנחנו צריכים לחזור לארץ ולהוציא משם את הכיבוש הציוני. צריכים לפעול בין בכוח ובין בנשק...".

בין האימונים הניתנים לנערים ניתן למצוא אימוני ריצה, קרב מגע, וזחילה מורכבת. באמצעו של מחנה האימונים מוצבת רקטה גדולה עליה לומדים הנערים והילדים.

כמו כן ישנם אימונים בתרגילי קומנדו ימי הכוללים צלילה ולוחמה ימית.

שיאם של האימונים הם תרגול חטיפת חיילים מטנקים, גיחה ממנהרות. וקורס מהיר בלוחמת סייבר על מנת ללמוד כיד להיזהר מגיוס לשב"כ באמצעות הרשת החברתית.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד