בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה קרה בכפר המחבלים איסככא?

ערבים טוענים שערבי נדקר בעימות עם יהודים סמוך לאריאל. ארגוני הטרור רבים מי יקח חסות על ההרוג, אולם טרם ברור באילו נסיבות נהרג. ביהמ"ש הוציא צא"פ על חקירת האירוע ויהודי שמסר תלונה נעצר

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ג סיון תשפ"ב - 11:06 22/06/2022
גודל: א א א

כלי התקשורת הערבים דיווחו אמש (ג') כי בסמוך לכפר המחבלים איסככא הסמוך לאריאל, נהרג ערבי מדקירה בידי יהודי. הבוקר (ד') הוציא בית משפט השלום בירושלים צו איסור פרסום על פרטי חקירת האירוע, וזאת לבקשת חוקרי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י. 

בשעות אחר הצהריים נעצר יהודי שהגיע למסור תלונה במשטרה. הוא הועבר לחקירת שב"כ ונאסר עליו לפגוש בעורך דינו מארגון חוננ.

מהפרטים הידועים עד כה עולה כי קבוצת יהודים סיירה באזור לצורך בחינת ההשתלטות הערבית על השטח ובדיקת היתכנות להקמת ישוב חדש באזור.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מהסרטון היחיד שפורסם עד כה מהאירוע עולה כי קבוצת ערבים יצאה מהכפר והחלה לצעוק ולקלל את היהודים ולהבריח אותם מהאזור החקלאי הסמוך לכפר. היהודים נסוגו, ובהמשך דווח על כך שהערבים תקפו את קבוצת היהודים באבנים וכי רבש"ץ העיר אריאל ביצע ירי באוויר.

לטענת הערבים, בשלב זה יהודי דקר את אחד הפורעים, וזאת בסמוך לחיילים שלטענתם היו במקום. ההרוג הוא עלי חסן חרב, בן לחמולה שהוציאה מקרבה מספר מחבלים.

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס מיהרה להוציא הודעה עם תמונתו של חרב ו"אבו עלי" המדווח על הנעשה בתקשורת הערבית דיווח כי בארגון אומרים כי עלי חרב הוא אחד מאנשיהם. בהמשך הלילה התעוררו מריבות ברשתות החברתיות מאחר וארגון החזית הדמוקרטית טען כי חרב הוא מאנשיו ותקף את חמאס.

דודו של ההרוג, נעים חרב, הוא איש החזית הדמוקרטית ותומך טרור המהל מחבלים בחשבון הפייסבוק שלו.

כך או כך, בבית החולים קראו עשרות ערבים מהכפר קריאות הסתה קשות נגד יהודים ואמרו כי עלי חרב מצטרף למחבלים נוספים מהכפר - רביע ועווד חרב. רביע חרב הינו מחבל בכיר בזרוע הצבאית של חמאס באזור סלפית. כוחות מיוחדים של צה"ל ביצעו אחריו מספר מרדפים ונסיונות מעצר וחיסול עד שנורה ונעצר בשנת תשס"ו. הוא נפצע ובהמשך שוחרר כשהוא משותק בפלג גופו התחתון, ובשנת תש"ע מת מפצעיו.

עווד חרב נהרג לפני כשנה בזמן מהומות שומר החומות. ערביי הכפר איסככא יידו אבנים על כוחות צבא שהגיבו באש והרגו את חרב.

בין הקריאות שנשמעו אמש בידי ערביי הכפר בבית החולים: "ראש המתנחל תפוצץ! יא עווד ויא רביע הבאנו לכם חתן חדש! יא עווד ויא רביע איסכאכא מא בתביע (לא תימכר), דם השהיד קורא אהבת המולדת נצחי! דם השהידים שואל דמי איך הסכמתם לפתרון השלום".

הבוקר (ד') פרסמה כתבת "כאן" כרמל דנגור כי נמצאה באזור סכין שיתכן וממנה נדקר ההרוג. הערבים פרסמו כי ישלחו את גופתו לנתיחה בשכם, ובשעות הצהריים צפויה הלוויתו. גורמי משטרה צוטטו באתר ynet כאומרים שייתכן שהדקירה נגרמה כתוצאה מסכסוך בין הערבים עצמם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד