בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחבל שרצח את חברו היהודי לפני כ-26 שנים: מת בבית הכלא

המחבל, סעדי אל גרבאלי מרצועת עזה, הואשם ברצח אכזרי של דוד משלי הי"ד בתל אביב ונידון למאסר עולם. 26 אחרי: מת ממחלה, לאחר שזכה לטיפול רפואי על חשבון ישראל

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז תמוז תש"פ - 09:28 08/07/2020
גודל: א א א

המחבל סעדי מחמוד חליל אל-גרבאלי, שרצח את דוד משלי הי"ד, מת היום (רביעי) במרכז הרפואי קפלן שברחובות, לאחר שסבל ממחלה כרונית.

אל-גרבאלי, בן ה-75, התגורר בשכונת שג'עייה ברצועת עזה ונעצר בשנת תשנ"ד-1994 בשל הרצח אכזרי שביצע מספר חודשים קודם לכן. על פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, אל-גרבאלי רצח חיילי יהודי באזור המרכז. ארגון הטרור חמאס לקח אחריות על הפיגוע.

עיתונאי הארץ יהושע בריינר פרסם כי אל-גרבאלי התיידד עם יהודי בשם דוד משלי הי"ד, שהגיע מיקנעם לתל אביב ופתח מכבסה במקום. המחבל אל-גרבאלי שיחק עימו ודוד כיבס עבורו את בגדיו.

אחר שברצועת עזה חשדו כי אל-גרבלי הוא משת"פ, הוא ביקש לנקות את שמו ורצח באכזריות את דוד משלי הי"ד. בי"ד תמוז תשנ"ד, אל-גרבאלי שלף סכין קצבים ודקר פעם אחר פעם את דוד הי"ד בראשו. לאחר מכן המשיך להתעלל בגופתו. כשהגיעו לקוחות לכבס את בגדיהם במכבסתו של דוד, הבחינו בגופתו השחוטה.

השופטים כתבו בפסק הדין: "המראות מזעזעים. מהמנוח ניטל צלם אנוש ואין לנו ספק כי גם מהנאשם ניטל צלם אנוש, אם אי פעם היה לו". על המחבל נגזר מאסר עולם בגין עבירת רצח.

בכלי תקשורת ערביים וכן בארגון הטרור חמאס, התלוננו כי היה במשך עשרות שנים בהפרדה ובבידוד. אלא שמתברר, כי גם אז הוא נחשד בידי המחבלים האחרים כמשת"פ והוא הושם בהפרדה מחשש שיפגעו בו או שיפגע בסוהרים בכדי לנקות את שמו. 

המחבל סבל מסרטן במשך מספר שנים וקביל טיפול רפואי על חשבון ישראל במרכז הרפואי קפלן. לאחרונה הדרדר מצבו וכאמור הוא מת ממחלתו הבוקר.

מדוברות שירות בתי הסהר נמסר, כי המחבל "הועבר לאחרונה למרכז הרפואי שב"ס (מר"ש) עקב התדרדרות במצבו הרפואי. ביום ראשון אושפז בבית החולים, שם נבדק לנגיף קורונה ונמצא שלילי. האסיר מת בבית החולים ממחלתו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד