בע"ה ג' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחדל משטרתי: ירון נרצח בידי ערבים ולא התאבד

ירון גיספן תושב עלי שגופתו נמצאה לפני כ-9 שנים, נרצח בידי ערבים ולא התאבד כפי שטענה המשטרה, כך קבעה וועדה של משרד הביטחון

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' ניסן תשע"ח - 08:50 15/04/2018
גודל: א א א
ירון גיספן הי"ד (פורסם באתר ווינט)
ירון גיספן הי"ד (פורסם באתר ווינט)

שוב מקרה רצח לאומני שהושתק בידי המשטרה, ומחדליה אף גרמו לצער וכאב רב עבור משפחת הנרצח.

ירון גיספן הי"ד תושב עלי, נעלם מביתו לפני כ-9 שנים, ולאחר חיפושים נמצא כשהוא ירוי למוות. מרגע מציאת הגופה טענה המשטרה בתוקף כי גיספן הי"ד, אב לשישה ילדים, התאבד, אך לפני כחודש פסקה וועדת חקירה מיוחדת כי גיספן נרצח על ידי ערבים על רקע לאומני, כפי שטענה משפחתו לכל אורך הדרך.

באתר ווינט התפרסם אמש כי מהרגע הראשון טענה אלמנתו איריס שמדובר בפיגוע.

היא סיפרה על בעל מסור לילדיו ותיארה כי אף לא נתקלו בקשיים כלכליים משמעותיים.  בנוסף היו לבני הזוג גיספן תוכניות לעתיד, איריס הייתה בעיצומו של הריון וירון הי"ד תכנן לבנות צימרים וחדרי אירוח לפרנסתם על גבעה הסמוכה לעלי.

בהחלטת וועדת החקירה מנמקת הוועדה שלל סיבות לכך שמדובר ברצח על רקע לאומני ומתייחסת לפרטים מספר שעלו מן הזירה, אחד מהם הוא העובדה שהטלפון הסלולרי של גיספן נמצא זרוק במרחק של חמישה קילומטרים ממהמקום בו נמצאה הגופה, באיזור הסמוך לכפר ערבי.

כמו כן החליטה הוועדה לתת משקל לממצאים דומים שאותרו בזירת הרצח של הרב משה טלבי הי"ד. "הוועדה נותנת משקל לעובדת קיומו או קיומם של מפגעים שרצחו את הרב טלבי בסמיכות זמנים ומקום למותו של המנוח תוך שימוש בנשקו האישי והשארתו במקום הרצח עובדה המצביעה על שיטה".

מחדל המשטרה כפול ומכופל. אם לא די בכך שהמשפחה לא הוכרה כנפגעת איבה, כפי שאירע במקרה הרצח של הרב טלבי הי"ד, המשפחה נאלצה להתמודד עם תיוג האירוע כהתאבדות על כל ההשלכות הנפשיות והחברתיות והכלכליות הכרוכות בכך.

בנוסף, איש לא חקר וניסה לבדוק מי הם חוליית הרוצחים, שלא נתפסה עד היום.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד