בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחדל: הנאשם המרכזי בניסיון הלינץ' בקוצרא שוחרר

נאשם בניסיון רצח שוחרר לאחר ששופט צבאי טען כי ישנו פגם בהליך הזיהוי, על אף שזוהה בוודאות כמי שהטיח אבן בראש האב המלווה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז טבת תשע"ח - 11:51 14/01/2018
גודל: א א א
מוחמד ואדי שהואשם בניסיון רצח ושוחרר צילום מסך פייסבוק
מוחמד ואדי שהואשם בניסיון רצח ושוחרר צילום מסך פייסבוק

זעם בקרב הורי הילדים שהותקפו בטיול בר המצווה לפני כחודשיים, סמוך למגדלים: התוקף המרכזי זוהה על ידי האב שהתלונן כי הותקף על ידו באבן לראשו, אך בית השופט הצבאי הורה לשחררו בשל "פגמים בהליכי הזיהוי".

במהלך החקירה זיהו המתלוננים את התוקף המרכזי, מוחמד ואדי, תוך כדי עימות שנערך בינו לבין המתלוננים, ובעקבות כך הוגש נגדו כתב אישום על נסיון רצח והוא נעצר עד לתום ההליכים נגדו.

אלא שסנגורו הגיש ערעור לבית המשפט הצבאי לערעורים, והערעור התקבל והוא שוחרר.

השופט העביר ביקורת על המשטרה, שלדבריו הייתה צריכה לערוך "מסדר זיהוי חי או להכין מסדר זיהוי מרובה תמונות" והוסיף: "העובדה שבמהלך העימות שוב זיהה המתלונן את העורר כמי שתקף אותו, כבר חסרת משקל כמעט לחלוטין. אותם פגמים נפלו בשני הליכי הזיהוי שנערכו לשני העדים. העובדה שגם המתלונן וגם בנו זיהו את העורר בתמונות שהוצגו להם, אמנם מגבירה במעט את הסיכוי שהזיהוי נכון, אך אין בכוחה לרפא את מכלול הפגמים שנפלו בשני הליכי הזיהוי אשר היו עלולים לגרום לזיהוי שגוי".

האב שהותקף בטוח בזיהויו של התוקף, שתקף לדבריו את הנערים ופצע אותו באבן שיידה לראשו.

יש לציין כי איברהים ואדי, אביו של מוחמד, עצור גם כן בחשד למעורבות בתקיפת הנערים, והוגש נגדו כתב אישום. בקוצרא דיווחו כי עצור מרכזי נוסף שוחרר בסוף השבוע שעבר לאחר כשבועיים וחצי במעצר.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו', המלווה את המתלוננים, העביר ביקורת על התנהלותו של השופט, שלדבריו משחרר חשוד שזוהה בוודאות רק בגלל שאלות שהעלה השופט: "העצור ששוחרר זוהה כאחד מהתוקפים המסוכנים ביותר שהיו שם, והוא זוהה בוודאות מלאה על ידי הנפגעים וללא כל ספק מצידם. גם אם עולות תמיהות על צורת החקירה בה חקרה המשטרה, לא ייתכן לשחרר בן אדם שזוהה בוודאות ככזה שניסה לרצוח, רק בגלל שאלות אזוטריות שהשופט מעלה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד