בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פורעים תקפו מטיילים, חטפו נשק ושדדו את חברי הקבוצה

טיול בר מצווה של ילדים מהשומרון הותקף בידי עשרות ערבים סמוך למגדלים. הפורעים חטפו אקדח ממאבטח שנפצע ושדדו את חברי הקבוצה באיומים. אחד הפורעים נורה ונהרג

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב כסלו תשע"ח - 11:50 30/11/2017
גודל: א א א
אחד הפצועים היהודים
אחד הפצועים היהודים

קבוצת ילדים מהשומרון אשר יצאה הבוקר, לטיול מתוכנן ומאושר ע"י צה"ל סמוך ליישוב מגדלים ולכביש אלון הותקפה ע"י המון ערבי, אשר ניסון לעשות בהם לינץ', פצע מאבטח והפורעים חטפו את נשקו ושדדו באיומי אקדח את מכשירי הפלאפון והתיקים של הילדים.

בטיול אשר עבר בתוואי אשר אושר ע"י הצבא, הרחק מכפרים ערבים, ובסמוך לכביש אלון השתתפו כ-25 ילדים ו-2 מבוגרים אשר ליווי את הקבוצה.

בשלב מסויים בעת שטיול עבר בסמוך למצוקים ומדרון קשה, החלו פורעים ערבים לתקוף את הטיול ממארב מתוכנן, מעדויות מהשטח עולה כי בלינץ השתתפו עשרות רבות של פורעים.

הפורעים השליכו במשך דקות ארוכות אבנים וסלעים לעבר הילדים, קבוצת הילדים נאלצה להידחק אל עבר המדרון והמצוקים עד לסכנת חיים של ממש, גם מהסלעים שהושלכו לעברם וגם מהמדרון והצוקים במקום.

באורח נס, מצאה הקבוצה מערה במקום, שם הסתתר עד להגעת כוחות הצבא. ארגון חוננו דיווח כי במהלך שהותם במערה ניסו הפורעים לחדור למערה ולבצע לינץ של ממש בילדים.

מלווי הקבוצה המבוגרים נאלצו לירות ירי הרתעתי באוויר, ירי אשר לא הרתיע את המחבלים במשך דקות ארוכות תוך שהם ממשיכים לתקוף את חברי הקבוצה ללא רחם.

בחוננו מדווחים כי בשלב מסויים הצליחו הפורעים להגיע אל אחד המאבטחים תוך שהם תוקפים אותו וחוטפים את נשקו. המאבטח נפצע מאבנים בראשו ומקבל טיפול רפואי בשעה זו.

עורכי הדין מהמחלקה האזרחית של חוננו מגישים תלונה דחופה למשטרה ישראל בדרישה לעצור את כלל הפורעים אשר ניסו לרצוח את הילדים.

במהלך האירוע, המואזין של הכפר קוצרא קרא ברמקולים להמוני ערבים להגיע למקום, והנערים הסתתרו במערה כשעשרות ערבים מקיפים אותם. במשך זמן רב הצבא לא חילץ את הנערים, כאשר במקביל מאות ערבים מקוצרא תקפו כוחות צבא בכפר שניסו למנוע מהם לרדת להצטרף לחבריהם.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "צר לי שזה המצב כשקבוצת תלמידים מבקשת לסייר באיזור. אני מחזק את ידי המלווים שגילו תושייה והגנו על חיי התלמידים בפעולה נחושה מול הפורעים".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד