בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מיהו האסיר שבשכם רתמו את מותו לצורך ה"אינתיפאדה"?

​חוסיין עטאללה מת ממחלה ובשכם נערכים להלוויה המונית. מדובר באסיר שרצח ערבי אחר, גנב נשק, שפך סיר רותח על קצינה, ואף נמלט מהכלא

  • אלחנן גרונר
  • ו' שבט תשע"ח - 20:29 22/01/2018
גודל: א א א

במהלך השבת האחרונה מת בבית החולים אסף הרופא, חוסיין עטאללה, ערבי משכם שנידון ל32 שנות מאסר.

בארגוני הטרור מיהרו לקחת עליו חסות ולהאשים את ישראל במותו בטענה של "רשלנות רפואית", והערב (ב') הועברה גופתו לידי הערבים, לאחר שבשכם כבר נתלו שלטים המהללים את "השהיד".

מחר ככל הנראה תיערך הלוויתו בשכם. ארגון החזית העממית לקח אחריות על עטאללה ופרסם שלטי ברכה ל"שהיד" על ביתו. גם הפת"ח חתום על שלטי הברכה, ושם הכריזו במקביל על מחר (שלישי) כ"יום זעם" ושביתה על רקע ביקורו של סגן נשיא ארה"ב בישראל. הלוויה המונית בשכם משרתת היטב את מטרתם.

לא ברור האם את פעולותיו ביצע עטאללה באופן מובהק ממניע לאומני אך ישראל התעלמה מכך, או שארגוני הטרור עושים עליו סיבוב לצורך מטרות הסתה. כך או כך, בדיקת הקול היהודי העלתה כי מדובר באסיר רב מעללים, שאף הצליח להימלט מהכלא וחי שש שנים בבריחה.

עטאללה נידון לפני 22 שנה למאסר עולם, שנקצב ל-32 שנה. שמו מופיע באתר ארגון נפגעי הטרור אלמגור ברשימה של מחבלים ערבים שאבו מאזן דרש לשחרר לפני כחמש שנים.

שם מתואר כי "יחד עם שלושה שותפים, שדד עטאללה מכר בשם עבדול רחמן עזאם, שהחזיק ברשותו נשק כחלק מעבודתו כשומר בבנק. כתוצאה מהתנגדות הקורבן במהלך השוד, ירה חברו של הנדון בקורבן וגרם למותו. במהלך מאסרו, ברח הנדון מהכלא, עד שהושב לאחר 6 שנים (2000–2006)."

משב"ס נמסר כי "מדובר באסיר פלילי שהיה מאושפז בביה"ח אסף הרופא, ונפטר ממחלה קשה. האסיר, תושב שכם בן 58 נשוי+6, שפוט ל-32 שנה בגין רצח, שוד וחבלה גופנית חמורה וזהו המאסר השביעי שלו".

אם לא די בכך, לפני פחות משנה, בזמן שהותו בכלא, השליך עטאללה סיר ובו נוזל רותח שהכין במיוחד, על מפקדת אגף בכלא איילון בו שהה.

לפי כתב האישום, הגיש עטאללה טפסים למנהלת האגף לצורך אישור התייחדות עם אשתו. הקצינה הודיעה לו כי בקשתו נדחתה מאחר שהוא הגיש את הטפסים באיחור. הנאשם התרעם על כך ובשל כך גמלה בלבו ההחלטה לפגוע במנהלת האגף.

יום לאחר מכן ניגש עטאללה לעמדת הבישול הסמוכה למשרדה של הקצינה, והרתיח בסיר מים, מרגרינה, מלח וסוכר. לאחר מכן הוא נכנס למשרדה של מפקדת האגף, קרא בשמה ואז שפך עליה את הנוזל הרותח. בכתב האישום צוין כי עטאללה הותיר את הקצינה חבולה וכאובה.

בעקבות זעקותיה של הקצינה, הגיעו למשרדה אסירים וסוהרים וכן כוחות הצלה שהעניקו לה טיפול רפואי ראשוני. לאחר מכן היא פונתה לבית החולים שיבא בתל השומר, שם היא אושפזה לתקופה ארוכה. כתוצאה מהשלכת הנוזל הרותח, מפקדת האגף נכוותה בפניה, בצווארה, בגפיים ובירכיים.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד