בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מיום זיכרון שעבר ועד יום זיכרון זה - 38 נרצחים

38 נרצחים בשנה האחרונה על ידי ערבים, בפיגועי דריסה, דקירה, ירי, זריקות אבנים וטילים - ואלה שמות

  • שלום פרידמן
  • ב' אייר תשפ"ב - 17:19 03/05/2022
גודל: א א א

מרצח יהודה גואטה הי"ד ועד לרציחתו של דניאל-ויאצ'סלב גולב הי"ד, מהימים שקדמו למבצע "שומר החומות" ו"פרעות תשפ"א" ועד לליל שבת האחרון, במשך השנה האחרונה, מאז יום הזיכרון שעבר, נרצחו על ידי מחבלים ערבים בארץ ישראל 38 בני אדם, מתוכם 28 יהודים.

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה נזכיר את הנרצחים מהשנה האחרונה ונתפלל לקיום הפסוק במהרה לעינינו "הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו יקום, ונקם ישיב לצריו וכפר אדמתו עמו".

יהודה גואטה הי"ד

ביום ראשון, כ' אייר התשפ"א, מחבל ערבי הגיע אל צומת תפוח בשומרון ופתח באש אל יהודים שעמדו בצומת. כתוצאה מהירי נרצח יהודה גואטה הי"ד (בן 19), ושני חבריו לישיבה בניה פרץ ועמיחי חלא נפצעו קשה וקל.

יהודה, גדל בשכונת קריית משה בירושלים, ולמד בישיבת ההסדר באיתמר. בלוויתו ספד לו אביו "נקראנו להקריב קרבן אישי וציבורי, יהודה היקר ניצחת. כולך התמדה ועיקשות, סימון מטרות והשקעה וחתירה להשיגם, גם ספרא וגם סייפא. גם עבודה על מידות ולימוד תורה והתמדה וגם בהשקעה, וחוסן בגוף כי רצית להגיע ליחידות מיוחדות עם קומה רוחנית ופיזית מתאימים".

נרצחי שומר החומות ופרעות תשפ"א

במהלך מבצע שומר החומות ופרעות תשפ"א נרצחו בישראל כתוצאה מירי הטילים של ארגון הטרור חמאס, ומפוגרומים רצחניים שביצעו ערביי ישראל ביהודים בערים המעורבות ובפרט ברמלה לוד ועכו נרצחו 18 בני אדם.

יגאל יהושע הי"ד

ביום שני כ"ח אייר, פורעים ערבים רגמו באבנים את רכבו של יגאל יהושע הי"ד, בעיר לוד ולאחר מכן היכו ופצעו אותו באורח אנוש.

כעבור שבוע, ביום שני ו' סיון התשפ"א, נפטר יגאל (56) מפצעיו, משפחתו הסכימה לתרום את אבריו.

ראש העיר לוד יאיר רביבו ספד לו: "יגאל, אתה הרוג מלכות, נהרגת על קידוש השם. על שום מה רצחו אותך, יגאל? רק כי אתה יהודי. המחבלים הפורעים עמדו, ומישהו סימן להם - זה יהודי וזה לא. מישהו סימן אותך, בדיוק כמו בתקופות האיומות שלנו בגלות שנשבענו שלא יחזרו יותר. עשרות רבות של רכבים חטפו את האבנים האלה בשבוע האחרון. לרובם היה נס, אבל אותך בורא עולם רצה לידו. ננציח את שמך בעיר לוד כיהודי גאה. השם יקום דמך".

נלה גורביץ' הי"ד

למחרת, ביום שלישי כ"ט אייר התשפ"א, נרצחה נלה גורביץ' הי"ד.

נלה תושבת אשקלון בת ,52 נפגעה מפגיעה ישירה של טיל ששיגרו מחבלי ארגון הטרור חמאס מרצועת עזה. לנלה לא היו ילדים ובעלה שהיה עימה בבית נפצע גם הוא מגיעת הרקטה.

נעמי פרלמן הי"ד

מטח הרקטות ממנו נהרגה נלה גורביץ', גבה גם את חייה של נעמי פרלמן (91) ושל המטפלת שלה סהומיה סנטוש הי"ד.

פרלמן שהצליחה לברוח מציפורני הנאצים, נפטרה מפצעיה ביום ראשון ה' אדר א' התשפ"ב כ-9 חודשים לאחר פגיעת הרקטה.

נעמי הלכה לעולמה בגיל 91, והלווייתה נערכה בבית העלמין גבעת ציון, באשקלון. היא היתה בת יחידה להוריה, והותירה בן ובת שמונה נכדים ו-12 נינים.

נעמי פרלמן נולדה בפולין כשמונה שנים לפני פרוץ מלחמת העולם ה-2. זמן מה לאחר שכבשו הנאצים את פולין, החליטו הוריה לברוח יחד איתה לכיוון הגבול האוקראיני ולאחר תלאות רבות הצליחו להגיע עד לטשקנט שבאוזבקיסטן, שם שהו עד שהסתיימה השואה. כשנתיים לאחר קום המדינה עלתה לארץ והייתה מראשוני המתיישבים ב"מגדל גת" שהפכה לימים לעיר אשקלון.

סהומיה סנטוש הי"ד

סהומיה סנטוש הי"ד שנרצחה יחד עם נעמי פרלמן היתה אזרחית הודית בת 32 ואם לילד אחד. היא עבדה כאמור כמטפלת של נעמי פרלמן הי"ד, והיתה בישראל כ-8 שנים.

לאה יום טוב הי"ד

באותו יום שלישי כ"ט אייר, נרצחה גם לאה יום טוב הי"ד מפגיעה ישירה של רקטה שפגעה בביתה שבראשון לציון.

לאה יום טוב היתה בת 63 והותירה אחריה שני ילדים וחמישה נכדים.

בנה משה אמר אחרי מותה כי "אימא הייתה אישה שכולה אהבה, נתינה ועזרה, ששימשה כמטפלת ברפואה טבעית. זה הורגש אצל כל מי שבה איתה במגע - שכנים, נכדים או אדם זר ברחוב".

אילנה כהן הי"ד

אילנה כהן הי"ד היתה שכנתה של לאה יום טוב, כתוצאה מהפגיעה הישירה של הרקטה בביתה לקתה כהן בליבה וכעבור זמן קצר נפטרה.

אבי הר אבן הי"ד

בהמשך אותו יום בשעות הערב פורעים ערבים פרצו אל מלון "האפנדי" בעיר עכו והציתו את המלון.

אבי הר אבן הי"ד ששהה במלון נפגע מהשריפה באורח קשה וכעבור 3 שבועות ביום ראשון כ"ו סיון התשפ"א נפטר מפצעיו.

הר-אבן היה מבכירי התעשייה האווירית, שימש כמנהל סוכנות החלל הישראלית, היה אלוף-משנה בצה"ל וחתן פרס ביטחון ישראל.

חליל עוואד ונדין עוואד הי"ד

למחרת, ביום רביעי א' סיוון התשפ"א, לפנות בוקר נהרגו חליל עוואד בן ה-52 וביתו נדין בת ה-16 מפגיעה ישירה של רקטה שירו מחבלי חמאס בביתם שבכפר הבלתי חוקי "דהמש" סמוך ללוד.

סמ"ר עומר טביב הי"ד

באותו יום בשעות הבוקר, נהרג סמ"ר עומר טביב הי"ד, אשר נפגע פגיעה ישירה מירי טיל נ"ט שירו לעברו מחבלי חמאס. מהטיל נפצע לוחם נוסף באורח קשה וקצין שהיה עימם נפצע באורח בינוני.

טביב (בן 21) היה לוחם בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל, ותושב אליקים.

"הקב"ה נתן לי אותך לפני 21 שנים", ספדה לו אימו. שש שנים חיכינו וחיכינו לך והסבלנות השתלמה. קיבלנו ילד יפה תואר, וחיוך נצחי מרוח על פניו. ילד שכולו אהבה ונחת, אוהב ואהוב על הבריות ילד עם שמחת חיים, מכבד את כל הסובבים אותו ותמיד תמיד ראשון לעזור. היית לנו בן איכפתי ועוזר רגיש ויודע להגיד את המילה הנכונה בזמן הנכון".

עידו אביגל הי"ד

ממטח רקטות שירו מחבלי ארגון הטרור "חמאס" בהמשך אותו יום על העיר שדרות, נרצח עידו אביגל הי"ד בן ה-6. עידו שהה בתוך המרחב המוגן יחד עם בני משפחתו, אולם רסיסי הרקטה הצליחו לחדור לתוכו ולפגוע בו בצורה אנושה. הוא פונה לטיפול רפואי אך במרכז הרפואי ברזילי באשקלון נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

שני, אמו של הילד, נפצעה באורח קשה והיא מורדמת ומונשמת. אחותו תהל בת ה-7 פנצעה קל מהירי. בן דודו של עידו נעם אברג'יל בן ה-6 נפצע גם הוא מהירי לעבר שדרות. אמו של נעם שהיא אחותה של שני נפצעה באורח קל.

אורלי לירון הי"ד

עוד באותו היום, נפצעה קשה מאד אורלי לירון הי"ד (בת 52), לאחר שנפלה בדרכה לממ"ד בעת שנשמעה אזעקה במקום מגוריה שבמועצה האזורית גן רווה.

כעבור יומיים בהם נלחמו הרופאים על חייה, ביום שישי ג' סיוון התשפ"א נפטרה לירון. לירון הייתה מורה ומחנכת בבית הספר העירוני ה' שבתל אביב, והותירה אחריה בעל וילד בן 5.

מרים אריה הי"ד

מרים אריה הי"ד, כבת 85, ממושב שתולים, נהרגה ביום חמישי ב' סיוון התשפ"א בעת שמעדה בריצה למרחב המוגן בביתה בזמן אזעקה.

מרים עלתה לארץ מתימן בשנת תש"ט, במהלך המסע שדדו ערבים ממנה וממשפחתה את כל רכושם. כשהגיעו לארץ, התגוררה מרים במשך כשנה באוהלים במחנה העולים בפרדסיה ולאחר מכן עברה למעברת "אליכין". לאחר תקופה באליכין הועברה ל"שתולים" שם גרה עם משפחתה באוהלים במשך שנה נוספת עד שעברו לצריף.

מרים הותירה אחריה 9 ילדיה ועשרות נכדים ונינים.

גרשון פרנקו הי"ד

בשבת, ד' סיון התשפ"א, סמוך לשעה 13:30 נרצח גרשון פרנקו מרקטה שירו מחבלי חמאס אל העיר רמת גן.

פרנקו (55), היה ערירי חולה סרטן.

דניאל, גיסו, סיפר עליו כי היה "אדם צנוע שבשנים האחרונות נקלע למצוקה", ואחותו רבקה סיפרה כי "הוא היה נכה 100% עם בעיות רפואיות רבות, כולל כאבים קשים ברגליים, וייתכן שהם מנעו ממנו לרוץ למקלט בעת האזעקה".

חוה וקנין הי"ד

חוה וקנין הי"ד, נפצעה באורח קשה כשהיתה בתוך הממ"ד שבביתה, לאחר שנפלה באותה שבת בזמן אזעקה ככל הנראה כתצאה מבהלה. כעבור יומיים במוצאי חג שבועות נפטרה מפצעיה.

חווה (73) הותירה אחריה בעל, שבעה ילדים ולמעלה מ-20 נכדים.

בתה איריס אמרה עליה כי "הלב הרחב שהיה לה זה משהו ייחודי – כמות האנשים שבאו לנחם מעידה על מי שהייתה. היא הייתה צנועה - עבדה קשה מאוד במשק בית, אבל אף פעם לא התלוננה. אני מאמינה שהיא הלכה על קידוש השם והגיעה למקום מיוחד".

סיקהרין סאנגמרם וויראוואט קרונבוריראק הי"ד

ביום שלישי ז' סיון התשפ"א נהרגו וויראוואט קרונבוריראק וסיקהרין סאנגמרום הי"ד, פועלים מתאילנד, מפגיעת רקטה שירו מחבלי חמאס אל המושב אוהד שבמועצה האזורית אשכול. מלבדם נפצעו מהפגיעה באוהד עוד שבעה פועלים מתאילנד, אחד מהם במצב קשה.

קרונבוריראק, היה בן 43, עבד בישראל במשך כשלוש שנים והותיר אחריו אישה ושתי בנות.

אנגמרם, בן 23, הספיק לשהות בישראל במשך כ-3 שבועות בלבד לפני שנהרג והותיר אחיו אישה, בן ובת.

דסטאו ביסט הי"ד

בי"ט סיוון התשפ"א דסטאו ביסט הי"ד בן ה-74 נדרס על ידי שני נערים ערבים שרכבו על אופניים חשמליים. לפי עדויות הנוכחים פגעו בו הרוכבים בכוונה תחילה, ניסו לחזור ולדרוס את הנוכחים בתחנה, ולאחר מכן נמלטו מהמקום.

ביום רביעי ו' תמוז התשפ"א כשלושה שבועות לאחר שנדרס ביסט נפטר ביסט מפצעיו. עד כה טרם הועמדו הרוצחים לדין.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בראל חדריה שמואלי הי"ד

ביום שבת י"ג אלול מחבל של ארגון הטרור חמאס ירה דרך חרך ירי בלוחם הימ"ס בראל חדריה שמואלי הי"ד, ופצע אותו באורח קשה מאד.

כעבור 9 ימים ביום שני כ"ב אלול נפטר בראל מפצעיו.

בראל (בן )21 גדל בבאר יעקב, ולאחר מותו התברר כי הצבא הסתמך על "כוחות הריסון" של ארגון הטרור "חמאס" ולא ציפה לאפשרות שבין הערבים שהתקרבו אל עמדתו של בראל יהיה מחבל חמוש.

מפקדו של שמואלי ספד לו: "ערך החתירה למגע תמיד בלט אצלך, וגם באותו היום שבו נפגעת. תחסר לנו מאוד, אתה כבר חסר. החיוך הענק שלך, והשקט שלך שמייצב כל סופה. תודה, בראל, על מי שהיית, על מי שאתה, על מי שתהיה עבורנו לנצח. מודל לחיקוי, אדם וחבר למופת, לוחם מן המעלה הראשונה. הרוח שלך תלווה אותנו לעד".

אליהו דוד קיי הי"ד

בי"ז כיסלו התשפ"ב סמוך להר הבית רצח מחבל ערבי את אליהו דוד קיי הי"ד, ופצע באורח קשה יהודי נוסף.

קיי (25), שבזמן הירצחו היה מאורס, היה עולה חדש מדרום אפריקה, עבד כמדריך הסברה ברחבת הכותל המערבי של הר הבית ונרצח שעה שהגיע למקום. היה מתלמידי ישיבת 'תומכי תמימים' - חב"ד בקרית גת ולוחם ב'נצח יהודה'.

ארוסתו אמרה לאחר מותו כי "אלי אהב את ישראל והוא הגיע לכאן לבד כדי להילחם בשבילה. היו לו כמה פציעות בשירות, והוא המשיך בכל זאת להתאמן. הוא האיש הכי חזק שאני מכירה".

יהודה דימנטמן הי"ד

בפיגוע ירי שהתרחש ביום חמישי י"ב טבת התשפ"ב מחבלים ערבים פתחו באש אל רכב שנסע מחומש לכיוון שבי שומרון.

מהירי נרצח יהודה דימנטמן הי"ד (25), ונפצעו עוד שניים מחביריו לישיבה בישיבת חומש שהיו איתו ברכב.

אחיו של יהודה, שלומי, ספד לו: " יהודה המשיך בעולמה של תורה, למרות שזה לא הלך לו בקלות, אבל הוא ידע שזו המשימה שלו. הוא לא עשה חשבון לאף אחד. הוא היה בכל מקום שהוא הרגיש שהוא צריך להיות בו, כולם אהבו אותו. הוא לא עשה לעצמו אף פעם הנחות, לא היה אצלו כזה דבר. בחורף, בשבתות, הוא ואשתו גרו בפחונים, ועשו את זה בשמחה".

הוא הותיר אחריו זוג הורים, 11 אחים, אישתו אתיה ובנם בן התשעה חודשים דויד.

נרצחי "שובר גלים"

בפיגועי טרור רצחניים שהחלו מעט לפני חודש "הרמדאן" המוסלמי נרצחו בישראל 16 בני אדם.

איוואן טרנובסקי הי"ד

ביום שני י"ח אדר ב' התשפ"ב נרצח בדקירות בשכונת ארמון הנצי"ב בירושלים איוואן טרנובסקי הי"ד על ידי מחבל ערבי.

טרנובסקי היה עובד זר ממולדובה ובפיגוע נפצע קשה גם שותפו לדירה אזרח מולדובה גם הוא.

את הפיגוע ביצע המחבל ואסים א-סעיד, פעיל דאעש מחברון, שישב בכלא בישראל בשל תמיכתו בארגון. בחקירתו התברר כי 3 שנים קודם לכן הוא היה גם זה שרצח באותו הרחוב את בני הזוג תמר ויהודה כדורי הי"ד, ויום לפני כן פצע בסמוך לשם את הנערה הדר בצלאל.

הפיגוע בבאר שבע

למחרת, ביום שלישי י"ט אדר ב' התשפ"ב, ביצע המחבל מוחמד ראלב אחמד אבו אל־קיעאן, פיגוע דריסה ודקירה בעיר באר שבע ורצח 4 יהודים. אל-קיעאן ישב גם הוא בעברו בכלא בישראל בגין תמיכה וארגון כנסים של ארגון הטרור "דעאש".

הנרצחים בפיגוע הם דוריס יחבס, הרב משה קרביצקי, לורה יצחק ומנחם יחזקאל מנוחין הי"ד.

דוריס יחבס הי"ד

דוריס יחבס בת 49 ממושב גילת, הותירה אחריה בעל ושלושה ילדים.

בעלה ספד לה: "את היית עמוד התווך, את היית המקשרת של כל המשפחה. תמיד עזרת לכולם, אבל הגיע אדם מגעיל, זוהמה, שונא יהודים, שלקח את החיים שלך מאיתנו. לקח אותך וחטף אותך מאיתנו. ה' ייקום דמך".

הרב משה קרביצקי הי"ד

הרב משה קרביצקי, חסיד חב"ד מבאר שבע הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הרב קרביצקי נולד בקישינב שם התחבר לחסידות חב"ד ועלה לארץ. לאחר עלייתו לארץ התגורר בקריית מלאכי ובהמשך הגיעה כשליח לשכונת נחל בקע בעיר באר שבע. שם ניהל בית תמחוי, ועסק רבות בפעילות חסד וסיוע לקשישים וליהודים שעלו מברית המועצות. הרב קרביצקי ניהל גם את כל פעילות בית הכנסת במקום, ודאג לארגן שיעורי תורה קבועים.

לורה יצחק הי"ד

לורה יצחק הי"ד, בת 43, תושבת העיר באר שבע, הותירה אחריה בעל ושלוש בנות.

בהלוויתה, ספד לה בעלה וסיפר כי "לורה נולדה במרוקו ועלתה לארץ בגיל 5, כי הם פחדו מהערבים שם במרוקו. ומה עכשיו? הם אמרו נעלה לארץ ישראל, פה בארץ ישראל יהיה טוב המדינה של היהודים. אנחנו בארץ ישראל, ויום אחד קם מחבל ורוצח אותך בדם קר, בלי סיבה. בגלל שאת יהודיה. את זו שדאגת לי ודאגת לבית, לבנות שלנו, לחברים שלך. כל הזמן היה איכפת לך מכולם, לפנייך, תמיד דאגת לאחרים שלכולם יהיה טוב. גידלת את הבנות לתפארת. לורה היית קמה בכל יום ב-5 בבוקר, בשמחה, ומכינה לבנות אוכל לבית הספר. הכל בשמחה ובלב טהור. בלי עצלנות אפילו לא לרגע".

מנחם יחזקאל מנוחין הי"ד

מנחם יחזקאל מנוחין הי"ד (בן 67), ערירי תושב העיר באר שבע.

בלוויתו אחיו של יחזקאל ספד לו: "נרצחת על ידי בן עוולה אכזרי רק בגלל היותך יהודי. היית אדם פשוט וצנוע שומר מצוות ומקפיד על שיעורי תורה, בבית הכנסת, ובבית יחד עם חברים שלך. אחד הדברים הנעלים שלך, המשיך האח, "שהיית נותן תרומות בסתר לנזקקים, אנחנו לא יודעים כמה הוא היה נותן, וכל זה מקצבת הנכות שלך שהיית מקבל כל השנים".

פיגוע הירי בחדרה:

חמישה ימים לאחר הפיגוע בבאר שבע, ביום ראשון כ"ד אדר ב' התשפ"ב ביצעו שני מחבלים ערבים תושבי אום אל פאחם פיגוע ירי בעיר חדרה. בפיגוע נרצחו שני שוטרי מג"ב שיראל אבוקרט ויזן פאלח הי"ד ונפצעו 5 נוספים שניים מהם באורח קשה.

שיראל אבוקרט הי"ד

שיראל אבוקרט, בת 19, מהעיר נתניה.

אימה של שיראל סיפרה כי "ברחנו מצרפת כדי שיהיה לנו ביטחון וכאן היא הלכה, במדינה שלנו, זה לא הגיוני. רציתי לתת להם חיים טובים וביטחון".

במהלך השבעה סיפר דודה של שיראל כי "היא הייתה חיילת מצטיינת. בסיום ההכשרה היא אפילו קיבלה את סיכת המ"מ של המפקד שלה. מאוד אהבה את הצבא, מאוד אהבה את מג"ב, השקיעה מעל ומעבר. גם כשהייתה מסיימת את המשמרת שלה, היא הייתה מחליפה אחרות".

יזן פאלח הי"ד

יזן פלאח, גם הוא בן 19, בן העדה הדרוזית מהיישוב כיסרא-סמיע.

שר המשפטים גדעון סער ספד לו ואמר "יזן היית ילד אהוב שגדל להיות צעיר חייכן חברותי, עוזר, מתחשב ולוחם. בפלוגה שלך רצית להיות בחזית ולהשתתף בפעולות מורכבות. דווקא בלב העיר חדרה השיגו אותך כדורי המרצחים השפלים. אזרחי ישראל כולם הוכו ביגון ובאבל".

פיגוע הירי בבני ברק

יומיים לאחר הפיגוע בחדרה, מחבל ערבי ביצע פיגוע ירי בשכונת פרדס כץ בבני ברק.

בפיגוע נרצחו שני יהודים, שוטר ערבי נוצרי שנלחם במחבל ושני עובדים זרים מאוקראינה.

יעקב ישראל שלום הי"ד

יעקב ישראל שלום הי"ד, בן 36, מבני ברק, הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים.

בלוויתו ספד לו רב העיר בני ברק, הרב יצחק אייזיק לנדא, "כשמתו מוטל לפניו, זהו אינו זמן של נחמה, אלא זמן של כאב. אי אפשר להתנחם. אני לא יודע איך אפשר, ושהקב"ה יתן כוח לכולנו. אנחנו בזמן של כאב נורא של האלמנה והילדים, וכאב נורא של המשפחה ושל כלל תושבי העיר בני ברק".

הרב אבישי יחזקאל הי"ד

הרב אבישי יחזקאל הי"ד (29), היה בוגר ישיבת "משכנות התורה", שימש כמלמד בתלמוד תורה "אור דוד". הותיר אחריו אישה, וילד בן שנתיים.

אחיו ספד לו בלוויה "היית בן זקונים שתמיד עוזר ומדבר איתנו בלימוד ובענייני השקפה, עוזר ומסייע לכולם. מהיום שנולדת בבית הכנסת שמחה לכולנו. היית תמיד רוקד ושר, לצד הלימוד שלך בישיבת יקירי ירושלים".

השוטר אמיר חורי הי"ד

רב סמל אמיר ח'ורי הי"ד (33) מנוף הגליל, נלחם במחבל ונהרג בקרב יריות.

בשיחה עם אביו של ח'ורי אמר המפכ"ל כי "לצד האסון הגדול חשוב לי לומר לך שהבן שלך הציל הערב את חייהם של אזרחים רבים. בנך הפך הערב למורשת וזיכרון של גבורה עבור מדינה שלמה".

ויקטור סורוקופוט ודימיטרי מיטריק הי"ד

בפיגוע נהרגו גם שני עובדים זרים מאוקראינה, ויקטור סורוקופוט ודימיטרי מיטריק הי"ד.

הפיגוע בתל אביב

כשבוע וחצי לאחר הפיגוע בבני ברק, ביום חמישי ו' ניסן התשפ"ב ביצע מחבל ערבי פיגוע ירי ברחוב דינזגוף בתל אביב. בפיגוע נרצחו שלושה יהודים, והמחבל חוסל בתום מרדף בסמוך למסגד שבו הסתתר ביפו.

תומר מורד הי"ד

תומר מורד הי"ד, בן 27, תושב כפר סבא.

בלוויתו ספדה לו קארין וינבלט ואמרה כי "תומר היה מלח הארץ, כל דבר שעשה עשה בהצלחה, היה קצין בנח"ל, עמד ממש בקרוב לסיים 4 שנות לימודי הנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב, הוא אהב את הארץ יותר מהכול ואהב לטייל בה. היה בן מדהים להורים שלו, היה קורע אותנו מצחוק מחדש בכל הזדמנות ופשוט היה כיף להיות בסביבתו תמיד".

איתם מגיני הי"ד

איתם מגיני הי"ד (27), תושב כפר סבא התארס לאחרונה והוא וארוסתו איילה עסקו בהכנות לקראת החתונה.

אביו של איתם, אייל, ספד לו: "בני היקר, נרצחת על ידי רוצח שפל. כולנו נזכור אותך לעד כחבר אהוד, פעלת תמיד כקוסם היודע להלך בין כולם. עצוב מאוד שנלקחת מאיילה ארוסתך בגיל כל כך צעיר. אוהב אותך תמיד עד יומך האחרון".

ברק לופן הי"ד

ברק לופן הי"ד (35), תושב גבעת שמואל, הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים,

ברק גדל והתעצב בקיבוץ גינוסר לאחר נישואיו התגורר בגבעת שמואל. ברק נפצע אנושות בפיגוע הרצחני וחרף מאמצי הרופאים, נקבע מותו ביחידה לטיפול נמרץ כללי.

דניאל-ויאצ'סלב גולב הי"ד

בליל שבת כ"ט ניסן התשפ"ב, נרצח ביריות בכניסה עליר אריאל על ידי מחבלים ערבים דניאל-ויאצ'סלב גולב הי"ד (23) מבית שמש. דניאל שימש כמאבטח בעמדת השמירה בכניסה לעיר וגונן בגופו על ארוסתו שהיתה איתו בעמדה.

הרב ישי סופר, ראש הישיבה התיכונית אמי"ת דביר בבית שמש, סיפר בשיחה לערוץ 7 על דניאל כי "הוא היה בחור מאוד חזק פיזית וגם חזק מבחינת העמידה שלו על הערכים שלו. הוא לא היה מוותר. גם מבחינת המידות שלו, בטיולים הוא תמיד עזר לדחוף את החברים. בכל טיול היה סוחב על הגב כמה תיקים של אחרים שקשה להם. מבחינה לימודית הוא התאמץ מאוד להצליח ובאמת הצליח למרות שהיה לו בהתחלה קשיים של שפה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון