בע"ה כ"א אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במערכת מסרבים לקבל את התמונות שמפלילות את הפורעים?

אנשי תיעוד התפרעויות הערבים ביהודה ושומרון מספקים חומרים מפלילים איכותיים אך למרות זאת לדבריהם המערכת מסרבת לפעול למעצר הפורעים. "מורחים אותנו כמו שפכטל"

  • דוד אור שחר
  • כ"ח שבט תשע"ט - 21:00 03/02/2019
גודל: א א א
ערבי שמיידה אבנים וצולם על ידי צלמי עוצמה יהודית (עוצמה יהודית)
ערבי שמיידה אבנים וצולם על ידי צלמי עוצמה יהודית (עוצמה יהודית)

בעקבות מתקפות הטרור הבלתי פוסקות על כבישי יהודה ושומרון החלו תושבים שונים לעסוק בתיעוד אירועי הטרור בכבישים זאת על מנת לזהות את פרצופי הערבים המיידים אבנים, להעביר את התמונות לצה"ל ולמשטרה ולהביא למעצרם.

בעוצמה יהודית יצאו בפרוייקט תיעוד רחב והעניקו מצלמות איכותיות למתנדבים המתעדים מידי יום אירועי טרור רבים ביהודה ושומרון. בעדשות המצלמה של הפרוייקט נלכדו עשרות רבות של ערבים התוקפים יהודים במקומות רבים. לכאורה, מדובר בפרוייקט מבורך שאמור להקל את העבודה על גורמי אכיפת החוק בלכידת הפורעים.

אולם, אנשי התיעוד טוענים כי במערכת הבטחון לא רק שלא רצים לקבל את אותן תמונות מהמתנדבים שעשו עבורם את העבודה אלא מתעלמים במופגן מתמונות מפלילות רבות של ערבים המבצעים פיגועי טרור.

יש לציין כי המתנדבים מבלים שעות רבות במוקדי החיכוך ומספקים לצה"ל ולמשטרה חומר איכותי רב. ארי קניאל רכז פרוייקט התיעוד של עוצמה יהודית אף סיפר לקול היהודי כי לא פעם מצא את עצמו עומד עד הדקות האחרונות שקודם כניסת השבת על מנת לספק את החומר בכל צורה אפשרית לגורמי הצבא על מנת שאלה, אם ירצו, יוכלו לעשות בו שימוש מבצעי כבר במהלך השבת.

ככל שחלף הזמן ואירועי הטרור בכבישים ממשיכים לחגוג החליטו פעילים להתחיל לפרסם את התופעה שכינו "התעלמות מוחלטת" ברשתות החברתיות.

 איילת לאש פרסמה ביום חמישי האחרון בעמוד הפייסבוק שלה פוסט זועם בו העלתה את הנושא.

"זוכרים שסיפרתי לכם פה כמה פעמים על בית הספר המהמם בכפר לובאן א שרקיה, שעל ציר 60, שמידי יום תלמידיו המהממים יוצאים לזריקות אבנים על יהודים, ואין יום בלי נזקים כבדים ולעיתים פציעות? זוכרים?! אז גם היום, כמו אתמול וכמו כל יום, זריקת אבנים מאסיבית מבית הספר. אבל למה אני מספרת לכם את זה?", פתחה לאש את הפוסט.

"כי יש אדם טוב בשם ארי קניאל, שטורח לצלם ולתעד באופן יומיומי את פיגועי הטרור הזה".

לאש מספרת כי פנתה לארי לשאול מדוע הוא אינו מעביר את תמונות הפורעים למשטרה.

"שאלתי אותו, תגיד ארי, כשאתה מפרסם פה בפייס את התמונות האלה, שמראות בדיוק את פרצופי המחבלים, פונים אליך מהשבכ? מצהל? מהמשטרה?

מבקשים ממך את החומרים?!  הרי יש פה מכרה זהב! במקום לאסוף את האבנים ולשלוח לדגימות די אן איי,  יש להם את החומר מוכן!"

אלא שתשובתו של קניאל היתה מפתיעה. "להפך, הוא עונה לי. הוא מספר לי ש הוא זה ששולח את החומרים האלו, תמיד, ולמי שרק אפשר, כולל לקמ"ן אוגדת איו"ש".

   | בצה"ל: "התעלמות מוחלטת"

ותגובת צה"ל - מפתיעה. "התעלמות מוחלטת. גורנישט מיט גורנישט. הוא מספר לי שפעם אחת הוא שולח 12 תמונות של למעלה מ20 הפללות, לחבר קרוב בעל השפעה כלשהי. 

הוא העביר לשב"כ, ובעקבות זה נעצר נער אחד בלבד. עשרים הפללות- נער אחד בלבד נעצר!!!

ביו"ש מחלקים צווי הרחקה כמו זבל, לכל מי שנדמה להם שאי פעם דיבר עם הסבתא של מי שריסס על קיר.  ופה?! עשרות מחבלים מיידים על מנת לרצוח, אחד נעצר", זעמה לאש בפוסט שזכה לשיתופים ותגובות רבים.

צפו: ערבים מיידים אבנים גלויי פנים ולא נתפסים (צילום: חל"צ)

"יש לנו פרוייקט שלם של מתנדבים מחברון ועד שכם, שמצלמים ערבים בתמונות מפלילות. המערכת פשוט מסרבת לקבל מאיתנו חומר". כתב גם ארי קניאל עצמו בפייסבוק. 

בקול היהודי פנינו לדובר צה"ל על מנת להבין את טענותיהם של הצלמים. 

  | "עם בצלם יש שת"פ ואיתנו לא?"

נכון לשעת סגירת הכתבה טרם התקבלה תגובה ברורה ונאמר לנו כי הנושא בבדיקה. 

רק מאוחר יותר הגיבו בצה"ל לנאמר בכתבה אך עם זאת נציין כי לא קיבלנו תשובה העונה על הנטען בכתבה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל פועל הן בציר ההתקפי והן בציר המודיעיני לסיכול הטרור העממי בגזרת יהודה ושומרון.
בנוסף, כנגד פעילי טרור עממי, ובפרט מיידי אבנים, מוגשים כתבי אישום לבתי המשפט הצבאיים באיו"ש וככלל נגזרים עליהם עונשי מאסר. כוחות הביטחון ימשיכו במשימתם - הגנה על התושבים במרחב ויפעלו ככל שיידרש.
נציין, כי זריקת האבנים במרחב לובן אשרקייה מטופלת על ידי הגורמים הרלוונטיים".

מנגד בפרוייקט הצילום של עוצמה יהודית 'עין לציון' מביעים זעם רב על התנהלות הצבא. לדבריהם לא יתכן שלצה"ל ישנם שת"פים רשמיים עם ארגוני שמאל קיצוני דוגמת בצלם המתעדים את פעילותם של לוחמי צה"ל בעוד  יהודים, בוגרי צה"ל והמשטרה המעוניינים לסייע למערכת נתקלים בגרירת רגליים וחוסר התייחסות.

"ארגון עין לציון פועל מזה כשנה בכל שטחי יו"ש מדרום הר חברון ועד שכם. הארגון שם לו למטרה להפליל מתפרעים ערבים בנסיון לפגוע ביהודים בכבישי ישראל או לפגוע בחיילי צה"ל בימי שישי.

מאז שהארגון קם העברנו את החומר לכל מי שרק היה מוכן לקבלו. מגורמים בכירים באוגדת איו"ש ועד גורמים בשטח שהיו באירועים אותם צילמנו.

התמונות נשלחו בכל אמצעי שרק ביקשו. באופן מיידי לעיתים עוד לפני השבת. אנו תמהים ביותר איך ייתכן שבצה"ל משתפים פעולה עם בצלם בעוד עם אנשים נורמטיבים ומשרתים בצה"ל ובמשטרה מסרבים לשתף פעולה".

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד