בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מי "תוקע" את קיזוז משכורות המחבלים?

באלמגור חוששים כי גורמים במשרד הביטחון ובאוצר, יחד עם המנהל האזרחי, הכניסו לחוק "אותיות קטנות" שירוקנו אותו מתוכן

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח סיון תשע"ח - 10:11 11/06/2018
גודל: א א א
נתניהו ואבו מאזן (לע"מ)
נתניהו ואבו מאזן (לע"מ)

בני משפחות שכולות ופצועי טרור מתכוונים להגיע היום לישיבת וועדת חוץ וביטחון לדיון מכריע בסוגיית החוק לקיזוז המשכורות למחבלים מהכספים שישראל מעבירה לרש"פ.

בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מודאגים מהשינויים שהוכנסו לחוק, שינויים שלדבריהם מעקרים את החוק. באלמגור מאשימים בכך גורמים במשרדי הבטחון והאוצר העוסקים בקשרים עם הרשות כמו המנהל האזרחי.

"מדובר בשערורייה", אומרים ב"אלמגור". "נפגעי טרור מקדמים כבר כמעט שנה חוק דומה שעבר כבר בארצות הברית בשני בתי הקונגרס, אבל כבר חצי שנה שאנשי ליברמן תוקעים את החוק ועכשיו הצטרפו אליהם אנשי כחלון".

מאיר אינדור יו"ר אלמגור אומר כי החוק הופך לחסר ערך ומשאיר את הכסף למחבלים. "אנשי משרד הבטחון והאוצר הביאו חוק משלהם, עם סעיף אותיות קטנות שמאפשר לחברי הממשלה לא לבצעו למעשה. ככה הופכים חוק לצחוק. חקיקה דקלרטיבית שתתן לשרים כבוד אבל תשאיר למחבלים את הכסף".

ד"ר אריה בכרך, אב שכול מראשי אלמגור אומר: "אם התנאי לקיום הרש"פ תלוי בתמיכה כספית במחבלים - שתקרוס! ליברמן וכחלון צריכים לומר להם שהכל תלוי בהם: ברצונם –יממנו את המחבלים וברצונם יימנעו, אבל אסור שמדינת ישראל תקבל את מימון המשכורות למחבלים בהבנה. לא לחצי ולא  לשליש ולא לרביע".

באלמגור אומרים כי סביב החוק נוצר מאבק קרדיטים בין מובילי החוק אלעזר שטרן ואבי דיכטר שהצטרף אליו, לבין אנשי ישראל ביתנו ש"רוכבים על הגל".

החוק שהוגש מטעם ליברמן שונה מהחקיקה המקורית של וועדת חו"ב הדומה לחקיקה בארצות הברית. הוא מאפשר מתן 'גמישות' בשיקול הדעת לקבינט בהפעלת החוק עד כדי אי ניכוי כספים כלל.

בצוות המשפטנים שמלווה את "אלמגור" אומרים שאנשי ליברמן הכניסו  לחוק "עז" שתיפתח מערכת לחצים על ישראל מבית ובחוץ. "רק החוק של דיכטר ושטרן שעבר בוועדת חו"ב יוכל להדוף לחצים אחרי שהפרלמנט הישראלי אמר את דברו, כמו בבתי הקונגרס, ואוסר להעביר כספים אלו", אומרים באלמגור. 

יוסי צור אב שכול מ"אלמגור"  אומר: "אנחנו נגד החוק שהאותיות הקטנות שבו מרוקנים אותו מתוכנו. לא נאפשר לישראל לפגר אחרי אמריקה במלחמה בטרור".

"החוק של ח"כ אלעזר שטרן שאומץ על ידי ח"כ אבי דיכטר וועדת חו"ב - טוב יותר", אומרים באלמגור. "הוא כובל את ידי הממשלה והיא תוכל לומר לדורשי טובת הרש"פ שידיהם כבולות בחוק של הכנסת".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד