בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מנצלים את הקורונה: נדחתה כניסת ראאד סלאח לכלא

בעוד סגנו טוען שהקורונה היא בכלל מזימה ציונית כדי להשתלט על הר הבית, ראאד סלאח מבקש לדחות את מאסרו בשל הקורונה

  • אלחנן גרונר
  • כ"ח אדר תש"פ - 18:13 24/03/2020
גודל: א א א
ראאד סלאח צילום: קובי ריכטר/TPS
ראאד סלאח צילום: קובי ריכטר/TPS

מחלוקת בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית או ניצול הקורונה מכל הכיוונים לטובת המאבק בישראל?

ביהמ"ש המחוזי בחיפה עיכב היום את כניסתו של ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ראאד סלאח למאסר, וזאת בשל טענתו לחשש מפגיעה בבריאותו בזמן מגיפת הקורונה, כך נודע לקול היהודי.

על סלאח נגזרו עליו 28 חודשי מאסר בפועל בעקבות הסתה נגד יהודים ותמיכה בטרור.

בית משפט השלום דחה את הבקשה שהוגשה על ידי עו"ד אביגדור פלדמן שמייצג את סלאח וקיבל את עמדת המדינה שטענה כי בשב"ס אין חולי קורונה, אך ביהמ"ש המחוזי הורה לעכב את ביצוע כניסתו של סלאח לכלא עד להחלטה בערעור בנושא, והיום הורה על עיכוב הכניסה לכלא בעוד שישה ימים, אז יבחן הנושא שוב.

השופט רון שפירא מביהמ"ש המחוזי בחיפה כתב בהחלטה שנתן היום כי "שב"ס אינו מוציא אסירים ועצורים לדיונים בבתי המשפט בין היתר מחשש שתנועה אל הכלא מבחוץ תוך חיכוך עם אוכלוסייה אחרת עלולה לגרום להכנסת נגועי קורונה.

מכאן שהעמדה ככל שנוגעת למצב הקורונה כעת לא ברורה. בכל מקרה מאחר ולעת הזאת לא ניתן לקיים דיון בבקשה לכיכוב ביצעו וזאת בלא לגרום לסיכון מיותר לשלום של צדדים, עורכי דין ועובדי בית המשפט, תישאר ההחלטה על עיכוב הביצוע הזמני בעינה ובתנאים שנקבעו".

יש לציין כי במקביל סלאח מערער גם על גזר דינו והרשעתו.

סגנו של סלאח: "הכוונה היא לא לכידת הקורונה אלא לכידת אל אקצא"

בקשתו של סלאח לא להיכנס למאסר בגלל הקורונה מעניינת גם בהקשר דבריו של סגנו.

שלשום פורסם ב'מקור ראשון' כי סגנו של ראאד סלאח כאמל חטיב רואה בקורונה דווקא מזימה ציונית לצורך השתלטות על הר הבית.

בסרטון שפורסם נראה חטיב מכריז כי אסור לשתף פעולה עם הוראות הביטחון והזהירות בעניין הקורונה והתפילות ההמוניות במסגד אלאקצה בהר הבית. לדבריו, מדובר במזימה ישראלית להשתלט על המסגד והוא קרא למאמינים המוסלמים "לשים עיניים על אלאקצה" בתקופה הקרובה.

"אני אומר שאסור לנו לשתף פעולה עם זה (הגבלת כניסת מוסלמים להר הבית א"ג) ועלינו להזהיר אזהרה שמדובר בסכנה גדולה", אמר חטיב, "הסיבה ברורה. הם לא פועלים כך עם היהודים שפורצים למסגד אלאקצא שנכנסים תחת שמירה שלהם במספרים גדולים תחת הפיקוח שלהם. אתם פוחדים עלינו ולא פוחדים מהמתנחלים שנכנסים לאלאקצא בשמירה שלכם. מזה אנחנו מבינים שהכוונה היא לא לכידת הקורונה, אלא לכידת מסגד אלאקצא והשתלטות עליו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד