בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסדר עם מחבל שרצח - רק 18 שנות מאסר

מחבל שרצח תיירת זוכה להסדר טיעון מקל במיוחד. 18 שנות מאסר ובלי פיצוי למשפחת הנרצחת

  • י"א טבת תשע"ט - 21:51 19/12/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע בו נרצחה בלדון (יונתן יוסף tps)
זירת הפיגוע בו נרצחה בלדון (יונתן יוסף tps)

ג'מיל תמימי, שרצח את הסטודנטית חנה בלדון מלונדון ברכבת הקלה לפני קרוב כשנה וחצי, הגיע להסדר טיעון והוא לא יישלח למאסר עולם אלא ל-18 שנות מאסר בלבד וגם יזכה לפטור מפיצויים למשפחתה. כך פורסם אמש בידי כתבת "כאן" שלי טפירו.

על פי הדיווח, אחת הסיבות להשגת ההסדר הייתה העובדה שתמימי שוחרר זמן קצר לפני הרצח מהוסטל פסיכיאטרי, חרף התגברות האלימות מצדו. משפחתה של חנה בלדון עודכנה על ההסדר המסתמן ואף שלחה מכתב נחרץ לפרקליטות, שם חוששים מההד הציבורי של ההסדר שצפוי להיות מוצג בבית המשפט בסוף החודש הלועזי.

עו"ד דוד ברהום שמייצג את תמימי מטעם הסניגוריה הציבורית מסר בתגובה: "מדובר באדם שמתמודד במשך שנים  ארוכות עם בעיות נפשיות קשות ומוכר למערכת בריאות הנפש. כל עוד ההליך המשפטי מתנהל אנו מנועים מלהגיב".

מהפרקליטות נמסר: "בשלב זה לפני שנחתם הסדר כלשהו ולא הוצג בפני בית המשפט, ודאי שעה שהתיק תלוי ועומד, לא נתייחס לפרטיו. יובהר כי הפרקליטות נמצאת בקשר רציף עם הורי המנוחה באמצעות בא כוחם, וכל החלטה שתתקבל, תהיה לאחר שמיעת עמדתם של ההורים".

בלדון, בת 21, נרצחה במהלך נסיעה ברכבת הקלה באזור כיכר צה"ל בירושלים. היא הגיעה לירושלים מאוניברסיטת ברמינגהאם במסגרת חילופי סטודנטים ואמורה הייתה לשוב לבריטניה בסוף הסמסטר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד