בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפקרות מוחלטת: צלף ימ"ס נפצע אנושות מירי מחבל בגבול עזה

עשרות ערבים הגיעו עד לעמדות צה"ל, ניסו לחטוף נשק של צלף ימ"ס ומחבל הצליח לירות לתוך העמדה ולפצוע אותו אנוש. דובר צה"ל: "מדובר בהפרות סדר"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אלול תשפ"א - 22:19 21/08/2021
גודל: א א א

אירוע חמור ביותר על גדר המערכת ברצועת עזה. במהלך השבת נפצע באורח אנוש צלף של יחידת המסתערבים של מג"ב, מירי מחבלים על כוחות מג"ב וצה"ל שהיו מעבר לגדר הבטחון בצפון רצועת עזה. 

הלוחם פונה במצב אנוש באמצעות מסוק לקבלת טיפול במרכז הרפואי סורוקה, שם עבר ניתוח חרום. הוא סובל מפציעת ראש קשה. הודעה נמסרה למשפחתו.

מתיעודים רבים של ערבים ניתן לראות כיצד עשרות ערבים, לפחות חלקם מחבלי חמאס הלבושים אזרחי, הגיעו לגדר עצמה ללא שום הפרעה, ובעידוד מאות מתפרעים, מושכים את נשק הצלפים של הלוחם דרך חרך הירי מבלי יכולת שלו להתגונן ומבלי חיפוי מכח נוסף. בשלב הבא נראה מחבל עם אקדח המכניס את נשקו אל תוך חרך הירי שם נמצא קנה רובה הלוחם ויורה מספר כדורים דרך החרך, יריות שלכאורה פצעו אנושות את הלוחם.

יש לציין כי בדובר צה"ל הגדירו את האירוע כ"הפרות סדר".

הערבים פרסמו תיעוד בהן נראה המחבל יורה באקדח לעבר הלוחם דרך חרך הירי.

יו"ר תנועת 'אם תרצו' מתן פלג הגיב בחריפות על הודעת דובר צה"ל אודות 'מפרי סדר' בגבול עזה: "התמונות מגבול עזה מטרידות ומזעזעות. שוב מופקרים חיילי צה"ל ללא יכולת להגיב מול מחבלים שמגיעים ממש עד גדר המערכת".

"כשדובר צה"ל מכנה מאות מחבלים בשם 'מפרי סדר', אנחנו מבינים שהבעיה מתחילה בראש. צריך לעקור מן השורש את ההתייחסות הבזויה למחבלים כאל מפגינים. מחבל שמתקרב לגדר צריך לקבל כדור בראש, ולא התייחסות סלחנית ומביכה מדובר צה"ל".

"אנו קוראים לשר הביטחון ולראש הממשלה להתעשת. את המחיר על הרפיסות בדרום נשלם כולנו".

קצין האג"ם של יחידת המסתערבים של מג"ב דרום אמר בריאיון בתאגיד על פציעת הלוחם: "ברור שיש תקלה ואנחנו מעדיפים להימנע ממצבים כאלה. אבל זו הייתה הפרת סדר מורכבת שיש בה גם נשים וילדים לצד המחבלים - ולא כל האמצעים כשרים".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד